fm 2014, zamiana pozycji, odgrywający, rozgrywający, błąd

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013, 17:52    #1
Witam,

Czy to ja mam jakąś jałową wersję gry czy:

a) nie można w FM2014 ustawić "odgrywającego"
-wyznaczyć mu odbiór piłki (na głowę, do nogi, na dobieg)
b) nie można w FM2014 ustawić "rozgrywającego"
c) nie można zamienić pozycjami zawodników (np. lewego skrzydłowego z lewym obrońcą, o ile potrafią grać na tych samych pozycjach)
d) ustawić podania konkretnym zawodnikom "suwakiem", np. by skrzydłowi podawali bezpośrednio, środkowi obrońcy krótko
e) nie można ustalić rodzaj rozpoczęcia gry przez bramkarza (np. do kogo ma wyprowadzać piłkę, czy daleko wykopywać, wyrzucać ręką, bądź zostawiać konkretnemu obrońcy)

Czy może są te opcje jakoś ukryte? (tak jak np. po wciśnięciu prawego przycisku myszy na zawodniku nie można z nim przeprowadzić "rozmowy", a wchodząc już na jego profil można to zrobić)?

Nie wiem czy macie podobne problemy, ale mnie brak wyżej wymienionych opcji bardzo irytuje.

Macie jakieś sugestie?

Michał

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013 18:13    #2
w poleceniach zawodnikom można pomocnikom ustawić zadania typu "podawaj bezpośrednio" czy "więcej podań trudniejszych". Z tym ze nie wiem czy nie zależy to od jego pozycji na boisku jaką mu przyznaczysz. Chodzi mi oto, że dasz mu na przykład Engache, i tu być może tego nie ma, a jak ustawisz klasyczną dyche już tak. Tego nie wiem, ale ja swojemu OPŚ ustawiłem polecenie by grał często bezpośrednimi podaniami.

Co do bramkarza, to tak samo w poleceniach dla zawodnika. Jest coś takiego jak "wznawiaj gre do obrońcy", czy "wykopuj piłkę". Z tym że zauważyłem iż ma się to w zastosowaniu tylko jak bramkarz złapie piłkę po jakieś akcji, bo przy wybijaniu piątek piłka lata aż miło na połowę przeciwnika.
Glory, Glory MAN UNITED !!

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013 18:25    #3
To akurat wiem, zauważyłem. Jednak mimo wszystko dręczy mnie odgrywający, rodzaj podawanych mu piłek i zamiana pozycji innych zawodników aniżeli skrzydłowi. Czyli po prostu ta wersja nie posiada opcji z poprzednich lat?

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013 19:02    #4
Z tego co ja wiem to sprawa z rozgrywajacym i odgrywajacym wyglada nastepujaco:
- jesli przydzielisz komus role rozgrywajaca (cofniety, wysuniety, enganche, TQ) to ten zawodnik bedzie domyslnym rozgrywajacym, jesli bedzie ich kilku w druzynie to beda te role pelnic w rownym stopniu
- sprawa z wyborem odgrywajacego jest taka sama jak z rozgrywajacym
- podania do odgrywajacego zaleza od podan twojego zespolu: jesli grasz krotka pilka to podania beda do nogi, jesli na wolne pole to podania na dobieg, jesli zas pilka bezposrednia/na afere to podania beda na glowe.

Mniej wiecej tak sprawa jest opisana na forum SI

 niekupujkobiecie Partyzant

Postów: 8
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2013
Skąd: Konin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2013 23:46    #5
Ok, dzięki za info Arcadius. Zakładam, że to co piszesz pokrywa się z rzeczywistością. Co zatem z zamianą zawodników pozycjami innych niż skrzydłowi? :)

 Arcadius Partyzant

Postów: 148
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2013 12:38    #6
Takich zamian po prostu nie ma. Mozesz sklonic do tego pilkarzy jedynie poprzez ogolne polecenia taktyczne. Bardzo plynna filozofia, polecenie druzynowe "szukaj gry". Najlepiej by bylo, gdybys przegrzebal forum si. Tam sa ludzie, ktorzy powinni Ci pomoc, a i temat byl juz chyba poruszany.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.