FM 14 - pierwsze wrażenia

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 16:07    #1001
[quote="belzebub666"][quote="arvanis"]
2. Jeśli "przeznaczenie" nie chce, żebym z kimś wygrał, to nie wygram, choćbym nie wiadomo co wyprawiał - bez względu na ustawienie, bez względu na skład (a mam lepszych graczy, niż przeciwnik).[/quote]

Czyli rozumiem że S&L też nie pomaga? :D No to faktycznie przejebane.

[quote="arvanis"]
3. Napastnicy są całkiem skuteczni - przy ustawieniu 4-4-2 skończyłem sezon w I lidze z 20 bramkami dla szpicy i kilkunastoma dla cofniętego.[/quote]

Racja. U mnie również w ustawieniu 4-4-2 lis pola karnego ma od dwóch sezonów 30+ bramek i 5-10 asyst, a cofnięty 10-15 bramek i tyleż samo asyst.

[quote="arvanis"]
4. Nie rozumiem, dlaczego w "wyszukiwaniu zawodników" pojawiają mi się tacy, którzy na wstępie twierdzą, że nie przejdą do mnie bo "mam za cienki skład", "nie stać mnie na niego", "nie i już", skoro zaznaczyłem opcję, żeby asystent filtrował nierealne transfery.[/quote]

Trzeba też wziąć pod uwagę że asystent się może mylić... Mi wszyscy, asystent, scouci twierdzili że nie ma szans by Biliński podpisał ze mną kontrakt, a jakoś mi się udało. I wcale jakiejś niesamowitej tygodniówki nie chciał.[/quote]

Punkt 3 sie kłania, czyli jak mam to rozumieć??? Napastnik bedzie stzrelał przy formacji z 2 napastnikami a z jednym juz nie tak jak u mnie? Przeciez to głupota na maksa, pokazcie jaka druzyna teraz gra z 2 napastnikami??? no rzadko jaka teraz to juz rzadza skrzydlowi z 1 napastnikiem i zreszta ja od kilku lat gram tak z 1 napadziorem a dopiero w tej wersji to jest jakis problem przeciez to jest chore....

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 16:15    #1002
U mnie w premier league 20 letni napastnik strzelal 15 -20 bramek w sezonie do tego skrzydlowi dokladali po 5-10 bramek

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 16:50    #1003
[quote="voodoo79"][quote="belzebub666"][quote="arvanis"]
2. Jeśli "przeznaczenie" nie chce, żebym z kimś wygrał, to nie wygram, choćbym nie wiadomo co wyprawiał - bez względu na ustawienie, bez względu na skład (a mam lepszych graczy, niż przeciwnik).[/quote]

Czyli rozumiem że S&L też nie pomaga? :D No to faktycznie przejebane.

[quote="arvanis"]
3. Napastnicy są całkiem skuteczni - przy ustawieniu 4-4-2 skończyłem sezon w I lidze z 20 bramkami dla szpicy i kilkunastoma dla cofniętego.[/quote]

Racja. U mnie również w ustawieniu 4-4-2 lis pola karnego ma od dwóch sezonów 30+ bramek i 5-10 asyst, a cofnięty 10-15 bramek i tyleż samo asyst.

[quote="arvanis"]
4. Nie rozumiem, dlaczego w "wyszukiwaniu zawodników" pojawiają mi się tacy, którzy na wstępie twierdzą, że nie przejdą do mnie bo "mam za cienki skład", "nie stać mnie na niego", "nie i już", skoro zaznaczyłem opcję, żeby asystent filtrował nierealne transfery.[/quote]

Trzeba też wziąć pod uwagę że asystent się może mylić... Mi wszyscy, asystent, scouci twierdzili że nie ma szans by Biliński podpisał ze mną kontrakt, a jakoś mi się udało. I wcale jakiejś niesamowitej tygodniówki nie chciał.[/quote]

Punkt 3 sie kłania, czyli jak mam to rozumieć??? Napastnik bedzie stzrelał przy formacji z 2 napastnikami a z jednym juz nie tak jak u mnie? Przeciez to głupota na maksa, pokazcie jaka druzyna teraz gra z 2 napastnikami??? no rzadko jaka teraz to juz rzadza skrzydlowi z 1 napastnikiem i zreszta ja od kilku lat gram tak z 1 napadziorem a dopiero w tej wersji to jest jakis problem przeciez to jest chore....[/quote]

Czyli co, formacja ma decydować o tym ile kto strzeli bramek? To weź mi teraz porównaj formację Borussi Dortmund i reprezentacji Polski. No i co, też coś nie halo. Przecież w Borussi Lewy ładuje bramę za bramą, a u nas nic. A formacje podobne...No to już chuj, czekamy aż Bóg jakiegoś patcha wypuści?
Co da formacja, jak zwyczajnie do dupy ustawisz swoich zawodników? Albo ustawiasz ich na logikę dobrze, ale po prostu nie pasują oni do Twojej wizji gry? Może mają w ulubionych zagraniach jakieś sprzeczne z Twoimi i przez to się wszystko wali? Nie wiem. Głupie błędy się zdarzają, tak samo jak w rzeczywistości. Ale jakoś nie widzę u siebie tego że obrona robi jakieś mega wpadki czy coś. Robiła, wtedy jak chciałem by mój zespół grał super fajnie i cool, jak Barcelona. Wysoki pressing, agresywna gra, i tak dalej. No i potem się dziwiłem że przeciętna młodzież GKS-u Bełchatów gra po prostu do dupy. Tylko że wtedy ja zacząłem myśleć co zrobić, by wyglądało to lepiej. W końcu zmieniłem formację na uniwersalne 4-4-2, krótsze krycie, wyższe tempo, cofnięcie do obrony, nękanie rywali, więcej dyscypliny, rajdy między obrońcami, zagrania na skrzydła, podania na wolne pole, do tego szereg poleceń indywidualnych. Wiecie ile czasu mi zajęło złożenie takiej prostej taksy? Półtorej sezonu. Obecnie mam 3, na półmetku rozgrywek jestem liderem Ekstraklasy w debiutanckim sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej. A już od pół sezonu staram się skleić jakieś 4-5-1 na rezerwową taktykę, bo też bym chciał by mój GKS tak grał. W poprzednich edycjach zawsze grałem na jednego napastnika. Teraz jest po prostu ciężko mi to zrobić bez suwaczków, ale walczę. Jak spokojnie wygrywam to pół godzinki meczu odpalam drugą taktykę i analizuję, i poprawiam. I przez pół sezonu nie wyszło mi praktycznie nic. Bo zrobić dobre 4-5-1 oparte na posiadaniu piłki jest naprawdę w chuj ciężej jak 4-4-2. Więc jak czytam że ktoś zagrał 10 meczów i przegrywa i coś jest nie tak, to mnie kurwica strzela. Jest nie tak, ale z Waszym podejściem do FM. Grajcie sobie w trybie Classic, może wtedy będzie lepiej.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 17:26    #1004
Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!!

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 17:42    #1005
[quote="voodoo79"]Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!![/quote]

Nie umiesz grac i tyle na ten temat.

 ukipuki Partyzant

Postów: 57
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2006
Skąd: ...in het oosten
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 17:56    #1006
Mnie się gra wprost wyśmienicie. Dla mnie FM 14 jest grywalny jak CM 03/04. Ostatnio Boruc w lidze popełnił błąd wpuszczając szmatę i co? Liga jest z błędami? Nie miał prawa wpuścić takiej bramki bramkarz tej klasy i wpuścił? Coś tu nie gra...

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 17:58    #1007
[quote="ladygaga"][quote="voodoo79"]Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!![/quote]

Nie umiesz grac i tyle na ten temat.[/quote]

A ty jestes baran i tyle na temat

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:05    #1008
[quote="voodoo79"]Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!![/quote]

Mówię ogólnie, nie tylko do Ciebie. A co do Messiego i jego ustawienia... to się nie dziwię że on gra lepiej na skrzydle. Bo tak było też w rzeczywistości. Gdy grał jako schodzący prawy napastnik to wtedy robiło to największe wrażenie. Przesunięto go do środka dlatego że jest taki niesamowity, nie dlatego że pasuje do gry na środku. Przecież on musi się często wycofywać do środka boiska żeby w ogóle dostać piłkę... W Barcelonie wszystko jest pod niego podporządkowane, dlatego gra na środku. Przecież on musi mieć miejsce przed sobą, przestrzeń do rozpędzenia się. On zwyczajnie nie pasuje na środkowego napastnika. Kto pamięta jak grał na skrzydle, jak wtedy wyglądała gra Barcelony, chyba się ze mną zgodzi. A co do Twojego pierwszego zdania to się nie wypowiadam, bo nie bardzo je rozumiem. No bo piszesz że śmiejesz się z tego że komuś dwóch napastników strzela jak najęci, a komuś jeden nie strzela wcale i jest problem, no bo jak to tak. No jeżeli tak to mi dokładnie o to chodziło i z tego się śmieję również, bo moim zdaniem ciężko jest ustawić mądrze jednego napastnika z resztą zespołu tak, by grał bez zarzutu. A wszyscy by chcieli, żeby mu jeb, dać kompletnego napastnika i ma napierdalać. No to wyobraź sobie że jak dasz schodzących napastników i wysuniętego napastnika/lisa/kompletnego no to schodzący napastnicy nie będą mieli gdzie grać, bo napastnik będzie stał tam gdzie oni powinni wbiegać. Można dać cofniętego i wtedy będzie to wyglądało ładnie, ale wtedy będzie miał mniej bramek a więcej asyst. Można dać normalnych ofensywnych skrzydłowych. Wtedy niby wszystko ok w tej linii, no ale co ze środkiem? Damy ofensywnego pomocnika to będzie problem z grą obronną, bo za dużo zawodników będzie skupionych typowo na ofensywie. Cofniemy za to środkowych pomocników na defensywnych- no i też chuj, za duże odległości między formacjami. Jeden defensywny i dwóch środkowych- tu to wygląda lepiej, ale i tak zbyt często zdarza się że w akcji ofensywnej uczestniczy tylko 3 piłkarzy, skrzydłowi i napastnik. Dwóch defensywnych i jeden środkowy, typowo ofensywny- tak, ale tylko na kontry, gdy chciałem mieć przewagę w posiadaniu piłki to mi się nie sprawdzało. I tak dalej, i tak dalej. Poruszyłem tu tylko kwestie formacji, a przecież trzeba dać polecenia dla całego zespołu, poszczególnych zawodników, przydzielić im role... Ustawienie taktyki 4-5-1 opartej na posiadaniu piłki naprawdę trudna sprawa. Z moich rozważań jak na razie wychodziło mi na to, że najlepiej moi zawodnicy grali przy 4-5-1 na jednego defensywnego pomocnika, wyżej cofniętego rozgrywającego i środkowego pomocnika, dwóch schodzących napastników i cofniętego napastnika na szpicy. Jak na razie to jedyne ustawienie mnie zadowalało jeżeli chodzi o 4-5-1. No ale chuj, bo przecież napastnik będzie miał za mało bramek, więc odpada... No to po prostu macie wszyscy przejebane i tyle.


Jeszcze odnośnie tworzenia taktyki- jak chcecie stworzyć dobrą, to granie na kulkach pełnego wymiaru czasowego meczu to dla mnie podstawa. Tylko wtedy jestem w stanie dojrzeć wszystkie błędy, wyłapywać je i w konsekwencji je wyeliminować. Bo podejrzewam że skoro narzekacie że po 10 meczach gra wygląda do dupy to pewnie tworzycie taktyki, potem oglądacie na kluczowych sytuacjach, ewentualnie rozszerzonych, i się dziwicie że nie działa. Mecze w formacie rozszerzonym oglądam wtedy gdy już jestem pewien że nic w mojej taktyce nie jest do dupy, wtedy można już wprowadzać poprawki w oparciu o wyniki, a nie poruszanie się piłkarzy po boisku i tak dalej.

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:28    #1009
[quote="voodoo79"][quote="ladygaga"][quote="voodoo79"]Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!![/quote]

Nie umiesz grac i tyle na ten temat.[/quote]

A ty jestes baran i tyle na temat[/quote]

No jak ty barceloną nawet nie umiesz wygrywać :D idz lepiej pograc w fife

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:30    #1010
Panie kolego ale 4-5-1 to gra juz praktycznie kazda druzyna w dobrej lidze i rzadko sie zdarza zeby srodkowy napoastnik mial mniej goli od reszy zespolu, wyjatkiem jest moze C.Ronaldo w Realu albo Hazard w Chelsea ale to z tego wzgledu ze sa wyjatkowi i napastnicy w tej druzynie to odstaja z deka, ale np. Aguero w Man, City czy Zlatan w PSG czy nawet Lewy w Borussi to przyklady takiego ustawienia, kazdy innego formatu czy to filigranowy i szybki czy to swietny techniecznie z duzo silą czy to czest cofajacy sie do srodka po pilke ale swoje bramki w sezonie wala i to sporo. W tej grze ciezko to ustawic bynajmniej mnie to nie satysfakcjonuje i chodzi o ta wersje bo w poprzednich nie mialem z tym zadnego klopotu, zawsze napastnik to walil az milo a tu wg. mnie to nie do konca gra tak jak powinno, no bo na logoke skoro np. ustawie napastnikowi "lis pola karnego" to kiego huja on sie cofa do srodka na rozegranie itp. no wiele przykladow moge przytoczyc....

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.