Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 jackub13 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.12.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2013 23:25    #451
Jak dla mnie to jest najgorszy silnik meczowy jaki kiedykolwiek był. Próbowaliście grać defensywnie? Moja obrona przy ustawieniu defensywnym, ewentualnie kontrataku stoi na 5 metrze i każdy strzał jest bramką. Trzeba będzie wrócić do 13 ;/

 Dziabor Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2013
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2013 23:36    #452
[quote="jackub13"]Jak dla mnie to jest najgorszy silnik meczowy jaki kiedykolwiek był. Próbowaliście grać defensywnie? Moja obrona przy ustawieniu defensywnym, ewentualnie kontrataku stoi na 5 metrze i każdy strzał jest bramką. Trzeba będzie wrócić do 13 ;/[/quote]

grając defensywnie wygrałem z Wisłą 2:0 po kontrach skrzydłem. Kryłem blisko przeciwnika, agresywnie odbierałem piłkę i wszystko było tak jak należy

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2013 23:51    #453
[quote="Dziabor"]ma ktoś już patent na beznadziejne oceny bocznych obrońców?? czy może to tylko kwestia taktyki, że mają ustawione u mnie żeby grali wyżej[/quote]

To nie kwestia taktyki tylko widzimisię i nieudamisię programistów. Przed łatką boczny obrońca zostawał w 90% meczy bohaterem spotkania z ocenami oscylującymi wokół 9. Teraz rzeczywiście mają problem żeby osiągnąć 7.
Ten akurat problem jest znany od lat, co roku dotyczy innej pozycji/formacji.
Mówiąc w skrócie oceny są liczone " z dupy"
Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

 suchy92 Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2008
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.11.2013 23:59    #454
[quote="Dziabor"][quote="jackub13"]Jak dla mnie to jest najgorszy silnik meczowy jaki kiedykolwiek był. Próbowaliście grać defensywnie? Moja obrona przy ustawieniu defensywnym, ewentualnie kontrataku stoi na 5 metrze i każdy strzał jest bramką. Trzeba będzie wrócić do 13 ;/[/quote]

grając defensywnie wygrałem z Wisłą 2:0 po kontrach skrzydłem. Kryłem blisko przeciwnika, agresywnie odbierałem piłkę i wszystko było tak jak należy[/quote]

No bo skrzydłem i w ustawieniu 4-4-2 da się grać. Jak najbardziej :). Tylko chodzi o to, że wielu chce grać swoim stylem. Ja też na przykład objąłem Newcastle i chcę żeby to była drużyna, która gra efektywnie i efektownie. Na razie idzie to ze średnim skutkiem. O ile w ataku nie narzekam na Keisuke Hondę czy Mousse Sissoko i ich podania, czy skutecznosc Gutierreza o tyle gra obronna wygląda fatalnie.

 Dziabor Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2013
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2013 00:04    #455
akurat gram 4-5-1 :)

 Szarlatan Wróg ludu

Postów: 255
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.12.2008
Poziom ostrzeżeń: 3
0
02.11.2013 00:33    #456
[quote="jackub13"]Jak dla mnie to jest najgorszy silnik meczowy jaki kiedykolwiek był. Próbowaliście grać defensywnie? Moja obrona przy ustawieniu defensywnym, ewentualnie kontrataku stoi na 5 metrze i każdy strzał jest bramką. Trzeba będzie wrócić do 13 ;/[/quote]

przy mentalności defensywnej traci się w tej grze najwięcej bramek, co jest absurdalne, haha. wiem, bo sprawdzałem. co ciekawe, jeżeli grasz sparing z ogórkami z jakiejś wsi, którzy mają kondycję na 50-60%, a nie daj boże przestawisz się na mentalność defensywną, to i tak masz wrażenie, że twoja defensywa jest najgorszą z możliwych na tej planecie, co często odzwierciedla wynik (w głowie się to nie mieści).

[quote="robal15"][quote="Lypton"]Smutłem. Po przejściu na grę ze skrzydłowymi, ten sam Olympiakos tym razem dostał 5 bramek (i 28 strzałów na bramkę). I to pomimo tego, że moi zawodnicy nic tej nowej taksy nie ogarniali, co było widać zwłaszcza w grze defensywnej.[/quote]

I to właśnie pokazuje, jak zjebany jest ten silnik. Wystarczy zrobić taktykę na skrzydła, w ataku dać grajka dobrze grającego głową jako target man, i wszystkie mecze są wygrane. To jest cała filozofia tego silnika.[/quote]

to jest fakt. wystarczy przejść na skrzydłowych, a do tego podkręcić tempo, i można ugrać coś miłego byle jakim składem. natomiast, jeżeli masz w drużynie szybkich napastników z wysokim atrybutem gry bez piłki (i wszystkie inne znaki na niebie powiedziałyby - nawet największemu idiocie - że ten skład nadaje się do gry z kontry na szybkich napastników), i każesz grać bezpośredni piłkę na wolne pole, to wychodzą piłkarskie jaja. a jeżeli dodatkowo grasz bez skrzydłowych, to strefa spadkowa murowana. jeżeli ktoś nie wierzy, niech sprawdzi.

ponadto, sprawia ból fakt, że gra bez skrzydłowych powoduje zabójczy spadek procentu posiadania piłki, co jest kolejnym ciosem poniżej pasa.

słupki i poprzeczki, a do tego zatrważająco częste nieuznane bramki - to się spotyka tylko z pobłażliwym uśmiechem. nie sposób usprawiedliwiająco wytłumaczyć dlaczego si serwuje takie gówno.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.11.2013 o godz. 00:35

 bartex55 Przodownik pracy

Postów: 1096
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2013 01:29    #457
Cały szkopuł tkwi w nastawieniu poszczególnych zawodników. Bez suwaków nie można już, tak jak wcześniej się to robiło, ustawić środkowym obrońcom ultradefensywnego nastawienia jeśli domyślna mentalność taktyki jest ofensywna. Powoduje to horrendalne zachowanie obrońców - w szczególności pozostawianie niepilnowanych napastników przy dośrodkowaniach z wysokości pola karnego (dlatego wg niektórych gra skrzydłami jest imba). To samo tyczy się napastników - niedostatecznie ofensywne nastawienie powoduje, że napastnik skupia się bardziej na rozgrywaniu piłki niż na wychodzeniu w uliczki (przez to mamy wysokie posiadani piłki i mało dogodnych sytuacji).
Jedynym rozwiązaniem jakie do tej pory znalazłem jest zmiana stylu gry na bardzo sztywny lub co najmniej sztywny. Ma to swoje wady, ale dzięki utrzymaniu formacji obrońcy mają defensywniejsze nastawienie, a napastnicy ofensywniejsze. Będziemy mieć więcej klarownych sytuacji, a napastnicy rywala będą w końcu kryci...

Piszę to przede wszystkim do ludzi preferujących 4-5-1, szczególnie ze schodzącymi napastnikami, ofensywnym nastawieniem i krótką piłką środkiem. Podejrzewam jednak, że w innych formacjach, mentalnościach i stylach gry sytuacja jest podobna.

 Devilyn Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2013 03:16    #458
[quote="Szarlatan"]
słupki i poprzeczki, a do tego zatrważająco częste nieuznane bramki - to się spotyka tylko z pobłażliwym uśmiechem. nie sposób usprawiedliwiająco wytłumaczyć dlaczego si serwuje takie gówno.[/quote]

hmm, od dnia premiery mam już 26h gry na liczniku i podczas meczów miałem tylko jedną nieuznaną bramkę..

BTW: macie problem z kursorem w grze? Po jakimś czasie zamienia się w piłkę (taką jaka jest podczas wczytywania), trochę to upierdliwe.

 KamilinhoCFC Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2013 08:12    #459
W jak chcecie stworzyć nową karierę to tez wam się tworzy w wersji 14.0.0?

 Lypton Partyzant

Postów: 156
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.05.2007
Skąd: Białystok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.11.2013 09:15    #460
[quote="KamilinhoCFC"]W jak chcecie stworzyć nową karierę to tez wam się tworzy w wersji 14.0.0?[/quote]
Wszystko jest w porządku. Baza danych nie była jeszcze aktualizowana, więc jest ciągle w wersji 14.0.0

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.