Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 suchy92 Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2008
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.11.2013 23:15    #531
Powiedzcie mi drodzy koledzy po fachu, czy u was też w ten sposób wygląda krycie w polu karnym przy akcjach oskrzydlających przeciwnika? http://img17(...)dtyv.jpg . Bo ja nie wiem czy to tylko moje mośki robią "szarańczę" w kierunku własnej bramki przy ataku przeciwnika...

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 00:22    #532
Hmm... ja się z czymś takim nie spotkałem. A grając w 2D od razu bym zwrócił na to uwagę.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Maniak23 Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2004
Skąd: Siemianowice Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 03:08    #533
65470 lat, wampir jakiś czy posiada tajemniczy płyn na długowieczność ?
-----------------------------------------------------------------


// Edytowano 6 razy, ostatni raz 04.11.2013 o godz. 03:14

 Konradbis Partyzant

Postów: 102
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.09.2009
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 07:53    #534
zderzenie a wślizg to dwie różne sytuacje

 Pieciek Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 08:06    #535
Panowie, proponujecie dalej katować 13stkę, aż do wyjścia odpowiedniej liczby patchów, czy jednak grać w 14stkę (w FMa dopiero zaczynam grać, więc jeśli weterani narzekają na 14stkę to proszę przefiltrować, czy dla nowicjusza też lepiej zacząć od poprzedniej wersji, aby dobrze nauczyć się grać).

 DaroRUT Partyzant

Postów: 246
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2007
Skąd: Kietrz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 08:49    #536
No niestety, ponownie źle to wygląda. Jeszcze nie zdążyłem rozegrać kilku meczy, a już mocno się zdegustowałem. Najważniejsza sprawa jeszcze przed ujrzeniem silnika meczowego to nierealne transfery. Przed sezonem chcemy przeprowadzić kilka transferów i okazuje się że za zawodnika o wartości 200 tysięcy EURO musimy zapłacić 30 milionów EURO, lub gość kosztuje 10 tysięcy EURO a musiałem zaoferować 9 milionów aby druga strona była przychylna transakcji. Jedynie normalne kwoty jesteśmy w stanie zapłacić za zawodników, którzy są wystawieni na sprzedaż. Normalne czyli takie na ile są wycenieni.

Przechodząc do samej rozgrywki:

Uderzające zachowanie obrońców, a w zasadzie ich bierność. Grając te kilka meczy Borussia można się przekonać jak amatorzy wjeżdżają jak w masło w moją obronę i robią co chcą pod moją bramką.

Zbyt duża ilość rzutów rożnych i bramek strzelonych po nich.

Dziwne i mało realne zachowania bramkarzy.

Zbyt duża ilość poprzeczek / słupków.

Może się też czepiam ale faktycznie nowy FM wygląda jak rozgrywki hokeja na lodzie pod względem wyników jak i poruszania się zawodników.

Aha i są błędy tego typu: http://i.imgur.com/BcMNWF2.jpg

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.11.2013 o godz. 08:50

 Maniak23 Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2004
Skąd: Siemianowice Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 09:00    #537
Jak można oceniać silnik meczowy po paru meczach? Zagraj chociaż połowę sezonu, wtedy dopiero wyciągnij wnioski gdy drużyna jest zgrana i ma opanowaną taktykę. Co do bierności obrońców to się nie zgadzam, moi grają w miarę przyzwoicie jak na ich możliwości (VII liga ENG) nie stoją jak tyczki i wykonują założenia taktyczne. Zbyt dużo obramowań bramki to fakt któremu nie da się zaprzeczyć. Co do transferów to podobno błąd został poprawiony w patchu 14.0.3.

 DaroRUT Partyzant

Postów: 246
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2007
Skąd: Kietrz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 09:09    #538
Kolego dla mnie parę meczy, to właśnie pół sezonu. Błędy o których piszę są też najczęściej wymieniane przez graczy na forum SI. Poczytaj sobie. Jeżeli grasz w VII ENG to ciężko będzie Ci cokolwiek zauważyć, bo tam obrońcy mają prawo dziwnie grać (adekwatnie do umiejętności). Patch to 14.1.3 - zapewniam, że nie poprawia transferów.

 Marecki_LDZ Partyzant

Postów: 12
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.11.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 09:27    #539
[quote="DaroRUT"]Aha i są błędy tego typu: http://i.imgur.com/BcMNWF2.jpg[/quote]

Też taką sytuacje miałem, że przy remisie po 90 minutach, wyświetlało 2:1 dla przeciwników. Na szczęście po wyjściu z meczu, wszytko było już prawidłowo.

Tak samo mogę potwierdzić to co zaobserwowali inni mianowicie:
- ogromna ilość strzałów w meczu - w poprzednim FM liczba 20-30 strzałów na mecz osiągnąłem dopiero po kilku latach budowania drużyny gdy już występowałem w lidze mistrzów a w ekstraklasie rzadko ktoś sprawiał mi problem. Tutaj z kim bym nie grał to jest ponad 20/30 strzałów. Chociażby ostatnia porażka z Wisła 7-2 . Wisła oddała 37 strzałów, ja 12.
Wychodziło by na to że co by się nie działo 20% strzałów wpada do bramki.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 04.11.2013 o godz. 09:28

 Cierń Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2007
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.11.2013 10:27    #540
[quote="Pieciek"]Panowie, proponujecie dalej katować 13stkę, aż do wyjścia odpowiedniej liczby patchów, czy jednak grać w 14stkę (w FMa dopiero zaczynam grać, więc jeśli weterani narzekają na 14stkę to proszę przefiltrować, czy dla nowicjusza też lepiej zacząć od poprzedniej wersji, aby dobrze nauczyć się grać).[/quote]13stka w max upatchowanej wersji jest bardzo dobra i szczerze polecam. 14stka będzie ukończona będzie pewnie dopiero w okolicach marca, wcześniej możesz nie wytrzymać nerwowo i zrazić się do tej świetnej gry :P Jak pisałem wcześniej, w tym roku pierwszy raz dotrzymuję słowa danego rok temu i czekam do finalnej łatki. Po tym co czytam tutaj i co widziałem u kumpla to nie żałuję. SI kolejny raz wypuścili niekompletny produkt, co jest po prostu dobijające. Widać, że brak realnej konkurencji źle na nich wpływa, bo to jest po prostu niepoważne traktowanie wiernych klientów.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.