Wysokość atrybutów czy wysokosć CA?

 jinky Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2013, 21:21    #1
Witam, rozgrywam obecnie 9-ty sezon, moja drużyna należy do najlepszych na świecie i z czystej ciekawości chciałem sprawdzić jak wyglądają umiejętności moich zawodników na tle najlepszych.

Mój prawy obrońca , newgen ma najwyższe CA w grze na swojej pozycji (183). Ale czy aby na pewno jest najlepszym prawym obrońcą na świecie? W genie scoucie sprawdziłem, ze jest około 5-6 prawych obrońców mających wyższy rating (liczony na podst. wysokości atrybutów) od mojego zawodnika ale zarazem posiadających niższe CA (około 170-180).

Co jest więc ważniejsze na boisku? CA czy pokazywany w scoucie best rating (wysokość atrybutów na optymalnej pozycji)?

Czym jest tak naprawdę CA i na podstawie czego jest liczone? Czym się różni od ratingu?

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2013 21:27    #2
Masz Genie to odpal. Tam w raporcie zawodnika powinno być, że albo może się rozwinąć na kogoś poziom, albo że może być najlepszym na świecie, jak nikt inny. Ostatnią opcją jest właśnie, że już jest najlepszy na świecie. Atrybuty? Potencjał? Daj spokój, liczy się jak gra. Pamietam. Gość się nazywał Rudy Gomis. OPL/N. Takiego talentu w życiu nie miałem. Styl a'la Tevez, ładował bramy jak chciał. Opanowanie i wykańczanie świetne, ale na przykład podania 11. A i tak był najgenialniejszym newgenem jakiego miałem. A po nim miałem choćby dwóch Włochów. Jeden PA 195, a drugi 200. Co ciekawe, ten ze 195 rozwijał się sporo szybciej, od rok młodszego krajana. W wieku 19 lat miał lepsze atrybuty niż Ronaldo. Ale to nie był mój Rudy Gomis. Trudno to wytłumaczyć słowami. Widzisz gościa, widzisz jakie ma ograniczenia, a on ładuje Barcelonie dwa gole w finale Champions League na Camp Nou. Uśmiecham się i przypominam sobie tekst z z raportu. Ten zawodnik nie umie grać w ważnych meczach...
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 karols87 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2013 23:35    #3
zalezy tez jakie ma statystyki meczow o duza stawke, stabilnosci formy czy kontuzjugennosci

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.11.2013 23:42    #4
Podatny na kontuzję, kur*a. Ile razy trzeba powtarzać? Kontuzjogenny to wywołujący kontuzje.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 05.11.2013 o godz. 23:43

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 00:38    #5
Prowadząc Real Madryt w 13-tce, wytrenowałem sobie Jose (nie Jese) Rodirugieza, środkowy pomocnik. Atrybuty naprawdę fajne (chociaż mógłby być szybszy), lukam w Genie Scout, a tu CA=PA=150. O dziwo, cyferki nie przeszkadzały w tym, żeby gość regularnie grał na noty >7. Koniec końców zamieniłem na kolejnego wychowanka, tym razem z PA=176. Większe znaczenie mają umiejętności, ale jeśli ktoś ma z kolei naprawde niskie PA (~130), to trudno będzie mu grać na wysokie noty.

 jinky Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013 06:24    #6
jacko sprawdziłem w genie i wyszło jednak, ze rating jest ważniejszy od CA. Najlepszym prawym obrońcą u mnie jest Azpilicueta z CA 165. Mój obrońca ma znacznie wyższe CA ale to wynika z faktu, ze może grać też jako srodkowy , co zawyża jego atrybuty niekoniecznie potrzebne do bycia świetnym DR (np. gra głową, skoczność). Jako DR jest nieco słabszy.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.