Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 11:37    #2
A jak wyglądała analiza pozycji? To ze bramki padły z innych niż zamierzałeś, to nie znaczy, że zawodnicy nie wykonywali poleceń. Inna sprawa, że może stwierdzili, że lepiej zagrają tak jak potrafią, a nie tak jak im trener każe. Wyobraź sobie, że np. ustawiasz napastnikowi z wykończeniem, opanowaniem, decyzjami i determinacją 16+, żeby więcej podawał, a mniej strzelał - to co, ma bezwzględnie wykonywać założenia, zamiast grać to co lubi? Dodatkowo pamiętajmy, że zawodnicy mają ukryte "cechy" (które podpowiada nam sztab) i tak może być zawodnik ze strzałami 7, który "lubi strzelać na bramkę z dużą siłą" i za nic mu tego nie wybijesz. Mahdi fajnie opisał Balantę w ostatnim manifeście ( http://goo.gl/EQgY0F )- ma ustawienia żeby delikatnie starać się odbierać piłkę, a on i tak masę kartek łapie. "Co pan zrobisz? Nic nie zrobisz!"

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2014 o godz. 11:37

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 11:48    #3
[quote="Makaronczterojajeczny"]Dośrodkowanie i pacan z główką 6 i wyskokiem 6 ,oszukuje dwóch obrońców z parametrami odpowiednio 10 i 14.Oczywiście przyjmując Waszą logikę to wszystko jest OK gdyż o takich niuansach decyduje poza kilkoma cyferkami dodatkowo ilość rocznie wyprodukowanych parasoli w Gujanie holenderskiej,którą należy pomnożyć przez opady roczne w Urugwaju. No i zaraz znajdzie się jakiś mecz.
No i oczywiście jeszcze współczynnik losowy, czyli czy mój zawodnik pił dzień wcześniej z Polakami czy też nie.[/quote]
Prosiłem o to kilkukrotnie - nie próbuj ośmieszać moich przykładów lub danych, bo to mnie w jakiś sposób obraża. Jeżeli się do jakichś odwoływałem to zawsze w uczciwy sposób i nie były to parasole w Gujanie, tylko jakieś istotne zmienne. Nic nie świadczy o możliwości wystąpienia jakiejś sytuacji tak dobrze jak realny mecz w którym wystąpiła.
[quote="Makaronczterojajeczny"]Napisałem Panie Gietz w swoim życiu proste algorytmy do tego typu gry i mam wrażemnie, że ta cudowna gra działa w ten sam sposób. Tak zwany silnik gry to nic innego jak skomplikowane animacje.Ta gra nic nie gra w czsie rzeczywistym,a tylko animuje. Takie bramki są jak je "napisano" i tyle,Skoro napisano takie parady, to one też są. W rzeczywistości pierwsza drużyna z ostatnią wygrywa na 90 % w tej grze ja wiem może na 60%. Może czas w końcu sie przyznać, ze gracz dostaje kolorowe kości i ma sobie nimi porzucać.[/quote]
To jest po prostu nieprawda i świadczy o tym wszystko, a ty powtarzasz te banialuki kilkadziesiąt razy, siejąc tutaj jakiś ferment. W zalewie tych powtarzanych postów twoich i romantico giną głosy sensowne (krytyczne i zadowolenia) i odpowiedzi na pytania.

W skrócie:
- silnik nie ma napisanych bramek
- statystyki dot. zwycięstw drużyn słabszych nad mocniejszymi są zbliżone do rzeczywistych
- ilość kontuzji i ich rodzaje są zbliżone do rzeczywistych
- silnik gry to nie są skomplikowane aplikacje
- gra oblicza dane sytuacje w czasie rzeczywistym

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 12:39    #4
Pytanie Pani Gietz. Czy Pan jest może programistą,który pisał tę grę?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2014 o godz. 12:40

 youngroscoe Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 12:49    #5
Podłącze się do dyskusji, jestem ciekaw czy może ktoś ma podobnie jak ja, mianowicie nadal gram w 6 lidze angielskiej i zauważyłem że wygranie kilku spotkań pod rząd niemal graniczy z cudem, zaliczyłem chyba najgorszy start swojej kariery w mojej historii z FM, a trochę tego już za mną.
Pomijając, że zatrzymanie skrzydłowych rywali jest niemal niemożliwe.

 barklino Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.10.2012
Skąd: Ołobok
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 12:54    #6
Czy ktos wie kiedy jest planowana nastepna latka?

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:10    #7
[quote="Makaronczterojajeczny"]Pytanie Pani Gietz. Czy Pan jest może programistą,który pisał tę grę?[/quote]
Uciekasz od tematu. Zarzucasz mi że daje dane złe, nieadekwatne, dot. jakichś parasoli w Gujanie, kiedy to wytykam to zaczynasz się czepiać mojej wiedzy programistycznej, ciągle źle, ciągła produkcja postów, zaśmiecanie tematu, zagłuszanie innych uczestników dyskusji. Ściągasz temat do poziomu emocji, wyzywania twórców, atakowania personalnie zamiast rzeczowości.

barklino: nie ma wyznaczonej daty.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2014 o godz. 13:10

 johny1910 Partyzant

Postów: 65
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:12    #8
[quote="barklino"]Czy ktos wie kiedy jest planowana nastepna latka?[/quote]

Miejmy nadzieję, że na dniach..

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:19    #9
@dyzioakalirycznykat, @Makaronczterojajeczny, @puzonyyx

Napiszcie też, że macie problem z grą środkiem oraz killerrogami. Przykłady by były mile widziane.
http://commu(...)t9980341

W ten sposób może to naprawią, a tak na 100% to oleją, tak jak setkę moich innych raportów o bugach, których nadal nie naprawili. A przecież niektóre problemy można naprawić w 10 minut...

SI myśli, że poprzez poprawę bramkarzy naprawili buga z killerrogami.... lel... śmiałem się z tego przez 10. minut. :D

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 12.11.2014 o godz. 13:21

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 youngroscoe Partyzant

Postów: 47
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:23    #10
Racja, u mnie killerrogi są również nagminne, niemalże co 1-2 mecze tracę bramkę z rogu. bywały i mecze gdzie traciłem kilka..

 veles88 Partyzant

Postów: 31
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2006
Skąd: Skierniewice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.11.2014 13:24    #11
A ja taki wynik dzisiaj wyłapałem w Serie A
http://i.imgur.com/Sc2FTaO.png

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.