Strona

FM 14 - pierwsze wrażenia

 kijopek Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 21:54    #711
[quote="Mimos"]Ja nie rozumiem jednej rzeczy, jak można wypuśić taką grę przecież gołym okiem widać, że są błedy, silnik meczowy nie funcjonuje tak jak powinien, jest strasznie dużo rażący systuacji. Poza tym problem z silnikiem meczowym itp, był już w tamtym roku na początku, to mając tyle czasu i czytając zgłoszone błędy użytkowników wydaje mi sie że mieli wystarczająco czasu by to naprawić, by ten silnik poszedł w 14 do przodu, a nie do tyłu lub po prostu stał w miejscu z takimi samymi lub jeszcze większą ilośćią błedów.[/quote]

Robią to co roku i zawsze jest tak samo, ale skoro klient kupuje to jest ok a reklamacje i tak zawsze były to spokojnie podrasują pathem na święta, kolejnymi dwoma - trzema w marcu i będzie w miarę ok (czyt. grywalnie) :)

 Aldor Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 21:58    #712
Ostatnie zdanie Paula jest rozbrajajace. Cos w stylu "Wiemy, ze zawsze wypuszczamy jakies niegrywalne gowno, ktore mozna naprawic i powoli nad tym pracujemy". Plucie w twarz fanom tej gry.
Mowicie, ze teraz "odbiorcy" nowych wersji to 10-12 latkowie. A ile wy mieliscie zaczynajac (znakomita wiekszosc)? Ja gram juz prawie 10 lat, mam 22... zaczynajac tez bylem gowniarzem, tak to juz jest. ;)

Co do mojej taktyki - nie wiem czy to killer, pewnie nie, nigdy tak nie mowilem. Po prostu jest komiczna i skuteczna, a w rzeczywistosci nie powinna miec prawa bytu.
Czas przetestowac gre bez srodkowych pomocnikow lub bez napastnika. Albo i to i to.

W ogole mam wrazenie, ze ustawienie wedle dogodnych dla pilkarza pozycji nie ma zadnego znaczenia. Ostatnie mecze musialem grac Honda (OPŚ) jako kompletny boczny lewy obronca, Yoshida (ŚO) na lewej obronie, na prawej Clyne, a wyzej kompletny boczny prawy Jack Cork (ŚP)... i nadal dalo sie wygrac.

 kijopek Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2006
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 22:02    #713
[quote="ladygaga"]Kiedy nowy patch ?[/quote]

Jak Lewy Twix pogodzi się z Prawym Twixem ... weźcie już dajcie spokój z tym patchem. Jak się pojawi to będzie tutaj o tym tak głośno, że zauważysz nawet przy zamkniętym kompie.

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 22:11    #714
[quote="kijopek"][quote="Arcadius"]Pozwolcie, ze przedstawie Wam moj ostatni mecz :D Jako benjaminek pierwszej ligi ukrainskiej podejmowalem u siebie spadkowicza ekstraklasy, ktory wg przedsezonowych przewidywan ma zajac 2 miejsce na koniec sezonu. Zdawalem sobie sprawe, ze zapewne przegram roznica 2-3 bramek. Moje wrozby poniekad sie sprawdzily...
https://www.dropb(...)2.41.png[/quote]



Hahaha 8:10, no to trafiłeś z przypuszczeniami, czyli dobry z ciebie taktyk hahaha :p[/quote]

Najlepsze jest to, ze najpierw jeczalem na temat niewykorzystanych szans. Po ponownym uruchomieniu laptopa i fma zaczelo sie od teog magicznego meczu, a kazdy nastepny konczy sie wynikiem hokejowym. Teraz wpada wszystko, a szczegolnie strzaly z dystansu. Tak jakby bramkarzy nie bylo. Na 21 meczy tylko w 4 padly mnie niz 3 bramki.

 matesarninho Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2013 23:56    #715
Gdyby tylko można było importować baze danych z fm14 do fm12 lub fm11... zapłaciłbym za taka możliwość twórcom gry pewnie tyle co za tego nowego fma.

 kostig Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.07.2010
Skąd: kotlin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2013 00:01    #716
Czy to zależy od typu rozgrywki, tzn. sieciowa, czy nie, bo ja nadal u siebie nie widzę tych elementów, które wymieniłem. Możesz mnie nakierować gdzie szukać, bo klikam jak głupi i nic.

 Aldor Partyzant

Postów: 19
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2013 00:46    #717
No i jednak taktyka calkowicie bez srodka/napastnika nie funkcjonuje tak dobrze.
Na ta chwile tak to u mnie wyglada:

http://scr.hu/0chg/jfwbt
http://scr.hu/0chg/nt0ub

Mecz ze Stoke to moment przejscia na moja autorska taktyke 6-2-1-1. Niestety nie jest to chyba killer bo rownoczesnie gram druga kariere, takze Soton (polowa drugiego sezonu), mam tam duzo lepszy zespol i niestety dostaje po dupie od kazdego jak leci.
Smieszna gra oj smieszna. :)

 suchy92 Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2008
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2013 00:58    #718
Powiedzcie mi, czy jest jakakolwiek możliwość przy rozpoczętej już grze zrobienie jakiegoś triku, żeby reprezentacja Niemiec nie składała się z wirtualnych graczy? Mam ten dodatek "fix name", ale nie chce mi się rozpoczynać od nowa kariery :(

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2013 08:05    #719
FMa miałem kupić dopiero kolo stycznia, jak już będzie w miarę grywalny, ale skoro dostałem go w prezencie to podzielę się swoimi wrażeniami.

