FM 13 - Kilkusezonowe prowadzenie jednej drużyny

 cubsonart Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2013, 01:28    #1
Witam, gram w FM 13 i mam problem z poprowadzeniem drużyny przez kilka sezonów na równym poziomie.

Najczęściej jest tak że pierwszy sezon jest bardzo dobry (Mistrzostwo Ruchem Chorzów, 4mce Amkarem Perm + Puchar Rosji, Mistrzostwo Udinese, Mistrzostwo Besiktasem) a kolejne już gorzej. Transfery robię dobre, przychodzą lepsi, odchodzą słabsi.

Taktyka czy taka sama przez kilka lat czy zmieniana - wyniki spadają w dół.

Transfery robię dobre, przychodzą lepsi, odchodzą słabsi. Lepiej kupować graczy z rodzimej ligi lub z tego samego kraju gdzie jest klub ?

Asystent przeprowadza dla mnie rozmowy motywacyjne oraz ustala wskazówki na dany mecz pod kątem graczy rywali.

Sztab szkoleniowy zawsze mam na dobrym poziomie.

Co poradzicie aby kilka lat z rzędu utrzymać stały dobry poziom ? Nie mówię żeby 5 lat z rzędu zdobywać mistrzostwo Polski Ruchem, ale chociaż być w czołówce, a nie że w pierwszym sezonie mistrz + finał pucharu Polski. W drugim faza grypowa LE i 3 miejsce na farcie a w lidze 5 miejsce po dobrych transferach.

Co mam zrobić ?

 MarcinPSG Partyzant

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.09.2012
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2013 03:08    #2
Przeciwnik zaczyna traktować Cię poważniej, bo pewnie w pierwszym sezonie nie jesteś faworytem we większości meczów, przez co przeciwnik Ciebie "lekceważy", potem sytuacja się zmienia.
Vaduz

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.10.2013 09:15    #3
A jak gra ruch w lidze po niedawnym wicemistrzostwie?
Musisz piłkarzy zmobilizować finansowo a że w ruchu teraz jest ciężko to grają jak grają ;) ot realia piłki nożnej :D

 szkagar Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.08.2013
Skąd: Ostrzeszów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.12.2013 21:13    #4
Prowadzę Lecha Poznań już 7 sezonów (zaczynam ósmy). Oto moje refleksje:

1. Nie ma gwiazd w zespole. Nawet kluczowy zawodnik może zostać odesłany do rezerw w przypadku słabych występów. Po każdym występie chwalę wyróżniających się zawodników albo ostrzegam słabszych. Ewentualnie karzę recydywistów. Stosuję również pochwały indywidualne podczas odpraw pomeczowych.
2. Wymagam ale i nagradzam. Wysokie premie zespołowe za zwycięstwo. Podczas negocjacji kontraktów oferuję wysokie premie za bramki albo czyste konto (dla bramkarzy).
3. Każdy zespół lub piłkarzy dopada kryzys formy. Wtedy odsuwam piłkarza na kilka meczy od gry i czekam aż zacznie narzekać. Wtedy oferuję mu szansę, ale oczekuję wysiłku, jeśli chce zostać w pierwszym składzie. Jeśli nie ma poprawy odsyłam do rezerw i czekam aż tam się poprawi.
4. Na każdą pozycję mam dwóch piłkarzy. Rotuję składem. Zawodnicy utrzymują rytm meczowy (w przypadku serii spotkań kluczowi piłkarze zachowują siły) a jednocześnie czują głód meczy.
5. Kupując zawodników patrzę na kilka dodatkowych atrybutów. Szukam zawodników ambitnych lub profesjonalnych. Tacy chcą wygrywać mecze a nie grzać ławę.
6. Oczekuję zwycięstw albo przynajmniej dobrej gry. Nie ma meczy do odpuszczenia, nawet ze słabymi zespołami.

To kilka elementów z mojej układanki. Osiągnięcia Lecha z moim udziałem:
- 7 krotny Mistrz Polski (z rzędu)
- 6 krotny zdobywca Pucharu Polski (jedna wpadka)
- 7 krotny zdobywca Superpucharu Polski
- Zwycięzca Ligi Europy
- Zwycięzca Ligi Mistrzów (wygrana z Barceloną, dodatkowo zloty but dla mojego napastnika za 11 bramek w Lidze Mistrzów)
- Wygrana z Arsenalem w meczu o Superpuchar Europy

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.