FM 14 - pierwsze wrażenia

 ladygaga Partyzant

Postów: 103
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.12.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:33    #1011
[quote="voodoo79"]Panie kolego ale 4-5-1 to gra juz praktycznie kazda druzyna w dobrej lidze i rzadko sie zdarza zeby srodkowy napoastnik mial mniej goli od reszy zespolu, wyjatkiem jest moze C.Ronaldo w Realu albo Hazard w Chelsea ale to z tego wzgledu ze sa wyjatkowi i napastnicy w tej druzynie to odstaja z deka, ale np. Aguero w Man, City czy Zlatan w PSG czy nawet Lewy w Borussi to przyklady takiego ustawienia, kazdy innego formatu czy to filigranowy i szybki czy to swietny techniecznie z duzo silą czy to czest cofajacy sie do srodka po pilke ale swoje bramki w sezonie wala i to sporo. W tej grze ciezko to ustawic bynajmniej mnie to nie satysfakcjonuje i chodzi o ta wersje bo w poprzednich nie mialem z tym zadnego klopotu, zawsze napastnik to walil az milo a tu wg. mnie to nie do konca gra tak jak powinno, no bo na logoke skoro np. ustawie napastnikowi "lis pola karnego" to kiego huja on sie cofa do srodka na rozegranie itp. no wiele przykladow moge przytoczyc....[/quote]

Moze ma w nauczonych "cofa się po piłke" :D naucz sie grac ziom

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:33    #1012
[quote="ladygaga"][quote="voodoo79"][quote="ladygaga"][quote="voodoo79"]Nie wiem do kogo pijesz ale chyba nie do mnie bo ja własnie sie z tego smialem ze niby pisza ze jak graja 2 napastnikow to im strzelaja, a ja i wielu innych gram jednym i dupa. Jak to niby Messi ma mi nie pasowac do mojej filozofii skoro gram Barcelona i ustawie go tak jak gra w rzeczywistosci lub inaczej to on i tak lepiej gra jak wystawie go na skrzydle niz w napadzie. I co sugerujesz ze przez 3 sezony nie prubowalem wszystkiego zeby cos zaradzic? formacja ta sama 1 napastnik i 2 skrzydlowych, 2 nowych napastnikow o roznych charakterystykach rozne nastawienia im daje nawet te wg. ktorych maja najlepsze umiejetnosci i co? i Hujnia Lukaku na 13 meczow w 3 sezonie 3 bramki, a Lewy na 11 - 1 bramka !!![/quote]

Nie umiesz grac i tyle na ten temat.[/quote]

A ty jestes baran i tyle na temat[/quote]

No jak ty barceloną nawet nie umiesz wygrywać :D idz lepiej pograc w fife[/quote]

A czy Ja Dziadu napisałem ze nie umiem nia wygrywac??? 2 sezony z rzedu mistrza i superpuchar , finał LM i wygranie LM wiec po co podbijasz takie texty??? pisze o napastnikach a nie o wygrywaniu "Baranie" jak nie umiesz czytac to nie pisz bzdur Leonie...

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:35    #1013
[quote="ladygaga"][quote="voodoo79"]Panie kolego ale 4-5-1 to gra juz praktycznie kazda druzyna w dobrej lidze i rzadko sie zdarza zeby srodkowy napoastnik mial mniej goli od reszy zespolu, wyjatkiem jest moze C.Ronaldo w Realu albo Hazard w Chelsea ale to z tego wzgledu ze sa wyjatkowi i napastnicy w tej druzynie to odstaja z deka, ale np. Aguero w Man, City czy Zlatan w PSG czy nawet Lewy w Borussi to przyklady takiego ustawienia, kazdy innego formatu czy to filigranowy i szybki czy to swietny techniecznie z duzo silą czy to czest cofajacy sie do srodka po pilke ale swoje bramki w sezonie wala i to sporo. W tej grze ciezko to ustawic bynajmniej mnie to nie satysfakcjonuje i chodzi o ta wersje bo w poprzednich nie mialem z tym zadnego klopotu, zawsze napastnik to walil az milo a tu wg. mnie to nie do konca gra tak jak powinno, no bo na logoke skoro np. ustawie napastnikowi "lis pola karnego" to kiego huja on sie cofa do srodka na rozegranie itp. no wiele przykladow moge przytoczyc....[/quote]

Moze ma w nauczonych "cofa się po piłke" :D naucz sie grac ziom[/quote]

Tak zgadza sie Lukaku ma cofa sie po pilke.... daj juz spokuj z tymi komentami "Mistrzu"...

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2013 18:50    #1014
Wiem że tak grają, ale chodzi o to że trudno jest zrobić dobrze zbalansowaną taktykę na takiej zasadzie. Chodzi w sumie o to że ja nie wymagam od FM żeby był maksymalnie realistyczny. I wiem też że jak mi się w końcu uda zrobić tą taktykę tak by mi się sprawdzała to będę tak szczęśliwy, że żadne wygranie LM czy inne sukcesy w FM nie dadzą mi takiej satysfakcji. A kolegę ladygaga prosiłbym o powstrzymanie się przed pisaniem idiotycznych komentarzy, bo robisz po prostu z siebie błazna. Bez obrazy, ale tak jest.

