Transfery, wymagania z kosmosu

 piotrek66 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2014, 20:43    #1
Witam, mam do Was pytanie czy tez macie takie dziwne sytuacje podczas negocjacji nad transferami.
Chodzi o strasznie duże wymagania innych klubów co do swoich zawodników. Dziś chciałem sprowadzić kilku zawodników do Arsenalu, ich cena oscylowała w granicach 1-10mln zł, strasznie się zdziwiłem kiedy negocjacje nic nie dawały. Z ciekawości zainstalowałem FM Genie Scauta ąeby sprawdzić za ile dany zawodnik powinien zostać przetransferowany.
Sprawdziłem ceny kilku zawodników i np jeden z nich miał wartość 7mln, wartość na rynku transferowym (wartość transferu) 22mln a ja nie klub od którego chciałem kupić tego zawodnika chciał przynajmniej 100mln...
Tak jest z większością zawodników, ich cena transferowa według Genie Scauta wynosi np 40mln a klub nie chce sprzedać zawodnika za mniej niż np 200mln... strasznie duże rozbieżności tym bardziej ze w FM 12 i 13 cena podana w Geniem była idealna albo różniła się minimalnie.

Też macie takie problemy?:>

 The Special One Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2014 23:14    #2
To normalna sprawa. Żaden klub nie chce sprzedawać swoich największych talentów czy zawodników, więc podają zaporowe ceny, w FMie ten proces jest odwzorowany do przesady. Cena na rynku i cena transferu czasami są nic nie warte, zwłaszcza gdy klub nie chce sprzedać zawodnika.

Ja tak miałem z Kondogbią -> wartość 6,5 Miliona, a wymagania transferowe Monaco 95 milionów!
James Ward-Prowse -> wartość 4 miliony, a wymagania Świętoszków 86 milionów.


Niestety to jest normalne...

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.01.2014 23:42    #3
W którymś momencie gdy jakiś inny klub/kluby oferują pieniądze za Twojego zawodnika, asystent bądź dyrektor sportowy radzą Ci (w przypadku gdy nie jesteś zainteresowany sprzedaniem grajka) o ustawienie ceny zaporowej po to by zniechęcić potencjalnych kupców. Sprawa normalna. Skoro ty nie chcesz sprzedawać niektórych zawodników, czemu komputer miałby to robic?
.

 piotrek66 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 10:12    #4
macie racje ale nie pamiętam żeby to w ten sposób wyglądało w poprzednich wersjach, cena z genie zgadzała się z ceną sprzedaży w grze

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 10:21    #5
[quote="piotrek66"]macie racje ale nie pamiętam żeby to w ten sposób wyglądało w poprzednich wersjach, cena z genie zgadzała się z ceną sprzedaży w grze[/quote]
W takim razie czy kwota za którą ty sprzedajesz swoich zawodników także zgadza się z prognozami Genie scouta? Lepiej jest zaufać swojemu scoutowi niż temu programowi.
.

 piotrek66 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 11:18    #6
niestety sprzedaje za dużo niższa kwotę, to co podaje scout w przypadku sprzedaży moich zawodników jest znacznie zawyżone.
Dziwna sprawa jest tez z tym ze np staram sie o danego zawodnika oferuje za niego 40mln i ciagle jest oferta odrzucana, pod koniec okienka pojawia sie np PSV i daje za tego samego zawodnika 35mln i bez problemu klub to akceptuje..

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 11:25    #7
[quote="piotrek66"]niestety sprzedaje za dużo niższa kwotę, to co podaje scout w przypadku sprzedaży moich zawodników jest znacznie zawyżone.
Dziwna sprawa jest tez z tym ze np staram sie o danego zawodnika oferuje za niego 40mln i ciagle jest oferta odrzucana, pod koniec okienka pojawia sie np PSV i daje za tego samego zawodnika 35mln i bez problemu klub to akceptuje..[/quote]
Hmm... być może manager, od którego chcesz kupić tego zawodnika ma o Tobie kiepską opinię? Bądź jest to drużyna z którą rywalizujesz w lidze i po prostu do rywala nie chce go sprzeda. Ja do tej pory nie mam żadnych problemów z kupnem jak i sprzedażą graczy. Potrafię gracza kupić za 9 mln EURO by po 2 sezonach sprzedać go do czołowych zespołów za 60 mln EURO
.

 burza111 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Skąd: Radochów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 11:39    #8
ja miałem taka sytuacje że za Erica Lamele Tottenham chciał ode mnie ponad 200 mln euro, grałem Man Utd, to odpuściłem, po czym w tym samym okienku przeszedł on do City za 44 mln... tak mnie to wkurzyło ze odpuściłem granie w fm'a na pewien czas :p

 piotrek66 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.01.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 11:55    #9
właśnie że z managerem mam neutralne stosunki, ja gram w BPL a chce sciagnac zawodnika np z liwi Wloskiej wiec to ze nie chca sprzedac do rywala z ligi tez odpada...rok temu takich rzeczy nie bylo dla tego ten temat zalozylem

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 11:58    #10
To inaczej - gdybyś kupował wszystkich graczy, którzy Ci się podobają, bez żadnych problemów, gra byłaby zbyt łatwa :)
.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.