Czy warto kupić fm 14?

 Sammson Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.05.2014, 16:33    #1
Hej

Premierę najnowszy fm miał już kilka miesięcy temu ale ja zawsze czekam aż go porządnie połatają.
Wracając do tematu to przeszukałem pół internetu szukając opinii o najnowszej edycji ale nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi. Od razu powiem, że fm 12 był według mnie cholernie łatwy, w fm 13 nie podobały mi się błędy silnika między innymi te dośrodkowania z 40m przez przypadek obijające poprzeczkę, bardzo częste posyłanie piłek przez bramkarza pod nogi przeciwnika itd. Te wszystkie błędy mogłem zaakceptować bo jednak piłkarze przeważnie a właściwie czasami robili to co ustawiłem w taktyce, wygrana nie przychodziła łatwo i miałem przyjemność z gry oraz satysfakcje z wygrywanych meczy. Po prostu fajnie się w to grało pomimo siarczystych przekleństw.

- Jaki jest poziom trudności w fm 14 jako punkt odniesienia przyjmuje fm 13

- Silnik meczowy na pewno jest spieprzony ale jest mniej czy bardziej w porównaniu do fm 13?

Jeśli ktoś chciałby polecić mi demo to bardzo dziękuje ale ja nie lubię grać drużynami z najlepszych lig poza tym lepiej będzie od razu usłyszeć opinię graczy który mają za sobą rozegranych kilka sezonów niż marnować czas jeśli gra okaże się gów...

 sanki88 Partyzant

Postów: 125
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.06.2014 20:50    #2
Jak już tyle wytrzymałeś to poczekaj jeszcze trochę i kup FM15 jak wyjdzie. Ta wersja jest, cóż... specyficzna :) W tej wersji występują ogromne wahania formy, szczególnie jeśli gra się drużyną, która nie zalicza się do faworytów w swojej lidze. Zespół potrafi mieć serię kilku zwycięstw z rzędu żeby następne 4 czy 5 meczy przegrać, nie ważne z kim akurat się gra. Ustawisz wszystko po swojemu, okazuje się że wszystko ładnie śmiga, a tu nagle FM wszystko brutalnie weryfikuje. Żarło i nie wiadomo dlaczego nagle przestało, to jest najbardziej irytujące właśnie- nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi i nic z tym nie da się zrobić, trzeba to po prostu przeczekać i przerżnąć te kilka meczy. Co do samego silnika meczowego i taktyki to zawodnicy (nawet najlepsi) popełniają juniorskie, po prostu głupie błędy (mnie chyba najbardziej denerwowało wybijanie piłki spod linii końcowej przez środek boiska, prosto przed pole karne), często olewają krycie przy dośrodkowaniach, źle się ustawiają przy prostopadłych piłkach (piłka po prostu ich mija bo zbyt wysoko wychodzą i jej nie sięgają głową albo jak jest zagrania po ziemi to żaden nie pokryje wbiegającego między nich napastnika i ten sobie spokojnie wjeżdża między dwoma obrońcami). Nie da się grać ofensywnie i wysoko bo w końcu nawet najgorszej drużynie wyjdzie to jedno dobre prostopadłe podanie i jest pozamiatane. Jeśli znowu ustawić zespół bardziej defensywnie to i tak któryś z obrońców w polu karnym w końcu zaśpi z kryciem. W ofensywie też pełno irytujących sytuacji, masowe walenie w bramkarza albo w trybuny w sytuacjach sam na sam, jak nie masz w składzie kogoś pokroju Petera Croucha czy Jana Kollera to zapomnij w ogóle o dośrodkowaniach bo to po prostu strata piłki, walkę o górną piłkę napastnicy wygrywają od święta... Odpowiednie ustawienia taktyczne trochę ograniczają liczbę tych denerwujących sytuacji, ale taktykę chyba powinno się ustalać po to żeby drużyna grała (próbowała grać) tak jak chcemy, a nie po to żeby łatać dziury w silniku meczowym. Podsumowując- moim zdaniem nie warto, zaoszczędzisz pieniądze i zdrowie, bo nerwów przy tej wersji sporo straciłem (i nie tylko ja, poczytaj sobie starsze tematy :)

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.06.2014 09:17    #3
nie, po stokroć nie. I żadnego więcej tego losowego syfu

ta gra nie ma żadnego silnika. to są tylko animacje.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 07.06.2014 o godz. 09:19

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.