 arvanis Partyzant

Postów: 109
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.11.2010
Skąd: Bytom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 10:52    #1015
Nie wiem, czy zauważyliście, ale taktyki 4-1-2-2-1 i 4-2-3-1, które krążą po internecie, z reguły zakładają, że napastnik jest odgrywającym. Nie twierdzę od razu, że nie ułożyliście Waszych taktyk sami, ale myślę, że może jest to pewnego rodzaju wskazówka: takie ustawienia bardziej pasują do napastnika robiącego miejsce dla skrzydłowych i ew. środkowych pomocników. Oczywiście, od każdej reguły jest wyjątek (patrz: Lewy w BVB), ale raczej nie ma co liczyć, że jak wstawimy tam kogoś z wysokim wykańczaniem, opanowaniem, szybkością i nie wiadomo, czym jeszcze, to na 100% dostaniemy króla strzelców. Według mnie nie ma tu niczego do poprawki patchem - tak wygląda rzeczywistość. Nie można też krzyczeć, że teraz już nikt nie gra 4-4-2, bo wystarczy spojrzeć na Manchester United, który na większość spotkań wychodzi właśnie z takim ustawieniem (nawet jeśli Rooney jest zdecydowanie cofnięty względem RVP (czy kto tam zajmie szpicę)), choć i tam czasem pojawia się 4-2-3-1.

@voodoo79, olej napastnika - zainwestuj w konkretne skrzydła.

 voodoo79 Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.12.2008
Skąd: Stargard Szczeciński
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 12:13    #1016
Ale takich druzyn ktore graja 2 napastnikami jest naprawde malo sa to juz praktycznie wyjatki, a te ktore graja jednym oczywiscie czasami sa to odgrywajacy ktorzy zgrywaja do skrzydlowych robia im miejsce... ale jak by nie bylo np.Ibrahimovic, Aguero, Higuain, Lewandowski, Suarez czy nawet Jackson Martinez czy Messi graja w druzynach ktore praktycznie non stop graja jednym napastnikiem i nie powiesz mi ze sa to odgrywajacy, kazdy swoje bramki w sezonie walnie i wlasnie tego mi w nowym Fmie brakuje grajac jednym. Oczywiscie kazdy ma inna filozofie gry czy to wraca sie po pilke czy wiecej rozgrywa czy odgrywa glowa itp. ale bramki wala, a tu tak nie jest do konca. Oczywiscie poradzilem sobie z tym ze napastnika mimo ze ustawie jako Lisa pola karnego to z niego taki lis jak z koziej dupy trąba, w 5 meczach z rzedu potrafi nic nie strzelic to chociaz inni robia to za niego na szczescie, no ale mnie nie interesuje gra 2 napastnikami wole grac skrzydlowymi i zagescic srodek pola 3 zawodnikami, tak gram od wielu lat zawsze mi to wychodzi wiec po co mam to zmieniac.
Cytujac ciebie " ale raczej nie ma co liczyć, że jak wstawimy tam kogoś z wysokim wykańczaniem, opanowaniem, szybkością i nie wiadomo, czym jeszcze, to na 100% dostaniemy króla strzelców. Według mnie nie ma tu niczego do poprawki patchem - tak wygląda rzeczywistość" ??? no ale tak rzeczywistosc wlasnie nie wyglada patrzac na podanych przeze mnie wczesniej pilkarzy :) oczywiscie nie na 100 % ale na 75-90 raczej tak ;)

 Loon Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 12:48    #1017
Kupiłem tego FM-a, zagrałem 1,5 sezonu Liverpoolem i jestem póki co dość pewny, że jeszcze trzeba poczekać na update. Podobnie było rok temu - gra zrobiła się grywalna w okolicy lutego. Piłkarze nadal nie do końca reagują na polecenia a podgląd meczu jest nieco zabugowany (Chryste Panie, 20 poprzeczek/słupków w każdym meczu, poważnie?) i trudno na jego podstawie wyciągać wnioski.

Szkoda, bo siedzę chory i trochę się nudzę, ale póki co FM mocno mnie jeszcze irytuje.

 IwoS Partyzant

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.01.2012
Skąd: Wrocław.
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 14:04    #1018
Nigdy nie pomyślałem, ale to nigdy, że kiedykolwiek zamieszczę tutaj swój post. W każdym managerze radziłem sobie świetnie, grałem różnymi drużynami od Śląska Wrocław do FC Barcelony. W najnowszego managera zacząłem grać Legią, grałem w grupie LM i nic nie osiągnąłem, w lidze też się męczyłem. Potem zacząłem Arsenalem i to samo, ciężko było mi wygrywać mecze, teraz zacząłem Atletico Madryt i nadal nic. Mecz z Sevillą przegrany, dwumecz z Barceloną przegrany, wygrana tylko z Rayo. Nie kumam o co chodzi z tym poziomem. Wydaje mi się, że taktyki dobieram odpowiednio. Nigdy nie miałem problemów z wynikami.

 Willson Partyzant

Postów: 337
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 14:27    #1019
Bo w tej edycji nie ważna jest twoja wiedza taktyczna. Nos transferowy, Dobór pracowników.

TY MASZ ZŁAMAĆ SILNIK MECZOWY.

A więc kombinuj jak oszukać maszynę, zamiast symulowac real life.
Centrum wróciło....zobaczymy.


Kiedyś redaktor LCM cm4.pl

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2013 15:07    #1020
[quote="Willson"]Bo w tej edycji nie ważna jest twoja wiedza taktyczna. Nos transferowy, Dobór pracowników.

TY MASZ ZŁAMAĆ SILNIK MECZOWY.

A więc kombinuj jak oszukać maszynę, zamiast symulowac real life.[/quote]

True words my friend... i dlatego po każdej łatce aktualną taktykę trzeba wy**bać do kosza...

Nawet sam Mourinho by musiał posunąć się do tego haniebnego uczynku, gdyż w tej grze jest ZERO realizmu.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 31.12.2013 o godz. 15:11

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.