dwie kwestie w FM 13

 nuanda Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2013, 19:52    #1
Witam, jestem tu nowy i choć w menadżera (wcześniej championship) bawiłem się już dawno ale z tych nowszych wersji trochę pobawiłem się FM 11. Posiadałem jednak wtedy staruszka z jednordzeniowym procesorem i innymi "hamulcami" i dopiero po zdobyciu kompa na miarę czasów mogłem zacząć grę na poważnie. Od tygodnia gram w FM 13 i siłą rzeczy uczę się nowszych rzeczy. Zrodziło się kilka pytań i wątpliwości. Wybaczcie jeśli pytania wydadzą się wam, starym wyjadaczom, głupie a co gorsza te same od kilku sezonów...:) Pogrzebałem nieco w ostatnich wątkach forumowych i nie znalazłem odp na swoje pytania. Stąd ten nowy temat.
1. Pierwsza rzecz to pytanie o tzw. newgenów. Mam listę z datami ich ukazywania się w poszczególnych krajach. Gram w 2 lidze holenderskiej gdzie grać mogą tylko obywatele UE. Pierwszym w kolejności od momentu rozpoczęcia mojej rozgrywki europejskim krajem jest Islandia. Newgeny miały się tam pojawić 13 sierpnia (2012r). Gdy tego dnia (jak również przez kilka kolejnych dni) wszedłem na kluby Islandzkie i ich drużyny juniorskie (U19) newgeny były nieaktywne (na szaro). Nie mogłem nic zrobić, kupić zaoferować cokolwiek... Zaznaczam, że rozpoczynając grę ustawiłem wszystkie możliwe ligi jako aktywne i dużą bazę danych - określiło to szybkość rozgrywki na pół gwiazdki, wydajność komputera na bodajże 4 gwiazdki. Czy coś robię źle, co jest nie tak? Dlaczego newgeny z aktywnej ligi (choć nie w tej której gram) są nieaktywne? Czy w ogóle mogę je "wyławiać" i próbować w jakiś sposób kupić (szczególnie gdy na początku nie maja wpisanej wartości) bo zrozumiałem, że mogę ale może coś źle zrozumiałem...
2. druga rzecz w pewnym sensie nawiązuje do pierwszej: czy te pół gwiazdki określające szybkość rozgrywki przy max ilości aktywnych lig i bazy danej oznacza, że FM jest tak skonstruowana, że gdy chcemy zagrać na maxa to niezależnie od tego jak szybki mamy komputer przekraczamy ilość zalecanych zawodników i schodzimy spowalniamy szybkość rozgrywki do tej symbolicznej pół gwiazdki? Gdy w trakcie gry wszedłem na ustawienia FM i tam gdzie można w trakcie gry zmieniać ilość aktywnych lig, w zakładce głębia szczegółów włączyłem maksymalny szablon klubowy (max poziom szczegółów meczowych na wszystkie ligi świata) nie uczyniło to Islandzkich newgenów aktywnymi natomiast spowodowało, że wczytywanie wszystkich wyników itp pomiędzy dniami trwało po kilkanaście i dłużej minut i zupełnie zniszczyło płynność i grywalność gry... Nic się nie da z tym zrobić? Bo wygląda na to, że mając nowoczesny i wydajny komputer nie da się zgrać z maxymalnymi ligami, danymi i szczegółami - po prostu jest to niewykonalne, nie da się grać.

Gdyby ktoś miał ochotę spróbować mi pomóc, odpowiedzieć czy zwyczajnie poradzić to bardzo proszę bo jestem w kropce. Już pal licho tą szybkość rozgrywki, poradzę sobie bez tych szczegółów, ale najważniejsza dla mnie jest kwestia newgenów i możliwość ich "wyławiania" z różnych lig...
Sorki za objętość, chciałem możliwie precyzyjnie opisać moją sytuacje i kłopot.
Z góry dzięki. Pozdrawiam
p.s. FM 13 ma oryginalny, prezent od kobiety, która pewnie już na drugi dzień po jej odpaleniu żałowała, że go kupiła...:)

 sebastiano399 Partyzant

Postów: 317
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2013 20:14    #2
Z tego co mi wiadomo to newgeny pojawiają się dopiero w trakcie drugiego sezonu w grze.

 herbu3 Partyzant

Postów: 89
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2013 20:20    #3
jak kolega wyżej

u mnie chyba jako pierwsi newgeni pojawiali się w 13 w listopadzie 2012 r na Białorusi

a co do ilości aktywnych lig ja w każdej wersji wybieram tylko ligi z kraju w którym prowadzę klub i zawsze newgenów mam pod dostatkiem

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.11.2013 o godz. 20:25

 nuanda Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.11.2013
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2013 20:45    #4
@sebastiano399
@herbu3
Dzięki za odp i info, czyli jeśli chodzi o newgeny już rozumiem swój błąd. Rozumiem też, że juniorów w Islandzkich klubach bez wartości uznałem błędnie za newgenów.... Muszę cierpliwie poczekać:) Dopytam się jeszcze od kiedy jest liczony ten 2 sezon, już z newgenami? Jeśli podjąłem pracę w lipcu 2012 r., na miesiąc przed startem 2 ligi holenderskiej, to kiedy pojawią pierwsi newgeni? W połowie 2013 roku (maj czerwiec) czyli po zakończeniu sezonu w mojej lidze czy może na początek przyszłego (drugiego) sezonu (pod koniec lipca) a może równo rok po podjęciu pracy? I czy udaje się od dnia ich pokazania się próbować tych co lepszych z nich próbować przechwycić, wykupić do swojego klubu?

a co do ilości aktywnych lig, bazy danych i szczegółów meczów to w tym przypadku nie tyle chodzi mi o samych newgenów (włączyłem max szczegóły meczów klubowych tylko po to żeby sprawdzić czy to nie uaktywni newgenów...) ale o samą rozgrywkę, po prostu chciałem zagrać na maxa, ze wszystkim aktywnym i grywalnym co się da ale okazało się, że się nie da (przekraczam o 20 tys zalecaną ilość piłkarzy ale z tym się da grać: przetwarzanie trwa góra kilka minut w weekendy, ale gdy włączyłem maxymalną szczegółowość meczową wszystkich klubowych rozgrywek to już było po zabawie i przetwarzanie trwało po kilkanaście i dłużej minut.... Moje pytanie czy to jest normal, czy na maxa, z uwzględnieniem wszystkiego co się da zwyczajnie gra przestaje być grywalna? niezależnie od wydajności kompa?

// Edytowano 4 razy, ostatni raz 18.11.2013 o godz. 20:49

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution