Stan konta, klub patronacki, stadion

 Lodzermensch Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.06.2013, 23:35    #1
Witam wszystkim serdecznie

Mam kilka pytań dotyczących FM13.

Zacząłem karierę klubem Almere City. Biedny klubik z 2 ligi holenderskiej, którego klubem patronackim jest Ajax. Almere City to klub z mizernym stadionem, z mizerną szkółką, z mizernymi finansami, z mizernym wszystkim. Chciałem zrobić z klubu bez sukcesów europejską potęgę. Niby wszystko pięknie, w 2021 wygrałem ligę mistrzów, stan konta sięga 16 milionów euro, budżet transferowy 10 milionów, na płace ponad 1,5 miliona. Przez cały czas kariery rozbudowałem stadion z chyba 6 tyś miejsc, aż do 8 tyś(!) i obiekty młodzieżowe.

Mam kilka problemów przez które wyrywam sobie włosy z glowy.
Problem ze stanem konta pojawia się od początku rozgrywki, a mianowicie. Przy większych wpływach, stan konta zwiększa się, lecz po kilku dniach wraca do stanu poprzedniego. Niby na przestrzeni lat mimo wszystko się powiększył ALE. Sprzedałem właśnie zawodnika za 35 mil oiro. Stan konta się o taką kwotę powiększył, budżet transferowy również ale po paru dniach w grze wszystko wraca do stanu poprzedniego. Pieniądze po prostu znikają. Czym to jest spowodowane ? Pazernością udziałowców którzy wszystko sobie zawijają do kieszeni ?

Druga kwestia dotyczy klubu patronackiego. Czy można jakoś zrezygnować z takiej współpracy ? Niby widnieje taka opcja ale nie jest w ogóle podświetlona i nie da się jej wybrać. Do tego muszę dodać, że mimo tego że ani razu nie wypożyczyłem od nich zawodnika, nasza współpraca polega jedynie na tym, że udostępniają mi swój stadion na mecze o większą stawkę np. LM.

Trzeci problem dotyczy budowy nowego stadionu i rozbudowy obiektów treningowych. Opcję w ogóle nie dostępne w rozmowie z zarządem. Pewnie ma to związek z tym że Ajax mi je udostępnia i pewnie również dlatego zarząd nie daje możliwości zakończenia z nimi współpracy. Więc powstaje błędne koło. Czy da się coś z tym zrobić ?

Liczę na pomoc i z góry dzięki.

 KRaven031 Partyzant

Postów: 128
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 08:38    #2
Co do drugiej sprawy - próbowałeś poprosić o nowy klub patronacki? Wtedy chyba jest szansa, żeby Ajax został "nadpisany"
Just Raven.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 10:04    #3
Podepnę się pod ten temat. Gram Sampdorią i dzielę stadion z klubem Genoa . W 3 sezonie udało mi się odnieść pierwszy wielki sukces (w sumie od razu 3 bo zgarnąłem mistrzostwo, puchar i LE), zarząd zgadza się na rozbudowę bazy i szkółki, ale odmawia mi budowy nowego stadionu. Czy mogę jakoś wpłynąć na ich decyzję?
Genua jest dużym miastem, Luigi Ferraris starym stadionem, a ja chciałbym mieć obiekt na własność.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.06.2013 o godz. 10:05

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 10:09    #4
Podejrzewam, że musisz powtórzyć sukces z 3 sezonu w kolejnym. W sensie, że nie może być to pojedynczy "wybryk".

Zarząd powinien wtedy patrzeć na sprawę znacznie przychylniej.. :)

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 10:37    #5
Czy sądzisz, że wystarczy mi chociaż jeden triumf? Myślę, tu o zwycięstwie w lidze albo pucharze krajowym. W zeszłym sezonie awansowałem do LE po zajęciu 3 miejsca w grupie LM ale zarząd nie wymagał ode mnie wyjścia z grupy. W tym sezonie już tak i powino mi się to udać (chociaż i tego nie mogę być pewien bo mam w grupie Porto i Man City) ale mój skład nie jest jeszcze gotowy na sukces w LM więc priorytetem będą dla mnie krajowe rozgrywki.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 11:04    #6
Wydaje mi się, że potrzebny jest kolejny sukces (nie potrafię powiedzieć czy ligowy czy kontynentalny) + odpowiednio wysoka frekwencja na trybunach.. :)

 zolahc Młody aktywista

Postów: 687
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 11:19    #7
wlasnie od frekwencji powinienes zaczac, na jakm poziomie ja masz? jesli ponizej 90% to nie masz co marzyc o nowym obiekcie

 Frangles Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2009
Skąd: Wadowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 14:29    #8
Jaki masz stan konta? Podejrzewam, że koszt budowy nowego stadionu wynosi kilkaset mln €. Nie wiem jak to dokładnie jest rozwiązane w FMie, ale podejrzewam, że jakiś % tej kwoty musisz mieć na koncie. Ciężko żeby po wygraniu ligi i LE od razu pozwolili Ci zbudować nowy stadion.

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.06.2013 15:00    #9
Zeby zarzad zgodzil sie na budowe nowego stadionu, obecny musi pekac w szwach, czyli 100% frekwencji. Ale nie zgodza sie na budowe stadionu, bo masz Ajax ArenA za free ;] Poza tym, Almere lezy na wyspie tzw Flevoland, bagienne podloze, nigdy tam nie powstanie zaden obiekt, wiekszy niz supermarket ;p Pieniadze gdzie ida? Sprawdz w finansach -> wydatki. Zapewne na "wydatki pozasportowe", albo podatki itp. Moze tez jest tak, ze udzialowcy zawijaja albo masz dlugi.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.06.2013 o godz. 15:05

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.