1. Silnik meczowy jest totalnie spartaczony i nijak nie toleruje gry środkiem. W każdym FMie moja taktyka opiera się o zagęszczony środek boiska, szybkie, płaskie podania tzw. rozklepanie obrony, tu się tak nie da. Zawodnicy nie potrafią podać celnie, a nie są to ciapciaki z z atrybutami po 10, tylko solidne 15-16, prostopadłe podanie to czarna magia dla nich. Szybciutko przegrałem 4 pierwsze mecze w lidze i doszedłem do wniosku, że to podobno sprawa jak z 13 w pierwszej fazie, czyli silnik wymusza grę skrzydłami, zmieniłem taktyke i efekt był natychmiastowy, co z tego, że zawodnicy mieli znajomość na 30%, jak wygrywałem z każdym. Totalny bezsens.

2. Killer rogi, obrona totalnie gubi się przy krótkim rozegraniu, gracze przeciwnika stoją jak słupy soli i patrzą się jak mój grojek wbiega i strzela gole. Jest to tak skuteczne, że zaprzestałem tego bo wygląda jak bug niemal.

3. Jeżeli doszliśmy już do gry obronnej, to po raz kolejny jest ona żałosna, obrońcy nie potrafią się ustawić przy stałych fragmentach, poruszają się jak dzieci we mgle, a napastnicy, a szczególnie skrzydłowi wbiegają jak chcą w PK.

4. Dziwne zachowanie skrzydłowych, którzy po wejściu w pole karne strzelają z 0 kąta zamiast podać, a co najgorsze padają z tego bramki.

Nie skupiam się to na interfejsie, który jest całkiem przyzwoity, bo ta gra polega na ułożeniu taktyki, stworzeniu drużyny i odwzorowaniu tego na boisku, niestety przez fatalny silnik ten element leży i kwiczy. Czuje się jakbym grał we wczesną betę, a nie pełnoprawny produkt.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.11.2013 10:25    #720
Wymieniłeś błędy o których my gadamy już od paru stron. Czyżby to był przypadek? Nie sądzę. To są ewidentne błędy silnika do których programiści nie chcą się przyznać, tylko zasłaniają się naszą niby nieumiejętnością gry.

Inne błędy które mnie denerwują:

1. Scout już u mnie nie pracuje, a cały czas otrzymuję od niego raporty
2. Zawodnik ma napisane, że chce zostać w przyszłości trenerem, a niżej natomiast jest notka - preferowana praca/club: scout/Deportivo. To wreszcie kim chce zostać?
3. Transfery. Marc-André ter Stegen przechodzi do Barcy za 9 mln, a w realu by kosztował pewnie powyżej 30 mln. Ja natomiast chcę sobie kupić zawodnika z zadłużonego, trzecioligowego klubu, i okazuje się, że muszę im zapłacić 1 mln. Ja się pytam, gdzie tu jest realizm? W realu kluby takich zawodników kupują za mniej niż 0.5 mln. Przecież w tej grze nie ma zachowaj żadnej proporcji cenowej.
4. Kontrakty. Zawodnik chce ze mną podpisać kontrakt za 20 tyś. tygodniowo i nie chce zarabiać ani grosza mniej. Jak na mój klub ten zarobek jest za duży, więc zrywam z nim rozmowy. Po paru dniach przychodzi informacja, że jakiś klub go podpisał, patrzę na jego tygodniówkę - 4 tyś. WTF? Dlaczego u mnie nie chciał tyle zarabiać?
5. Wypożyczenia. Powinna być możliwość wcześniejszego zaklepania sobie wypożyczenia. W przeciwieństwie do komputera, my oferty możemy składać tylko w okienku. Pod koniec wypożyczenia powinna być możliwość jego przedłużenia.
6. Nowy sezon. Powinien w każdej lidze zaczynać się 1. lipca. W niektórych ligach zaczyna się dopiero 17. lipca albo później. Związku z tym ostatnio miałem śmieszną sytuację. Awansowałem Depo do pierwszej ligi, dostałem proponowany budżet na drugą ligę bez uwzględnienia podwyżek. Czyli przez te 17 dni okienka transferowego mogłem się tylko przyglądać, jak komputer wykupuje najlepszych zawodników na liście transferowej i do wypożyczenia. Gdy przyszedł oczekiwany dzień, dla mnie zostały już tylko ochłapy .
7. taktyka. Od paru niezłych lat nie wprowadzono tam niczego nowego, jak choćby rozegranie rzutu wolnego albo jaka ma być formacja w defensywie i ataku.

To tyle na tę chwilę, reszta mi pewnie umknęła. Kończąc moją myśl zostawię Was z pytaniem: Czy w tej grze działa choć jeden element prawidłowo?
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.