Jak szukać newgenów?

 Klakax Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.08.2013, 13:39    #1
Czytałem sobie przed chwilą inny temat na tym forum gdzie wszyscy chwalą się swoimi newgenami i przez to, mam do was - ekspertów FM'a - kilka pytań ;)

Z niecierpliwością czekam na FM14, bo 13 kompletnie mi się nie podoba i ustaliłem już sobie, że zacznę karierę polską drużyną - nie taką z czołówki tylko drużyną walczącą o utrzymanie.

Jak taką drużyną, która wiadomo ma mały budżet można szukać newgenów? Czy da się znaleźć jakieś darmowe talenty, bez kontraktów czy jest to niemożliwe? I czy takiego 16-sto latka z dużym potencjałem powinienem od razu wystawiać do 1 składu czy jednak powinienem poczekać kilka sezonów?

Dzięki za odpowiedzi.

 kaseta1 Partyzant

Postów: 120
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.08.2013 14:00    #2
Odpuść sobie Belgów, tyle razy się na nich zawiodłem. Istna fabryka przeciętniaków. W wieku 16 lat wyglądają na wielkie talenty, a zostają do bólu przeciętnymi piłkarzami.
Najłatwiej wyciągać murzynów z New York Red Bull, darmowych francuzów z INF Clairefontaine, do tego argentyńska filia Barcelony, cała Brazylia i meksykańskie Chivas i Pumas. Zasady nie ma, nowy Messi może być równie dobrze z Brazylii lub Kazachstanu.

 sxz69 Młody aktywista

Postów: 369
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.05.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.08.2013 14:14    #3
Trzeba zacząć od tego, że do polskiego klubu nie każdy będzie chciał przejść. A tym bardziej na początku kariery kiedy jeszcze nic nie osiągnęliśmy i klub ma niską reputację.
No i trzeba jeszcze wiedzieć gdzie szukać. Nie trudno się domyśleć, że największym skupiskiem talentów jest Ameryka Pd, również najlepsze kraje piłkarskie z Europy i Afryka. Co nie znaczy, że raz na parę lat nie pojawi się jakiś piłkarski geniusz w kraju słabym piłkarsko ;)

Jeśli chodzi o sprowadzenie zawodników to łatwiej zakontraktować kogoś z poza Europy. Kluby europejskie zazwyczaj życzą sobie grube miliony za 16-18 letni talent, mimo iż ich wartość wynosi kilkaset tyś funtów. No i raczej taki zawodnik nie będzie i tak chciał przejść do polskiego klubu.

Często okazje można wyłapać w krajach Ameryki Pd (oprócz Brazylii, gdzie piłkarze mają zazwyczaj wygórowaną cenę), Afryka oraz kraje z Europy środkowej i południowej (Bałkany).

Jeśli uda już się zakontraktować młody talent to piłkarz z poza Europy i tak dopiero dołączy do nas po ukończeniu 18 lat. A jeśli chodzi o wprowadzanie go do zespołu to wszystko zależy jakim składem dysponujemy. Nie ma co od razu na siłę pchać do 1 składu jeśli mamy lepszych grajków. Niech sezon pogra w rezerwach, nauczy się języka, zaaklimatyzuje itp. Po roku polecam taki zabieg jak włączenie go do 1 składu z opcją udostępnienia do drużyny B. Wtedy cały czas gra w rezerwach, a jak tylko mamy mecz pierwszej drużyny ze słabszym przeciwnikiem to możemy go wystawić. No i po 2 latach mamy 20 latka, który już powinien być w miarę na pierwszy skład.
Wszystko również zależy od naszej bazy treningowej i sztabu szkoleniowego.
Również można dać juniorowi mentora.

;)

Jest jeszcze najłatwiejsza opcja w szukaniu talentów czyli Genie Scout ;]

Edit.
Przydatne linki. Co prawda do FM12, ale raczej dużo się nie zmieniło:
http://woo-c(...)ow_.html
http://www.cmrev(...)ow_.html

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 19.08.2013 o godz. 14:19

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2014 10:33    #4
Siema, sorry za odkopanie tematu, ale nie znalazłem nigdzie nic podobnego.
Chciałbym się zapytać czy jest możliwość podebrania komuś newgena zanim jeszcze podpiszą z nim kontrakt?
Ja np. chciałem poszukać kogoś na Białorusi...jest 2 listopad czyli wtedy kiedy ponoć się u nich generują i za nic nie mogłem znaleźć w żadnym zespole zawodników z którymi jeszcze nie ma podpisanego kontraktu...

 Kurpiu Wybitny Literat

Postów: 238
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.08.2014
Skąd: Mrągowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2014 11:45    #5
Zapewne nie masz grywalnej ligi białoruskiej, więc się newgeny z Białorusi nie pojawiają...

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2014 12:13    #6
mam grywalną

 Kuba10 Partyzant

Postów: 158
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2006
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2015 18:27    #7
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj. Od czego zależy jacy newgeni pojawiają się w naszych zespołach juniorskich? W zadaniach współpracowników można wybrać osobę, która "sprowadza do klubu młodych piłkarzy i informuję Cię o ich postępach". Wpływ na pojawienie się perełek ma ta osoba, czy poziom szkolenia młodzieży(ale chyba dotyczy to juniorów będących już w zespole?). Może zależy to również od poziomu siatki wyszukiwania zawodników? Nie wiem jak to jest, ale mając wszystko na najwyższym poziomie, również osobę o której piszę wyżej z prawie samymi atrybutami 20, od kilku sezonów trafiają same ofermy do juniorów.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2015 19:29    #8
Przy okazji któregoś wcześniejszego FM-a na forum community.sigames niejaki Cleon przeprowadził eksperyment, z którego po krótce wynikały takie m.in. dane
Recruitment = Regen PA
Junior Coaching = Regen CA
Youth Facilities = Rate of youth player CA improvement

Tutaj masz wątek nt. rozwoju młodych piłkarzy ogólnie: community.sigames.com/showthread.php/380395-Ajax-When-Real-Life-Meets-Football-Manager-FM14

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.03.2015 19:46    #9
Poziom szkolenia ma znaczenie na pewno, tak samo jak i siatka wyszukująca juniorów, ale również i osoba ( koordynator pionu juniorów). Parokrotnie w karierze Norwich trafiły mi się perełki ( 1-2 rocznie), z opisem przy przedstawianiu juniorów - " wpływ na tego zawodnika ( opis najlepszego z naboru) miała reputacja i zdolności Ronaldinho Gaucho ( mój koordynator)". Więc przyciągał on młodych zdolnych dzięki reputacji i miał dobrą rękę do nich

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.