Transfery, wymagania z kosmosu

 Frangles Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.05.2009
Skąd: Wadowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.01.2014 10:13    #21
[quote="Snorlaks"]No zawodnicy których wymieniłeś to może są do kupienia po takich cenach ale, piłkarze typu Falcao, Aguero, De Gea czy Hummels ich nikt ci nie sprzeda poniżej 30 milionów chyba że dorzucisz jakiegoś zwoiego piłkarza :)[/quote]
A wyobrażasz sobie transfer któregoś z tych zawodników za mniej niż 30 mln euro?
Oprócz De Gei to ta trójka po 50 mln może kosztować. To się nazywa realizm.

 jaqb Partyzant

Postów: 232
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.03.2014 18:44    #22
Po demie FM14 podziękowałem za tą wersję. Nie z powodu transferów.
Gram w 13-stkę, ale z transferami pewnie jest podobnie. Ja sobie radzę w ten sposób:
1. Oczywista oczywistość czyli raport scouta o zawodniku, który mówi mi:
a) czy zawodnik jest zainteresowany transferem do mnie
b) za ile (około) i czy w ogóle będą chcieli go sprzedać
c) ile mniej więcej będzie chciał zarabiać jeśli zdecyduje się na transfer
2. Chwalę zawodnika w mediach. Dobre relacje z piłkarzem to podstawa możesz nawet trafić do jego ulubieńców, jak go będziesz często chwalił. (tylko trzeba uważać, żeby nie za często, bo reakcja będzie na minus-że się powtarzasz) I tu też mamy kilka opcji:
a) reakcja na plus (to dobrze) - przeważnie jak jest zainteresowany transferem.
b) reakcja na minus (gorzej) - to może wynikać np. z tego, że ma w ulubionych swojego menago (i woli wysłuchiwać pochwał od niego) - w takim wypadku potrzeba czasu - trzeba np. zwiększyć swoją reputację lub spróbować za jakiś czas...
3. Wyrażam zainteresowanie transferem. Opcje:
a) Reaguje pozytywnie
b) Negatywnie (wszystko zależy od tego, czy jest zainteresowany, od reputacji klubów i ligi itd.)
4. "Popieram zawodnika", że powinien trafić do nas. Opcje:
a) "wystawia się" na listę transferową na własne żądanie - i o to nam chodziło (cena już nie będzie raczej z kosmosu), a być może odejdzie za darmo na prawie Bosmana (uwaga: gdy zawodnik ma taki wpis, często w raportach scoutów jest napisane, że nie jest zainteresowany transferem do nas) wtedy możemy go mieć nawet za darmo
b) reakcja negatywna - najczęściej, gdy zawodnik jest np. mało ambitny lub bardzo przywiązany do swojego klubu (lojalny)
Generalna zasada przy transferach (jeśli zależy Wam na niskiej cenie) to cierpliwość. Ja staram się przewidywać transfery na najbliższe 1-3 sezony z góry: jakich zawodników będę potrzebował, na jakie pozycje, kto się zestarzeje z obecnego składu itd. Trzeba czasem trochę namącić i namęczyć się by "wyłuskać" danego zawodnika, ale jak jest dobry, to warto. Ogólnie: po coś dodali tą interakcję z zawodnikami :)
Natomiast kiepsko radzę sobie ze sprzedażą własnych zawodników tzn. po cenie nominalnej to sprzedam, ale żeby drogo to już kiepsko. Może ktoś coś doradzi? Chodzi o to, że jak zawodnik ma status rotacji lub niższy to już dobrej kasy za niego nie dostanę, a na siłę robić z zawodnika który gra tylko od czasu do czasu kluczowego piłkarza chyba mija się z celem. Tu widzę (przynajmniej w FM13) duże braki SI - za małe zainteresowanie piłkarzami prowadzonymi przez gracza. Na tym polu trochę więcej realizmu by się przydało.

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.03.2014 15:13    #23
Mi wczoraj zawołali za 16letniego turka 25 mln :) i weź tu inwestuj w młodzież :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.