Beznadziejni newgeni w polskich klubach

 siekanowski Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2014, 15:04    #1
Witam.

Zimą grałem w fm14 parę sezonów w naszej rodowitej ekstraklasie. Objąłem Jagiellonię i starałem się oprzeć politykę klubu na młodych, polskich piłkarzach. Grałem 4-5 sezonów. O ile w pierwszych 2-3 dostawałem paru obiecujących newgenów (siatka wyszukiwawcza i obiekty treningowe na najwyższym poziomie), to w kolejnych totalne dno. Maksymalnie 1,5 - 2 gwiazdki potencjału.

A jak u was wyglądała sytuacja. Bo wraz z rozwojem klubu, szkolenia, naturalne jest, że powinni trafiać się utalentowane jednostki.
Wolę grać zawodnikami o polskiej narodowości, niż sprowadzać zagranicznych.

I jeszcze denerwujący jest terminarz ligowy. Gdy któryś zespół gra mecze w LE we czwartki, często ma przekładane mecze ligowe z weekendu na kolejne terminy (raz miałem w 3 mecze pod rząd tylko z jednym dniem przerwy między nimi).

Też tak macie?

Zastrzegam, że mam oryginalną grę.

Pozdrawiam

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2014 12:20    #2
Miałem podobnie tyle że w 13 jak grałem Lechią Gdańsk. W pierwszych 2 sezonach super, dostałem nawet napastnika(PA 170), który z miejsca wskoczył do składu, a w wieku 18 lat dostawał już regularnie powołania do reprezentacji. A później lipa, mimo ulepszenia infrastruktury, lepszych trenerów i sukcesów w Europie. Zrobiłem kiedyś nawet test. Zapisałem grę dzień przed przyjściem juniorów do klubu i patrzyłem na genie scoucie co mi przyszło. Ani razu PA nie przekroczyło 130, kiedy w poprzednich latach dostałem takich zawodników w każdym sezonie przynajmniej 2-3. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia od czego to zależy, chyba tak już po prostu jest, że tak jakby w pierwszych dwóch sezonach dostajemy od gry trochę więcej niż powinniśmy, no bo nie ma się co oszukiwać- zawodnicy z potencjałem większym niż 130 to już solidni zawodnicy, a tacy w Polsce co sezon się raczej nie trafiają.

 loswroblitos Młody aktywista

Postów: 185
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.04.2007
Skąd: Krasnystaw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2014 13:16    #3
Poziom juniorów jest przypisany do danego kraju w tak jak PA od 1 do 200. Polska ma niewiele ponad 120 z tego co pamiętam, można go zmienić edytorem lub jak chcesz mieć dobrych jun to seve 17 marca i czekać aż dojdą wartościowi newgeni ale to możne długo trwać. Nie wiem czy wraz ze wzrostem reputacji ligi wzrasta PA juniorów w danym kraju. Pozdrawiam mam nadzieję, że trochę naświetleniem sprawę.

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2014 16:38    #4
[quote="sanki88"]Miałem podobnie tyle że w 13 jak grałem Lechią Gdańsk. W pierwszych 2 sezonach super, dostałem nawet napastnika(PA 170), który z miejsca wskoczył do składu, a w wieku 18 lat dostawał już regularnie powołania do reprezentacji. A później lipa, mimo ulepszenia infrastruktury, lepszych trenerów i sukcesów w Europie. Zrobiłem kiedyś nawet test. Zapisałem grę dzień przed przyjściem juniorów do klubu i patrzyłem na genie scoucie co mi przyszło. Ani razu PA nie przekroczyło 130, kiedy w poprzednich latach dostałem takich zawodników w każdym sezonie przynajmniej 2-3. Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia od czego to zależy, chyba tak już po prostu jest, że tak jakby w pierwszych dwóch sezonach dostajemy od gry trochę więcej niż powinniśmy, no bo nie ma się co oszukiwać- zawodnicy z potencjałem większym niż 130 to już solidni zawodnicy, a tacy w Polsce co sezon się raczej nie trafiają.[/quote]

Losowanie newgenów (a także rywali w pucharach) odbywa się (o ile mi wiadomo) wcześniej niż jeden dzień "przed". Taka ciekawostka.
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2014 21:05    #5
[quote="zachi"]
Losowanie newgenów (a także rywali w pucharach) odbywa się (o ile mi wiadomo) wcześniej niż jeden dzień "przed". Taka ciekawostka.[/quote]

Za każdym razem jak wczytywałem grę to pojawiali się inni zawodnicy, więc chyba raczej nie ;)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.05.2014 22:00    #6
[quote="sanki88"]Za każdym razem jak wczytywałem grę to pojawiali się inni zawodnicy, więc chyba raczej nie ;)[/quote]
Cheater:D
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.05.2014 12:15    #7
Z newgenami ja mam problem prowadząc Real Madryt. Przez 11 naborów dostałem:
sezon 2012-2013 - NAJLEPSZY KOKS, jakiego w życiu widziałem. PA198, 207/100, zacząłem go od 18 r.ż. powoływać do reprezentacji Hiszpanii.
2014-2015 - fajny OP z PA ~160, oddałem za friko, bo miałem miejsce zajęte. Ale robi karierę w Ajaxie, gra w reprezentacji.
2019-2020 - następny talencik OPŚ z PA ~185
Oprócz tego - kilku niezłych (PA 150+) graczy, głównie boczni obrońcy (nie mam pojęcia, dlaczego Nie powiem) . Czasem trafi się ktoś z pomocy, DP, OŚ - ale zawsze mają 1 lub 2 atrybuty tak żałośnie niskie, że aż żal trzymać. Bo i po co mi obrońca z przyspieszeniem 4? Ofensywnych pomocników wartościowych nie mam prawie wcale - jak już nawet gra kogoś przylosuje z fajnym potencjałem, to albo ważne mecze 3, albo wytrzymywanie presji <5, albo niestabilna forma.

Ktoś może powiedzieć, że hejtuję i za dużo wymagam. Ale takie Bilbao sezon w sezon dostaje 5-6 graczy z PA 170+. Wychowali sobie w ten sposób 2 GK, mają kompletnie nową linię obrony (dość powiedzieć, że w Akademii jest 16-latek OP z potencjałem 176 na którego poluję) - dobra, OŚ i PŚ to u nich biednie wyglądają, dalej męczą 34-letniego Herrerę i de Marcosa. Ale za to w napadzie produkują tyle, że szczęka opada. Sami mają chyba z 4 zawodników którzy sprawdziliby się w Realu czy Barcelonie. Ba, ja sam wyciągnąłem od nich jednego napastnika, Barcelona to samo. A kolejne 2 talenciki w drodze - bo jak inaczej określić 16-latka który ma już 20 meczy ligowych w jednym sezonie?


Także znam ten ból. Ale nie ma na niego recepty - ja swojego największego koksa dostałem po tym, jak przerąbałem 3 czy 4 mecze z rzędu i wyłączyłem grę bez zapisu. A potem wczytałem, zagrałem na nowo i zamiast 3 niezłych (PA ~160) grajków, dostałem jednego przekozaka. Różnie bywa :D

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution