Motywacja do grania w FM.

 baross Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 15:53    #11
Nie rozumiem tego. Po co się zmuszać? Jak Ci się nie chce grać, to nie graj i po problemie - w końcu Ci się zachce. ;)

 lancos3-11 Partyzant

Postów: 506
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.10.2012
Skąd: Jaworzno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 16:26    #12
[quote="EloSxdd"]Właśnie chodzi o to, ze ja juz dawno nie galem w FM, od marca jakos.. I teraz jakos nie moge sie zebrac. W tygodniu pacuje, a z ekipa po robocie codziennie cos robie, takze zajecie inne mam. Sprobuje jeszcze raz.. Zaraz znajde jakis klubik, a jak sie nie uda, to wyjebane :D[/quote]
Spróbuj iść na urlop w pierwszym sezonie, a później obejmij beniaminka w kraju swojej ulubionej ostatniej grywalnej ligi (polecam Hiszpanię).

 rapechuck Trybun Ludowy

Postów: 781
Grupa: Moderator
Dołączył: 06.07.2006
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 17:52    #13
[quote="EloSxdd"]Właśnie chodzi o to, ze ja juz dawno nie galem w FM, od marca jakos.. I teraz jakos nie moge sie zebrac. W tygodniu pacuje, a z ekipa po robocie codziennie cos robie, takze zajecie inne mam. Sprobuje jeszcze raz.. Zaraz znajde jakis klubik, a jak sie nie uda, to wyjebane :D[/quote]

Za nim na nowo wkręciłem się w rozgrywkę w FM2012 miałem przerwę ponad 10-miesięczną (wrzesień 2012 - czerwiec 2013). Zacząłem od opisania wszystkieich sezonów, które rozegrałem przed przerwą, ale jakoś nie ciągnęło mnie, żeby kliknąć "kontynuuj" w tym save'ie, a tym bardziej nie chciałem zaczynać nowej kariery. W końcu jednak ogarnąłem skład w nowym klubie i zacząłem grać i nim się obejrzałem mam za sobą kolejne 4 sezony. Jednak wszystko wskazuje na to, że będę znowu miał przerwę...

O wiele lepiej i przyjemniej się gra, jeśli na bieżąco można dzielić się z innymi wydarzeniami w grze. Można pisać manifesty, a jak wydaje się to zbyt czasochłonne, to można poprzestać na depeszach, kilku zdaniach i ewentualnie wrzucaniu screenshotów.

Również można spamować wiadomościami GG/fb/Steama znajomych, którzy też grają - zupełnie inaczej wtedy rozgrywka zaczyna wyglądać i przynosi więcej frajdy.

Można też spróbować multi, ale FM nie jest grą raczej do takiego trybu stworzoną (słaba optymalizacja, lagi, trzeba się umawiać na konkretną godzinę itd), choć jak bardzo się chce...

[quote="lancos3-11"]Ja z kolei mam inny problem. Totalnie przestał interesować mnie futbol! Mecze oglądam z nudów, Nie chcę mi się grać w FM-a i nie wiem co zrobić.:([/quote]

Coś się kończy, coś się zaczyna.
Kiedyś (już całkiem sporo czasu temu), jeśli miałem tylko okazję, oglądałem prawie każdy mecz w TV, spotkań Ligi Mistrzów po prostu nie mogłem przegapić, ale parę lat temu po prostu jakoś mi się odechciało.
W LM oglądam już tylko finały (albo mecze drużyn, których los leży mi na sercu), a i to niekoniecznie. Całego meczu reprezentacji Polski nie widziałem już od dawna (najczęściej dawałem spokój po parunastu minutach), a mogąc oglądać Premier League, Primera Division, Serie A, League 1 i tak wybieram raz na tydzień Śląsk Wrocław (o ile nie jestem na stadionie, albo gdzieś indziej w plenerze) i Ligę + Extra i to wszystko.

Rozwiązanie wspomniane na początku - oglądać tylko to, w co możesz się emocjonalnie zaangażować. Czy to ulubiona drużyna, czy to trener lub konkretny piłkarz, któremu po prostu z czystej sympatii chce się pokibicować. Z tego względu ostatnio naprawdę z przyjemnością oglądałem rewanż Piasta z Karabachem ściskając kciuki mocno za debiutantów.

A najlepiej to przejść się gdzies na boisko, samemu pokopać, ewentualnie pójśc kibicować lokalnej drużynie z C,B,A - klasy czy z innej Okręgówki i IV ligi. Sport w czystej postaci, nieskażony nadmiernie komercją ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.07.2013 o godz. 18:10

 Robsson93 Partyzant

Postów: 764
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.07.2012
Skąd: Siedlce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 18:04    #14
Ja też tak czasem miewam, że odechciewa mi się grać. Nie gram przez parę dni może nawet tygodni, a potem wybieram sobie jakąś ciekawą drużynę z jakiegoś innego rejonu niż zazwyczaj i zaczynam grać. I jakoś to leci... ;)

 alanekko Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.07.2013
Skąd: Polkowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 19:51    #15
no własnie ja bym pograł, tylko za cholere nie wiem kim... nie mam motywacji by grać moim ulubionym klubem czyli Juve, bo już wiele razy nimi grałem i wygrywałem na milion sposobów, ostatnio grałem kariere 8 sezonów milanem, więc też mam dość, kusi mnie Napoli, ale już mi nie dobrze od Serie A, liga niemiecka mnie nigdy za bardzo nie jarała, podobnie jak hiszpańska, pograł bym w lidze angielskiej tylko jaką drużyną? chcialbym jakąś taką fajną z dużym budżetem i być się o LM czyli Arsenal, ManU, ManCity, Liverpool, Tottenham czy Chelsea, ale nie wiem który wybrać by mnie wciąglo, lub liga francuska... tylko nie wiem czy tam jest frajda z gry, bo mało atrakcyjna liga dla zawodników, czyli cięzko kogoś fajnego sciągnąć do drużyny i też nie wiem jaką druzyną, bo po za PSG (którego nie chce) to nie ma żadnej fajnej drużyny... ciekawi mnie jedynie OL, ale nie jestem pewny ;/

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 20:20    #16
Jak nie wiesz kogo wziąć, bierz 4 poziom ligi we Francji, pierwszy lepszy zespół (byle nie rezerwy). Sam zobaczysz ile frajdy daje wyprowadzenie na salony małego, zaściankowego (choć nie zawsze) klubiku. Swoje Vigor Lamezia w 8 lat w FM12 wyciągnąłem z C2/B do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. A miasto ma ponad 70 tys. ludzi, więc niekoniecznie taka wiocha zabita dechami ;>

 EloSxdd Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.08.2011
Skąd: Jelenia Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.07.2013 20:31    #17
[quote="buczek93"]Jak nie wiesz kogo wziąć, bierz 4 poziom ligi we Francji, pierwszy lepszy zespół (byle nie rezerwy). Sam zobaczysz ile frajdy daje wyprowadzenie na salony małego, zaściankowego (choć nie zawsze) klubiku. Swoje Vigor Lamezia w 8 lat w FM12 wyciągnąłem z C2/B do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. A miasto ma ponad 70 tys. ludzi, więc niekoniecznie taka wiocha zabita dechami ;>[/quote]


Ten post mnie jakos pobudzil :D, zaczne sobie w najnizszej lidze Francuskiej :D.
FM 12, bo 13 mimo ze dalem 130zl, nie podchodzi mi.. Potem napisze jaki klub wzialem ;D, Zyczcie szczescia :D

 jarekao Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.07.2013 08:03    #18
Najniższa grywalna we Francji to Krajowa (3liga) polecam klub FC Paris. Co do FM13 tez mi jakoś nie podchodzi i wyleciał z dysku a ja bawię się w starsze wersje.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.