Co się dzieje z moją drużyną??

Zaucha Proletariat

0
28.11.2005, 09:22    Pytanie
Witam. Mam wielki problem. Nie wiem co się dzieje z moją drużyną, ale po pierwszym udanym sezonie, drugi ledwo wykaleczyła, a w trzecim dostaje łomot jakich mało.
Chodzi konkretnie o Atletico Madryt. W 1 sezonie mój zespół grał ładnie, ofensywnie, stwarzał sporo sytuacji pod bramką przeciwnika i wiele z nich wykorzystywał. Zająłem 4 miejsce w lidze i do drugiego sezonu przystępowałem z wielkimi nadziejami. Taktykę pozostawiłem bez zmian i co się okazało? Nagle w drugim sezonie mecze w miarę udane przeplatały się z fatalnymi spotkaniami. Jedno na 3-4 spotkania udawało mi się szczęśliwie wygrać, a w pozostałych dostawałem lanie, lub z trudem wyciągałem remis (i to z drużynami potencjalnie znacznie słabszymi). Przy czym zamiast stwarzać sobie sporo sytuacji podbramkowych, jak w poprzednim sezonie, moja druzyna oddawała 3-4 strzały na bramkę przeciwnika w meczu, w tym 1 w światło bramki. Postanowiłem zmienić trochę taktykę i wtedy zaczęły się cyrki. Drużyna grała jeszcze gorzej!! Dostawałem solidny łomot od niemal każdej drużyny!! Dałem drużynie czas na ogranie się, rozgrywałem jakieś sparingi w wolnym czasie, żeby drużyna przyzwyczaiła się do nowych zmian (na prawdę niewielkich!!), ale to też nic nie pomogło. W 10-12 spotkaniach rozegranych nową taktyką zgarnąłem 4 punkty!!
Stwierdziłem, że błedy leżały w okresie przygotowawczym, więc wczytałem save'a z tego okresu i przez całe przygotowania do nowego sezonu ogrywałem drużynę z nową taktyką (w 4-4-2 z pierwszego sezonu cofnąłem OP PiL na pozycję P i dałem im strzałki do góry i inne, na prawdę kosmetyczne zmiany). Jaki był efekt? Mimo rozegrania 8 spotkań przed rozpoczęciem sezonu, dalej dostawałem łomot jakich mało. W połowie sezonu byłem na 12 miejscu z 14 punktami na koncie...

Kolega, który gra Standardem Liege, ma identyczny problem. Pierwszy sezon światny, drugi już niemal tragedia...

Możecie mi pomóc? Czy Wy też macie takie problemy, jeżeli tak to jak sobie z nimi radzicie? Jeśli nie to co robicie, że ich nie macie? :)Bardzo Was proszę o pomoc, bo już powoli brakuje mi sił do tej gry...

 VooDoo Partyzant

Postów: 9
Grupa: Ekspert
Dołączył: 05.05.2002
Skąd: Cisiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.11.2005 18:36    #10
Moim zdaniem problem nie może tkwić w taktyce. Logicznie rzecz biorąc skoro przez cały sezon grałem tą samą taktyką i ciełem wszystkich to co nagle w nastepnym sezonie inne drużyny rozkminiły moją taktykę czy coś w tym stylu równie dobrze mogły to zrobić w połowie poprzedniego sezonu. Kolejna sprawa co piłkarzom nagle nie odpowiada ta sama taktyka którą grałem cały poprzedni sezon? Bzdura. Moim zdaniem problem tkwi albo w przygotowaniu do sezonu albo po prostu jest to bug lub coś w tym stylu, prawde mówiąc to nie mam zielonego pojecia ale coś jest nie tak tylko co?????

Post pomocny

 sztazi Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2005
Skąd: bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.12.2005 01:00    #11
Zaczynam 4 sezon z Chelsea. Cały czas gram jedną taktyką. Przygotowanie przy dobrym sztabie szkoleniowym ogranicza się u mnie do dobrych terminów meczów towarzyskich tj. łącznie 6 meczy co 6-7 dni + ew. mecz z juniorami czy rezerwami by uzupełnić jakieś braki kondycyjne. Podejrzewam istnienie jakiegoś czynnika "X" :D. Moja drużyna po wielkich zakupach w pierwszym sezonie praktycznie nie uległa zmianom i zauważam że mimo starzenia się osiągają coraz lepsze wyniki. Wydaje mi sie że w FM ważne jest "zgranie zespołu". Nie widać tego zwykle, ale np. na klubowych mistrzostwach świata w Yokohamie wygrywając z jakimś tam malutkim klubem z Singapuru 11-0 zauważyłem że zawodnicy, którzy są u mnie długo potrafią sobie podać piłkę "na pamięć". Chyba tu kryje się tajemnica. Do tego uważam że wciąż w FM niedopracowani są asystenci, bo zwykle są przeciwni moim zakupom, a mam niezłego nosa do kupowania młodych i tanich :DP. Polecam nigdy nie wydawać kasy na zawodników u szczytu kariery.

Post pomocny

 adryan Partyzant

Postów: 180
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.02.2006
Skąd: Olecko/Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.04.2006 12:01    #12
a ja wisla 4 sezon z rzedu mistrzem jestem

Post pomocny

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.