Czegoś tu nie rozumiem...

 Wueseu Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014, 16:12    Pytanie
Cześć, mam pewien problem związany z mechaniką FM'a.
JAkkieś dwa dni temu zacząłem grę Le Havre i musze przyznać, że zespół grał fenomenalnie ;) no ale właśnie...
wczoraj była przerwa w dostawie prądu, oczywiście nie zapowiedziana i w związku z tą przerwą mój save uległ uszkodzeniu.
Powiedziałem sobie trudno, zacznę od nowa. Ustawiłem identyczną taktykę, te same polecenia,treningi, wybrałem w zasadzie tych samych piłkarzy...
a zespół gra zupełnie inaczej, zdecydowanie gorzej. Już nie tyle chodzi o wyniki choć te naturalnie też są gorsze, ale sama gra zesspołu jakoś kuleje.

Ktoś coś wie na ten temat? fm 13.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014 18:48    #1
Bo fm14 to jest random. Mecz możesz wygrać 6-0, a za drugim razem przegrać ten sam mecz 0-6. A już myślałem, że tylko mahdi gra dalej w tego crapa... :p

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.06.2014 o godz. 18:50

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014 19:39    #2
[quote="Wueseu"]Ktoś coś wie na ten temat? fm 13.[/quote]
xd
.

 Wueseu Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014 19:47    #3
Dzięki za dwa posty, które wniosły do tematu KOMPLETNE NIC :)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014 20:26    #4
[quote="pikawa94"][quote="Wueseu"]Ktoś coś wie na ten temat? fm 13.[/quote]
xd[/quote]

Nie doczytałem... A co Ty chcesz od nas? Taka już jest ta gra.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 17.06.2014 o godz. 20:26

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2014 21:36    #5
Zgadza się - total random. Możesz dać sobie większą kontrolę dobrymi zawodnikami, dobrą taktyką, dopasowaną do rywala, dobrymi morale itd. Ale i tak, ostatnie słowo należy do gry - jak jej się nie spodoba, to możesz z ogórem dostać 0:3 po 3 strzałach rywala. I nie przeskoczysz, s'n'l da wynik np. 5:1 dla Ciebie, pomimo tego samego składu, tej samej taktyki, tych samych poleceń i rozmowy. Ot, tak sobie gra "działa".

 diabelek26 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.06.2014 10:08    #6
I tak ma akurat być. Myślicie, że jakby dzisiaj na murawę wybiegła Legia i Lech za trzy dni tym samym składem z tym samym trenerem, publicznością itd, za 6 dni znowu to wynik byłby cały czas ten sam p 2-0 ?

Właśnie gdyby wynik w grze ciągle się powtarzał to świadczyło by o typowym mechanizmie i powtarzalnością.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.06.2014 12:16    #7
Aha, czyli według Ciebie jest okej, jeśli taki Real potrafi wygrać z Rayo 6-0, a po ponownym wczytaniu gry przegrać 0-6? No nie powiem, bardzo realistyczne:P

Przypominam, że to jest gra. A gry opierają się na logice, więc skoro masz lepszy skład, genialną taktykę, wysokie morale to powinno nie być takiego randomu. Jeśli jesteś programistą, to zrozumiesz do czego piję.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 19.06.2014 o godz. 12:17

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 diabelek26 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.06.2014 18:34    #8
[quote="robal15"]Aha, czyli według Ciebie jest okej, jeśli taki Real potrafi wygrać z Rayo 6-0, a po ponownym wczytaniu gry przegrać 0-6? No nie powiem, bardzo realistyczne:P

Przypominam, że to jest gra. A gry opierają się na logice, więc skoro masz lepszy skład, genialną taktykę, wysokie morale to powinno nie być takiego randomu. Jeśli jesteś programistą, to zrozumiesz do czego piję.[/quote]

Nie. Nie jestem programistą, ale żeby rozumieć tą grę to wystarczy w nią grac trochę lat. Obecnie (też mam wiele zarzutów) jednak trochę dla niej czasu poświęcam, to nie zdarzyło mi się jakimkolwiek klubem grac by wygrać 6-0 i potem przegrać 6-0 :)

A tak na poważnie to jeśli już do czego piję , to do tego że "testerzy" którzy "sejwują" grę prze meczem grają a następnie wczytują i znowu grają ten sam mecz narzekali by że mają ciągle ten sam wynik, albo ciągle w tym samym meczu wygrywają, lub remisują, albo przegrywają. Skoro to tylko gra jak piszesz (i racja) to akurat niepowtarzalność wyniku dobrze o niej świadczy. Myślę, że chyba za bardzo przejąłeś się krytyką tej gry już pod każdym względem. Też uważam, że jest słaba pod względem innych części, jednak bez przesady... nie w 100% :)

Ogólnie rzecz biorąc po pierwszym sezonie rozegranym, a pierwszy zawsze jest słaby i było tak w każdej części, to w następnych mając dobrą taktykę, trening, skład, można grać regularnie na dobrym poziomie. Owszem zdarzają się w sezonie wpadki, ale w życiu realnym również.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 19.06.2014 o godz. 18:34

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.06.2014 20:01    #9
Może się mylę, ale dla mnie wpadka to 0:1, góra 0:2 ze słabszym od siebie. A nie 0:6 w trąbe od Rayo grając Realem...
I gdyby jeszcze były jakieś przesłanki pozwalające stwierdzić, że ktoś może mieć gorszy dzień. Bo to wygląda b. często tak - 5-10 super meczy, wszystko jak w zegarku. Do ogrania ogór, jest motywacja, jest gaz, tamci nawet nie walczą o utrzymanie. I nagle cała para idzie w gwizdek a twoi nie potrafią 3 podań zrobić, podają w ostatni rząd trybun i wszyscy grają, jakby mieli miesięcznego kaca. Gdzie logika, ja sie pytam? Rozumiem, że można mieć gorszy dzień, ale ludzie - przecież jak drużyna jest rozpędzona to nawet powetuje sobie brak jednej przekładni. Gdy jest bdb prowadzona, to powalczy, gdy dwójka najlepszych się wykruszy. A tu? Cały team się kisi z dnia na dzień. Serio to takie realistyczne?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.