Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 00:13    #441
[quote="chickenup82"]dla mnie gra jest ok. gram w każdą od 1998roku. i jest coraz lepiej. scouting, rozmowy meczowe, grafika (lekko zmieniła sie od 98) :D
przeczytałem forum od a-z i mam kilka spostrzeżeń. Bug jest jeden - każdy wie w 1 polskiej lidze te hokejowe wyniki. co do reszty? myślałem,że kontuzje bo w Lubinie troche ich mam. ale jak przeczytałem wpis Neila Brocka doszedłem do wniosku, że gość ma racje. a u mnie piłkarze zapieprzają po całym boisku. i gramy troszku agresywnie - stąd te kontuzje :D

Co do kornerów. Pamietam jeden mecz z Lechem away i wtopę 5-3. 4 gole ze stałych fragmentów. To trenują częściej stałe w obronie i straciłem może 2-3 gole w kolejnych 15 meczach. Często objeżdżali mi bocznych obrońców. w extraklasie Stolarskim i Azikiewiczem nie zawsze przejdzie numer gry na atak :D (w 1 lidze przechodził przeważnie). jak ich się cofnęło troszkę do wsparcia to efekt widoczny jest.

PO co to pisałem. Nie wiem ilu z nas nie ma utartych schematów gry i myśli,że zawsze się sprawdzi. Staram sie zmieniać schemat i dopasowywać do realiów. Co do hokejowych wyników to wystarczy popatrzeć na kilka z realu: Lech -Zawisza 6-2. Sociedad - Real M 4-2. wyniki interu (in minus) czy Bayernu (in plus) potwierdzają regułę :D A im wiecej bramek tym wiecej emocji.[/quote]


uff, głos rozsądku na tym forum.
Czas zacząć drugi sezon w FM :)

 suchy92 Partyzant

Postów: 76
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.03.2008
Skąd: Opole
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 00:14    #442
To powiedz mi proszę jak ustawić zespół, aby strzelali bramki nie tylko ze skrzydeł. Bo ja już próbowałem chyba wszystkiego... Gram 4-2-3-1, próbowałem poleceń rozegrania piłki po ziemi, utrzymania piłki, ataku środkiem, szukania gry. Moi dwaj środkowi pomocnicy mają polecenia próbowania ryzykownych podań, trenuje przeważnie zgranie i taktykę i nie chciałbyś zobaczyć komplikacji moich bramek z tego sezonu. Gram Nottingham Forrest. Dodam, że przeciwnik też rzadko strzela bramki w inny sposób jak dośrodkowanie czy stały fragment gry.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 00:15    #443
[quote="romantico"]Gietz doskonale wiesz o tym, że demo to silnik nietknięty przez łatkę 15.1.3 więc chłopak może wyrobić sobie zbyt dobre zdanie a po zakupie i zapuszczeniu najnowszej łatki będzie żałował wydanych pieniędzy. [/quote]
Piractwo to piractwo. Demo wystarcza żeby się zorientować w interfejsie i innych zmianach i to ono jest rozwiązaniem, a nie łamanie licencji.

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 01:01    #444
[quote="suchy92"]To powiedz mi proszę jak ustawić zespół, aby strzelali bramki nie tylko ze skrzydeł. Bo ja już próbowałem chyba wszystkiego... Gram 4-2-3-1, próbowałem poleceń rozegrania piłki po ziemi, utrzymania piłki, ataku środkiem, szukania gry. Moi dwaj środkowi pomocnicy mają polecenia próbowania ryzykownych podań, trenuje przeważnie zgranie i taktykę i nie chciałbyś zobaczyć komplikacji moich bramek z tego sezonu. Gram Nottingham Forrest. Dodam, że przeciwnik też rzadko strzela bramki w inny sposób jak dośrodkowanie czy stały fragment gry.[/quote]

Jeśli pytanie kierujesz do mnie to Ci nie odpowiem bo nie znam twojego zespołu. U mnie często padają bramki z dystansu wrzutek dobitek, poprawek, samobójów, podań bezpośrednich, wybić z obrony do ataku. Raz bramkarz zaliczył asystę. :)
Nie odpowiem też dlatego bo nie znam twoich piłkarzy, nie grałem nimi sparingów, nie ustawiałem ich przed sezonem. Nie wiem jak u nich z profesjonalizmem czy determinacją albo kryciem.

Swoją droga czy jest jakiś atrybut który stanowi przeciwwagę dla atrybutu krycie i odbiór? Bo skoro ktoś ma krycie powiedzmy 15 to co musi zrobić przeciwnik żeby uciec spod tego krycia, albo co zrobić żeby nie odebrano mu piłki?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 01:36    #445
[quote="suchy92"]To powiedz mi proszę jak ustawić zespół, aby strzelali bramki nie tylko ze skrzydeł. Bo ja już próbowałem chyba wszystkiego... Gram 4-2-3-1, próbowałem poleceń rozegrania piłki po ziemi, utrzymania piłki, ataku środkiem, szukania gry. Moi dwaj środkowi pomocnicy mają polecenia próbowania ryzykownych podań, trenuje przeważnie zgranie i taktykę i nie chciałbyś zobaczyć komplikacji moich bramek z tego sezonu. Gram Nottingham Forrest. Dodam, że przeciwnik też rzadko strzela bramki w inny sposób jak dośrodkowanie czy stały fragment gry.[/quote]

Ja Ci odpowiem - trzeba czekać na patcha, który odmieni styl gry Twojego zespołu. Zobaczysz, po najnowszym patchu będą grać aż miło środkiem boiska - tak zawsze jest po każdym patchu...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 01:37

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Crusaders... Partyzant

Postów: 26
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 08:11    #446
Ja tam też nie mam problemów ze strzelaniem bramek po akcjach prowadzonych środkiem boiska.
Jedyne co mnie nieco zaskakuje ostatnio to skuteczność strzałów z dystansu. Napierniczamy w ten sposób bramkę za bramką.
Tak wygląda moja taktyka -> http://www.speed(...)1E04.fmf

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 08:16

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 09:04    #447
[quote="myfunnygame"]Swoją droga czy jest jakiś atrybut który stanowi przeciwwagę dla atrybutu krycie i odbiór? Bo skoro ktoś ma krycie powiedzmy 15 to co musi zrobić przeciwnik żeby uciec spod tego krycia, albo co zrobić żeby nie odebrano mu piłki?[/quote]
Żeby uniknąć odbioru - technika (czyli prowadzenie piłki blisko nogi), przyjęcie piłki (uniknięcie odbioru przy przyjęciu też dzięki trzymaniu piłki blisko nogi), drybling przy dryblingu, atrybuty siłowe jeżeli jest to walka bark w bark, przyspieszenie. Na zachowanie bez piłki (czyli uniknięcie krycia) wpływa przede wszystkich gra bez piłki, pomaga przewidywanie, decyzje i błyskotliwość.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 09:30    #448
i ztego tez powodu Japonia,wprawdzie w FM 2014 , ale innych porównań nie posiadam, na kilka rozpoczętych gier tylko raz nie zdobyła medalu, a Brazylia zdobyła ten medal tylko raz.Zdzrenie to udowodnione ststystycznie pokazuje,że o sukcesie decyduje wszystko tylko nie "cyferki" zawodników . Więc proszę mi tu bajek nie opowiadać

A tu jest dowód na to, że "cyferki" w tej grze nie grają :

https://www.youtu(...)Zy6wz3_s

jest to finał MŚ w Brazylii w fm 2004 w roku 2014.

O trzecie miejsce grała Dania z Argentyną.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 10:34    #449
Rozegrałem właśnie połówkę pierwszego sezonu, więc sądzę, że mogę zabrać głos na temat wrażeń z gry. Osobiście czekam już tylko na szlify w silniku meczowym. Całe szczęście większość wrażeń jest pozytywnych.

Zdecydowanie na plus co raz większe spektrum możliwości, czyli to co kręci mnie najbardziej. Niuanse, których brakowało we wcześniejszych edycjach. Scouting to już prawie mistrzostwo. Wyskalowanie poziomu gry rywali - w lidze przegrałem 4 spotkania (2xBayern, 1xBVB i tylko raz niespodziewanie z Mainz). O tytuł przyjdzie mi walczyć właśnie z BVB i Bayernem -> http://imgur.com/pd6rAyQ Realne wyniki - nie uświadczyłem zbyt wielu hokejowych. Bardziej rozbudowana interakcja z piłkarzami. Bramki strzelane przez prawie wszystkich piłkarzy po różnych akcjach -> http://imgur.com/QvSzAlv Nie mam też plagi kontuzji. Średnio przez cały miesiąc gry mam 1-2 piłkarzy z urazami, co uważam za bardzo realne, zwłaszcza, że najczęściej są to krótkie kilkudniowe zdarzenia lub dłuższe 4-6 tygodniowe absencje.

Na minus stałe fragmenty gry. Nie chodzi o tracone bramki bo w Bundeslidze w 21 spotkaniach straciłem tylko dwie, ale o fakt, że trzeba znaleźć schemat, który pasuje do aktualnej wersji gry. Sprawdzone w 12ce i 14ce ustawienie się nie sprawdza. Konieczny jest wariant z kryciem strefowym -> http://imgur.com/f24wVOD Podejrzewam, że po łatce trzeba będzie szukać nowego schematu. Dobitki, zarówno po moich, jak i strzałach przeciwnika. Zawodnicy, którzy w narzekają, że chcą zmienić klub, który zagwarantuje im grę w CL choć w połowie sezonu jesteśmy na drugim miejscu w tabeli. Zrzucam to akurat na karb reputacji klubu. No i największy problem - runtime error. Pojawiał mi się w momencie rozgrzewki przed każdym spotkaniem. Poradziłem sobie z tym przejściem do trybu 2D oraz instalacją nowych sterowników karty graficznej (nie wiem co ostatecznie pomogło).

To tyle. Polecam tę wersję już na tym etapie. Chętnie wejdę w polemikę :)

Edit: dodałem kilka screenów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 10:45

 janko05 Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2008
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 14:05    #450
mam nadzieje ze patch przyspieszy zapis gry.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.