Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 02:56    #241
moim zdaniem po prostu zrobili większą kompresję pliku dlatego długo się zapisuje :) ale to tylko mój domysł wiadomo mogę tak tylko się domyślać dlaczego tak wszystko idzie szybciej a save wolniej.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 08:10    #242
Stary dobry schemat powrócił. Wygrywamy z 4 drużyną, by za trzy dni przegrać u siebie z ostatnią po dwóch celnych strzałach,mając wcześniej 3 setki. Skuteczność pierwszego celnego strzału jakieś 80 do 90 procent. Nowością są oczywiście killerrożne i petardy z 16 w okienka. Spodziewałem sie tego więc w sumie to jestem zadowolony. Tym bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu, że w tej grze od gracza zależy bardzo mało. Najważniejszy jest losowy algorytm określający wyniki gracza.

 gutitm Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.11.2014
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 08:54    #243
Witam
Powiem tak gram w FM'a od 2005 r. Ta gra jest jak narkotyk :D
Teraz mam żone i dziecko ale sie nic nie zmieniło :) FM 15 - Bomba, Nic dodać nic ująć :D
Ale wydaje mi sie że coś jest nie tak z silnikiem graficznym ??
W 14 miałem wydajność na full tutaj raptem jedna gwiazdke...
Zeby mi sie mecz ciął?
Chyba że macie na to jakąś rade

 dyzioakaliryczny... Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 09:04    #244
poza tym to nie jest jakaś undergrandowa gra, FM jest w czołówce gier na steamie,nie rozumiem więc dlazego jest taka olewka ze strony SI,przecież gdy testowali grę musieli dostrzec brak jakichkolwiek prostopadłych podań i beznadziejnej gry środkiem a mimo to w ogóle tego nie naprawiają

 puzonyyx Partyzant

Postów: 25
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.02.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 09:25    #245
Kupiłem wczoraj rano, grałem cały dzień i... jestem załamany. Chyba żadna jeszcze wersja nie była tak zła na premierę. Wszystkie były zbugowane, ale nie niegrywalne. Ta jest niestety niegrywalna i trzeba czekać na patche.

Zacząłem Widzewem, zaprosiłem na testy trzech murzynów i wszyscy trzej się kontuzjowali w ciągu dwóch sparingów. Oprócz tego wyleciał najlepszy zawodnik Injac - na 3 miesiące. Kontuzje do poprawy. Co mecz jest przynajmniej jedna...

Po pierwszych meczach zorientowałem się, że nie da się grać środkiem, a największe spustoszenie robi, beznadziejny w realu, Rybicki. Tylko dlatego, że biega po skrzydle i wrzuca. Skrzydłowi do poprawy, gra środkiem do wprowadzenia, bo nie istnieje.

Rzuty wolne. Jakieś łaki z Miedzi Legnica (bez urazy, Legniczanie) ładują mi z 35m z wolnego. Bramkarz nawet nie drgnie. A jak czasem drgnie, to wypluje przed siebie (wtedy ktoś dobiega i aplikuje dobitkę) lub strzeli samobója. Do poprawy, chociaż nie bardzo wiadomo co. Chyba wszystko.

Wspomniana Miedź Legnica wygrywa ze mną, a w następnym meczu dostaje 10:0 (!) od Wisły Płock. W tej samej kolejce wygrywa również Zagłębie - 8:0, nie pamiętam z kim. Hokejowe wyniki obecne, do poprawy.

Ponadto brakuje białej skórki - nie wiem dlaczego jej nie ma i denerwuje mnie to. Mam się po tylu latach teraz przestawiać na ciemny skin z powodu: "BO TAK!"? Trochę przykre. Białe alternatywy (Helvetica) niestety nie są wystarczająco dobre. Nie da się choćby wyboldować najwyższych atrybutów, a na ekranie taktyki czcionki są nieczytelne. Do poprawy - niech mi oddają białego skina :/

Silnik meczowy i grafika? Pierwsze skojarzenie - budki z fastfoodami "Burgers" na każdym stadionie. Mogli sobie darować.
Sami piłkarze ruszają się trochę gejowato. Machają rączkami i robią dziwne nerwowe ruchy. Nie podoba mi się to. Chyba do motion capture zatrudnili Piroga i Jacykowa.

Ogólnie - jest słabo, najsłabiej od lat. Na razie nie gram. Czekam na patche...

 magic10rm Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2008
Skąd: Busko Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 10:09    #246
Nic odkrywczego nie napiszę: masa kontuzji.
2 mecze: 5 urazów.
DO tego 2 na treningu, czyli łącznie 7.
nieźle jak na tydzień czasu w Madrycie ;)
Czekam na patch, bo aktualnie nie da się grać, chyba że z jakimś FMRTE i używać co tydzień opcji: Ulecz zespół ;)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 10:17    #247
[quote="magic10rm"]Nic odkrywczego nie napiszę: masa kontuzji.
2 mecze: 5 urazów.
DO tego 2 na treningu, czyli łącznie 7.
nieźle jak na tydzień czasu w Madrycie ;)
Czekam na patch, bo aktualnie nie da się grać, chyba że z jakimś FMRTE i używać co tydzień opcji: Ulecz zespół ;)[/quote]

Co do kontuzji: te liczby są weryfikowane i wszystko wskazuje na to że są poprawne. Tutaj odpowiedź SI:
[quote]Originally Posted by Neil Brock
There's no injury bug in game, the levels in game are if anything, slightly low compared to real life.

