Transfery, wymagania z kosmosu

 burza111 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Skąd: Radochów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 12:00    #11
no ale bez przesady że 160 mln euro różnicy:D City co sezon dokupuje parę gwiazd :)

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 12:04    #12
[quote="burza111"]no ale bez przesady że 160 mln euro różnicy:D City co sezon dokupuje parę gwiazd :)[/quote]
City co sezon dokupuje kilka gwiazd bo musi, wymagania prezesa ;) Jak widzisz taką kwotę to wiedz, że drużyna chce Cię po prostu zniechęcić do kupna tego zawodnika :) A to, że City zaraz po ofertach przez Ciebie złożonych kupuje tego zawodnika za przyzwoitą kwotę to nie wiem czym może być to spowodowane. Niestety
.

 burza111 Partyzant

Postów: 20
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Skąd: Radochów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 12:13    #13
mnie się wydaje że to jest błąd gry po prostu :) ale zacząłem grać teraz Sampdorią i Wszołek ładuje bramki jak szalony ma już 5 goli w lidze a nie mam nawet jeszcze grudnia, więc ochota do grania wraca :D

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.01.2014 12:27    #14
Transfery też mi nie pasowały zawsze. Bardziej sprawiedliwie, by było gdyby forma zakupu piłkarza odbywała się na zasadzie licytacji. Nie wiem dokładnie jak jest w 14, ale gdyby odbywało się to w czasie rzeczywistym byłoby super. Możliwość wykładanie większej sumy, niż konkurencja, bądź zatrzymanie się na tej samej sumie i próba zakontraktowania piłkarza, przedstawiając mu najlepszą ofertę. Pamiętam, że można było negocjować sumę sprzedaży, dając w odpowiedzi jej większą wartość, ale często kończyło się to fiaskiem rozmów. Lepiej jakby kluby zainteresowane rywalizowały ze sobą i podbijały cenę, a później klub weryfikował, czy ostateczna oferta ma zostać przyjęta, czy jeszcze chce więcej, może też nie zgodzić się na sprzedaż zawodnika konkretnemu klubowi, to już kwestia wyboru.

 mr_archie Partyzant

Postów: 80
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2006
Skąd: Ustka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2014 16:07    #15
Wg mnie te transfery to największy absurd w FM w zasadzie od 2005r. Od zawsze kupić kogoś po "normalnej" cenie było ciężko, a sprzedać jeszcze ciężej. Ot normalka, próbowałem sprzedać Zivkovica dosłownie za grosze, jakiś tam śmieszny milion, ale chętnych oczywiście było brak. Więc poszedł na wolny transfer, jeden sezon w Ajaxie i już Barca go bierze za 21mln eu. Śmiech na sali, ale bardzo często mam tego typu sytuacje - na w miarę dobrego piłkarza nie ma chętnych, ale jak trafia do innego teamu to już chętni się znajdują.
Jeżeli chodzi o kupno to sytuacja podobna - ostatnio chciałem kupić piłkarza X, cena jak dla mnie zaporowa 60mln eu i wynegocjować się nie dało, no to daję spokój. Z tymże potem ten piłkarz przeszedł do innej drużyny za kwotę pięciokrotnie niższą niż proponowano mi. To nie są jakieś tam pojedyncze przypadki, bo zdarza mi się to bardzo często.
Ktoś może powiedzieć, że by było za łatwo i w ogóle, ale FM ma chyba jak najbardziej realistycznie odwzorować funkcjonowanie prawdziwego świata futbolu?

// Edytowano 5 razy, ostatni raz 28.01.2014 o godz. 16:09

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2014 18:28    #16
żeby móc w fm2014 kupowac dobrych zawodników trzeba mieć od 80 milionów w zwyż :( średniego kupimy za około 30 milionów, a słabego od 20-kilku w dół .... To nie jest normalne, i jedyny sposób to samemu zwiększyć sobie budżet :)

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2014 18:37    #17
Snorlaksie pleciesz głupoty, za naprawdę średni budżet można stworzyć przyzwoita drużyną. Dla przykładu Quintero kupiony za 8mln, Damiao za 6, Krejci 5,75, Salah 10, Chirches 6mln. Trzeba tylko przeglądać listy transferowe, a nie porywać się za wyrywanie gwiazd, które zawsze są drogie.

 Spk Partyzant

Postów: 13
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.08.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.01.2014 18:53    #18
Na wartość zawodnika składa się wiele czynników, patrzcie też na długość kontraktu, status w drużynie. Może przeszedł akurat do City bo City jest jego ulubionym klubem? Akurat transfery według mnie są poprawione w stosunku do poprzednich części, mając 10-15mln można już zakontraktować 3-4 ciekawych zawodników. Sam gram w Premier League i solidnych zawodników typu Tiote kupuję po 6-8mln, a w FM13 wołali mi za Cheicka 34mln. Uważam, że transfery to jeden z niewielu plusów nowego FM'a.

 Snorlaks Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.01.2014
Skąd: Ryki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 06:19    #19
No zawodnicy których wymieniłeś to może są do kupienia po takich cenach ale, piłkarze typu Falcao, Aguero, De Gea czy Hummels ich nikt ci nie sprzeda poniżej 30 milionów chyba że dorzucisz jakiegoś zwoiego piłkarza :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2014 o godz. 06:21

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 08:32    #20
Tylko pytanie Snorlaksie po co ci znane nazwiska, skoro akurat w FMie ich tańsze odpowiedniki, które wymieniłem są na takim samym poziomie? Już nawet pomijam fakt, że w rzeczywistej piłce ceny gwiazd są jeszcze wyższe.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 29.01.2014 o godz. 08:34

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.