Który FM?

 Wueseu Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014, 12:57    #1
Witam, od zawsze starałem sie grać w najnowszą wersje serii jednak zawsze kupowałem nową gre na "wejściu" a więc zaraz po premierze w Polsce. Tym razem jednak miałem dłuższą przerwę stąd nie kupuje 14stki na kilka miesięcy przed wejściem 15stki stąd gram w 13stkę.
FM 13 przyznam, że nie specjalnie mi sie podoba, głównie ze względu na silnik meczowy, który z tego co zauważyłem premiuje zespoły grające środkiem pola, ja zaś preferuje szybkie centry ze skrzydeł do jedynego napastnika ;)

Zmierzając do sedna, który FM Wam najbardziej przypadł do gustu, do którego macie największy sentyment i kariery w których cześciach najlepiej wspominacie?:)

 mj1988 Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.09.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014 13:33    #2
FM 2007 :) nawet teraz mi się zdarza często do niego wracać :)

 Bobilo Partyzant

Postów: 116
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.11.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014 13:45    #3
Najlepszy Fm 12 :D ! Przynajmniej według mnie, grałem też w 11 i 13, ale do tego FM najchętniej wracam, przede wszystkim uniwersalny silnik meczowy bez żadnych głupich błędów, nie taki stary. 11-nastka była dla mnie za prosta, aczkolwiek bardzo miło ją wspominam (kariera PSG z resztą pierwsza w życiu ;) ). FM 13 ładny interfejs, przynajmniej dla mnie, ale poza tym nie za bardzo grywalny ;)

 Robsson93 Partyzant

Postów: 764
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.07.2012
Skąd: Siedlce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014 14:22    #4
[quote="Bobilo"]Najlepszy Fm 12 :D ! Przynajmniej według mnie, grałem też w 11 i 13, ale do tego FM najchętniej wracam, przede wszystkim uniwersalny silnik meczowy bez żadnych głupich błędów, nie taki stary. 11-nastka była dla mnie za prosta, aczkolwiek bardzo miło ją wspominam (kariera PSG z resztą pierwsza w życiu ;) ). FM 13 ładny interfejs, przynajmniej dla mnie, ale poza tym nie za bardzo grywalny ;)[/quote]

Popieram. Też gram w wersję oznaczoną numerem '12 i nie narzekam, bardzo fajnie się gra. Z wcześniejszych to może jeszcze '10 albo wspomniana tu przez kogoś '07. ;)

 Wueseu Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014 17:18    #5
Też mi sie wydaje ze '12stka była najfajniejsza i myśle ze właśnie do niej wróce bo fm 13 jakos mi nie pasuje. Wiem, że była też wersja gdzie Juventus zaczynał grę w Serie B (degradacja za korupcje bodajże, bo napewno nie spadł:D) i z tego co pamietam, w tą wersje też sie fajnie grało tylko nie pamiętam już jaki miała numerek :) a kim graliście jakoś dłużej w '12stke?

 dziobson Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.07.2014 18:12    #6
[quote="Wueseu"]Witam, od zawsze starałem sie grać w najnowszą wersje serii jednak zawsze kupowałem nową gre na "wejściu" a więc zaraz po premierze w Polsce. Tym razem jednak miałem dłuższą przerwę stąd nie kupuje 14stki na kilka miesięcy przed wejściem 15stki stąd gram w 13stkę.
FM 13 przyznam, że nie specjalnie mi sie podoba, głównie ze względu na silnik meczowy, który z tego co zauważyłem premiuje zespoły grające środkiem pola, ja zaś preferuje szybkie centry ze skrzydeł do jedynego napastnika ;)

Zmierzając do sedna, który FM Wam najbardziej przypadł do gustu, do którego macie największy sentyment i kariery w których cześciach najlepiej wspominacie?:)[/quote]

Ja również gram w FM 13 i uważam, że to ta wersja jest najlepsza. Bardzo fajna była jeszcze '12 i '10 ale to '13 najbardziej przypadła mi do gustu i to w tej wersji prowadziłem swoje najdłuższe kariery.

Co do premiowania zespołów, które grają środkiem pola to chyba nie do końca bym się z tym zgodził, przynajmniej ja niczego takiego nie zauważyłem. Moja stała taktyka to 4-4-2 z dwoma środkowymi pomocnikami i dwoma skrzydłowmi. I jakoś nie zauważyłem aby taka taktyka nie przynosiła zamierzonego efektu. Obecnie mam 4 sezon w Monaco i ze względu na ograniczenia finansowe (niestety sugar daddy nie jest tak chojny jak być powinien) i kadrowe wybrałem taktykę 4-2-3-1 z wysuniętym Falcao. I w tym wypadku mimo, że Falcao bardzo dobrze gra głową to nakazałem moim skrzydłowym schodzić do środka (nie lubię bezsensownych wrzutek na palę tym bardziej, że w polu karnym jest jeden gość) i starać się dawać więcej prostopadłych piłek za obrońców i w sumie ta taktyka się sprawdza. W pierwszym sezonie zająłem drugie miejsce, w drugim i trzecim zdobywałem mistrzostwo. Obecnie mam czwarty sezon, jestem liderem z 2 pkt przewagi na Lyonem i 3 pkt nad PSG. I co ważne, w końcu udało mi się wyjść z grupy LM mając za rywali takie drużyny jak Barcelona, Milan czy PSV. Mało tego, awansowałem z pierwszego miejsca z dorobkiem 15 punktów, jedyna porażka to wyjazd na CN i bęcki 0:3 od Katalończyków jednak zrewanżowałem im się u siebie wygrywają 4:2 :)[/quote]


[quote="Wueseu"]Też mi sie wydaje ze '12stka była najfajniejsza i myśle ze właśnie do niej wróce bo fm 13 jakos mi nie pasuje. Wiem, że była też wersja gdzie Juventus zaczynał grę w Serie B (degradacja za korupcje bodajże, bo napewno nie spadł:D) i z tego co pamietam, w tą wersje też sie fajnie grało tylko nie pamiętam już jaki miała numerek :) a kim graliście jakoś dłużej w '12stke?[/quote]

Moja najdłuższa kariera to Arsenal i jakieś 11 sezonów, potem się znudziło :)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 10.07.2014 o godz. 18:14

 Malciek Partyzant

Postów: 188
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.07.2014
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.07.2014 22:02    #7
Mnie najbardziej przypadł do gustu FM 2012. Jak dla mnie najlepsza odsłona. W FM 2013 nie grałem, ale za to grałem w FM 2014. Gra sama w sobie jest zarąbiście rozbudowana, rozmowy motywacyjne, pytanie o powołania do reprezentacji, nowe konferencje, wszystko jak najbardziej na plus. Ba! Nawet poziom trudności trochę wzrósł, może trochę za mocno, ale w połowie sezonu ciężko było mi zatrzymać Brożka i Głowackiego, bo chcieli takie podwyżki, że nie wiem kogo by było stać bulić takie sumy. Jednak największym minusem jest silnik meczowy. Noż tyle nerwów co ja się najadłem przez tą grę to nigdy czegoś takiego nie doswiadczyłem. Losowe bramki, strata 3 bramek w mniej niż 7-8 minut, a nawet głupota niektórych zawodników nie pozwalała mi spać po nocy i po 1 sezonie Wisłą, zrezygnowałem z gry, paznokcie odrosły, a włos znowu nabrał koloru blond na głowie. Mam zamiar zrobić update do 12, ale nie działa mi edytor nie wiedzieć czemu :)

PS. Najdłuższy sezon do Wisłą, 8, albo 9 nie pamiętam, ale udało mi się wyjść z grupy LM w jakimś sezonie, ogromny sukces, bez kodów, restartów i edytorów czasu rzeczywistego. Piękne uczucie ;]

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.07.2014 o godz. 22:03

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. " - Henryk Reyman

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.