Things which increase injuries in game:

High training intensity
Non-match fit players playing matches
High intensity tactics
Injury prone players
Bad luck

If you see the Premier league injury table, you can see they're quite high - http://www.physi(...)able.php

Already this season, Man Utd have had 35 injuries and we're not even in December yet.[/quote]

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2014 o godz. 10:18

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 10:26    #248
[quote="myfunnygame"](-) historia z transferem:
Zaznaczyłem piłkarza jako cel transferowy ale potem samemu złożyłem mu ofertę.
Po kliknięciu spacji pewnego dnia najpierw czytam informację, że nie osiągnięto porozumienia i przycisk "instrukcje", miejsce na kwotę...a 2 wpisy wyżej mam info że zaakceptował propozycje kontraktu

(???)Czy jeśli będę miał np. 0 kartek w sezonie to dostanę się do europejskich pucharów, będąc klubem z 6 ligi angielskiej? Czy to dotyczy wyższych lig albo jest jakiś przelicznik który o tym decyduje.
W ramach Fair play chyba 3 zespoły z 3 różnych krajów mogą takie wyróżnienie dostać? Dotyczy to ligi czy klubu?

EDIT: naprawdę świetne parady bramkarskie, zachowanie na linii choć czasem bramkarz nie kryje krótkiego słupka przez co pada tamtędy bramka.[/quote]
Z tego co pamiętam to jak osiągniesz porozumienie to agent mówi że jest spoko, ale klient musi się jeszcze namyślić - może to ta sytuacja gdy zmienił zdanie, bo np. dostał inną ofertę? Czyli że było porozumienie z agentem ale nie z zawodnikiem.

Fair play: nie, zasady są takie jak w rzeczywistości. 3 zespoły z 3 krajów.

Parady bardzo fajnie wyglądają, czasami bramkarze opuszczają krótki słupek albo zostają "w blokach", ale mniej więcej tak często jak w rzeczywistości - zwłaszcza że zdarza się to głównie przy rykoszetach i główkach, gdzie rzeczywiście często kończą na ugiętych nogach, z piłką w siatce.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 10:51    #249
Najlepiej Panie Gietz wyglądają killerrogi i główki.Włanie przegrałem 4:2 u siebie tracąc dwie bramki z killerrogów i jedną z głowki pacane z główką 2.
A tak mniej więcej wyglądają te bramki:
Dośrodkowanie i pacan z główką 6 i wyskokiem 6 ,oszukuje dwóch obrońców z parametrami odpowiednio 10 i 14.Oczywiście przyjmując Waszą logikę to wszystko jest OK gdyż o takich niuansach decyduje poza kilkoma cyferkami dodatkowo ilość rocznie wyprodukowanych parasoli w Gujanie holenderskiej,którą należy pomnożyć przez opady roczne w Urugwaju. No i zaraz znajdzie się jakiś mecz.
No i oczywiście jeszcze współczynnik losowy, czyli czy mój zawodnik pił dzień wcześniej z Polakami czy też nie.Może warto skończyć te eufemizmy i powiedziec wprost. Gra jest katastrofą i jest losowa.Te wszystkie cyferki to cytując klasykę" maskon" coby uczestnik tego cyrku miał wrażenie, że o czymś decyduje.
Napisałem Panie Gietz w swoim życiu proste algorytmy do tego typu gry i mam wrażemnie, że ta cudowna gra działa w ten sam sposób. Tak zwany silnik gry to nic innego jak skomplikowane animacje.Ta gra nic nie gra w czsie rzeczywistym,a tylko animuje. Takie bramki są jak je "napisano" i tyle,Skoro napisano takie parady, to one też są. W rzeczywistości pierwsza drużyna z ostatnią wygrywa na 90 % w tej grze ja wiem może na 60%. Może czas w końcu sie przyznać, ze gracz dostaje kolorowe kości i ma sobie nimi porzucać.

 dyzioakaliryczny... Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 10:55    #250
boże co za debilizm, ustawiłem w WHU 4-3-3, rozgrywający,dwóch odbierających piłkę,i 3 fałszywe 9,polecenia oczywiście gra środkiem ale pomocnicy i napastnicy,którzy w ogóle nie mają odznaczonej opcji biegnij skrzydłem i tak lecą do lini wrzucac piłkę,co z tego,że pokonałem Southampton 4-1 skoro wszystkie gole padły po wrzutkach bocznych obrońców i napastnika, a jak już rozgrywający minie rywala i ma przed sobą pustą przestrzeń to zamiast podac w pole karne tak jak o to proszę to wali z 20 metrów byleby tylko nie zagrac prostopadłej piłki

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution