Gwiazdki w raportach scoutów

 kilgor1 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.04.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2013, 18:26    #1
Gwiazdki w raportach scoutów oddają poziom umiejętnośći zawodnika względem mojego składu czy względem ligi?

(FM2013)

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 24.04.2013, 18:29

 kowalsyk Partyzant

Postów: 123
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2012
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2013 19:09    #2
Raczej względem składu, bo nie rozumiem jaki wkład ma na to liga? Przecież nie można założyć, że piłkarze Norwich mają 2 gwiazdki, a na przykład zawodnicy ManU 4. Oczywiście zależy też to od umiejętności scoutów. Wydaje mi się że wzrost reputacji klubu, ogólnie reputacja też ma znaczenie, chociaż pewien nie jestem.

 kowalczyk Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2010
Skąd: Słupsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2013 19:31    #3
Podłącze się do pytania!
Mi się wydaje że scout ocenia przydatność zawodnika do klubu X, ale musi (na logikę) brać pod uwagę siłę ligi w której gramy.
U mnie w Polonii Warszawa (FM13 - rok 2015) Kokoszka ma 4.5 gwiazdki (jest u mnie najlepszym zawodnikiem i pewnie poradził by sobie w większości klubów T-ME) Dvalisvilli też ma 4.5 (kupiła go Legia i tam też ma 4.5 gwiazdki) a np. Przybęcki ma tylko 2.5 i na pewno w Legii czy Lechu by sobie nie poradził.
Moim zdaniem gwiazdki odnoszą się do poziomu ligi.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.04.2013 o godz. 19:33

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2013 19:53    #4
[quote="kilgor1"]Gwiazdki w raportach scoutów oddają poziom umiejętnośći zawodnika względem mojego składu czy względem ligi?

(FM2013)[/quote]
Wyłącznie względem składu twego

 kilgor1 Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.04.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.04.2013 19:54    #5
[quote="kowalsyk"]Raczej względem składu, bo nie rozumiem jaki wkład ma na to liga? [/quote]

Liga ma taki wklad, że pod gwiazdkami pisze, że zawodnik XYZ byłby solidnym graczem ligi ABC, tylko nie wiem czy siła mojego składu ma wpływ na gwiazdki. Bo jeśli ocenia on moj skład to musze kupwać jak najlepszych aby sie utrzymac, czy powalczyć o środek tabeli, a jeśli poziom ligi to wystarczą zawodnicy z 3 gwiazdkami żeby sie utrzymać.

 Blagooo Partyzant

Postów: 44
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2013 13:35    #6
Ja tam nie patrzę na gwiazdki. To owszem bywa pomocne ale wolę trochę więcej czasu poświęcić i przyjrzeć się dokładnie poszczególnym skillom, które będą odpowiadały mojemu stylowi gry i taktyce.

 Artifosi Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2012
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.04.2013 14:12    #7
Gwiazdki związane są z siłą Twojego składu, a dokładniej z obsadzeniem pozycji/roli w której oceniany występuje. Nie ma co patrzeć na nie jak na ocenę umiejętności, a bardziej jak na ocenę przydatności do Twojej drużyny. Np. 3 gwiazdki, to godna konkurencja dla obecnych zawodników, więcej to wyraźne wzmocnienie, a poniżej to szerokie zaplecze. Wiadomo jednak, że nie można na tym opierać decyzji, nawet jak masz najlepszych scoutów, to rozbieżności w ich ocenach mogą być b. duże. Przydają się jednak jak chcesz przemielić nieco jakąś grupę zawodników. Jeśli szukasz wzmocnienia składu i widzisz grajków z 1-2 gwiazdkami to nie musisz tracić czasu na grzebanie w ich profilach.

I na pewno nie odnoszą się do poziomu ligi. Prosty przykład: gram z jednym napastnikiem i trzema pomocnikami w kolejnej linii, którzy pełnią rolę schodzących napastników, dlatego mam sporo piłkarzy o pozycji OP (L) / N, OP (P) / N itd. Gdy zamawiam więc raport scouta dot. jakiegoś napastnika to porównywany jest on z z 7-8 potencjalnymi konkurentami, wśród których jest kilku kozaków o wysokim CA (bo są dość uniwersalni), i nie ma znaczenia, że w praktyce nie będą ze sobą konkurować. W efekcie mało kto dostaje więcej niż 3 gwiazdki, a przez ostatnie 5 sezonów gry koronę strzelca PL zdobywali gracze dostający 2-2,5 gwiazdki.

W ostatnim sezonie wypożyczyłem 20-letniego napastnika do Burnsley. Ocena ówczesnych umiejętności wg moich scoutów: 1,5 gwiazdki. Burnsley w tym sezonie spadło, a chłopak został...królem strzelców. Chce go pół ligi, a mi sztab sugeruje bym go odstrzelił bo na tę pozycję mam 6 lepszych graczy.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.