Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 17:52    #461
@romantico

łap http://www.media(...)_#1.7.fm

Niech Ci będzie różowo Co jest

edit. swoją drogą nie zawsze jest tak kolorowo, właśnie odpadłem z pucharu Niemiec z Bayernem. Trzecie spotkanie z nimi i trzecia przegrana. Wydaje mi się, że póki nie wzmocnię składu, nie mam co liczyć na wygraną z Lewandowskim i spółką..

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 17:59

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 18:46    #462
@sCan, masz bardzo unikatową taktykę:)

Jaap Stam xD

Obejrzałem 5. ostatnich meczy. Każdy gol z crossa, zero prostopadłych piłek oraz akcji sam na sam. A Twoje ustawienia zespołu sugerują w ogóle inną grę...
Czyli jednak miałem rację. W tę grę nie da się grać na tym patchu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 18:47

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:04    #463
[quote="robal15"]@sCan, masz bardzo unikatową taktykę:)

Jaap Stam xD

Obejrzałem 5. ostatnich meczy. Każdy gol z crossa, zero prostopadłych piłek oraz akcji sam na sam. A Twoje ustawienia zespołu sugerują w ogóle inną grę...
Czyli jednak miałem rację. W tę grę nie da się grać na tym patchu.[/quote]

#Stam #Legend

Wykluczone są bezpośrednie podania, niezaznaczone podania na wolne pole, a zaznaczone podania w pole karne wcale nie nakazują prostopadłych piłek. To jest coś na wzór Guardioli w FCB. Podań ma być dużo i krótkich tak aby być cały czas przy piłce. Oglądałeś dziś Bayern-Hoffenheim?

Jaką grę sugerują Twoim zdaniem?

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:31    #464
Nie mogłem już edytować. Obejrzałem jeszcze raz powtórki tych spotkań. Z Hoffenheim Krstic zagrał prostopadłą piłkę do Rauscha, a w meczu z Paderborn Ferati zagrał prostopadłą piłkę do Leitnera. 2/10 bramek - może i nie dużo, ale zawsze ;)

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:34    #465
Na grę kombinacyjną środkiem, krótkimi podaniami.

Bayern zalicza się do mojej trójki znienawidzonych klubów xD

Leitner dostał piłkę do nogi, jeśli dobrze pamiętam, a Rausch zwykłą piłkę na bok boiska.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 19:36

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 adik141 Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2010
Skąd: Bycina
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:36    #466
Nie wiem czy to już było ale zastanawia mnie jakie przełożenie w stosunku do rzeczywistości ma to że drużyny z I polskiej ligi rozgrywają w przerwie zimowej ok. 20 sparingów

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:37    #467
[quote="adik141"]Nie wiem czy to już było ale zastanawia mnie jakie przełożenie w stosunku do rzeczywistości ma to że drużyny z I polskiej ligi rozgrywają w przerwie zimowej ok. 20 sparingów[/quote]

To jest chyba bug - na forum Si o tym pisali.

@sCan, miałeś kiedyś sytuację sam na sam?

Choćby coś takiego, jak 1. oraz ostatnia bramka Depo.
https://www.youtu(...)lyU2kBAA

O, tu znalazłem dobry przykład. Barrardi do Jese, chyba 4. bramka. Tak wygląda klasyczna, prostopadła piłka.
https://www.youtu(...)KdlFlAk8

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 19:44

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 19:51    #468
[quote="robal15"]Na grę kombinacyjną środkiem, krótkimi podaniami.

Bayern zalicza się do mojej trójki znienawidzonych klubów xD

Leitner dostał piłkę do nogi, jeśli dobrze pamiętam, a Rausch zwykłą piłkę na bok boiska. [/quote]

Więc mamy podobne upodobania jeśli chodzi o (nie)ulubione kluby. :)

Sama wizja Guardioli natomiast mnie przekonuje. Atak pozycyjny, krótkie podania i posiadanie piłki. W obronie bardzo wysoki pressing, jak najszybszy odbiór piłki i płynne przejście do ofensywy.
Owszem Rausch wbiegał z boku boiska, ale to była prostopadła piłka, a Leitner wbiegał z przed pola karnego.

Tu masz podania z meczu z Paderborn oraz przeciętne pozycje z mapą aktywności -> http://imgur.com/buqmp99 http://imgur.com/kPmC1sc

W moim przekonaniu to są krótkie podania i gra kombinacyjna środkiem :)

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 20:01    #469
[quote="robal15"][quote="adik141"]Nie wiem czy to już było ale zastanawia mnie jakie przełożenie w stosunku do rzeczywistości ma to że drużyny z I polskiej ligi rozgrywają w przerwie zimowej ok. 20 sparingów[/quote]

To jest chyba bug - na forum Si o tym pisali.

@sCan, miałeś kiedyś sytuację sam na sam?

Choćby coś takiego, jak 1. oraz ostatnia bramka Depo.
https://www.youtu(...)lyU2kBAA

O, tu znalazłem dobry przykład. Barrardi do Jese, chyba 4. bramka. Tak wygląda klasyczna, prostopadła piłka.
https://www.youtu(...)KdlFlAk8[/quote]

hmm.. robal15 ja naprawdę cenię Twój warsztat i rozumiem co masz na myśli, ale wiesz dobrze, że takie piłki można grać przy innym ustawieniu. Masz zwsze dwóch zawodników, do których można zagrać - Jese i Berrardi. U mnie z przodu jest tylko Werner/Ibisevic.

Ok, spróbuję zacząć nowy sezon tak żeby przesunąć bocznych pomocników oraz jednego ze środkowych pomocników wyżej i grać prostopadłe piłki, ale póki co wkręciłem się w ten Stuttgart i do końca sezonu nie zmienię ustawienia. :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 20:05

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 20:17    #470
Jeśli masz CM ustawionego jako wysuniętego rozgrywającego (atak), to wtedy on w ataku gra na pozycji AM, więc takie podania są możliwe xD. Jeśli chcesz jakieś testy przeprowadzać, to ustaw zespołowi "granie z kontry". Zobaczysz, że to nie istnieje, bo akcje będą przeprowadzane z akcji pozycyjnej. Raz nawet zrobiłem taki eksperyment, że wysunąłem jak najwyżej obronę, ustawiłem gra na spalone, a przeciwnik i tak dośrodkowywał piłkę na główkę do Muniaina, zamiast wykorzystać jego szybkość oraz wolną przestrzeń.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.