Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 20:26    #471
sCan wziąłem pod lekką obserwację 10 ostatnich wygranych przez Ciebie spotkań i oto moje wnioski:
- mecz z BVB ; dwie bramki w tym meczu to oczywiste bugi : 1 br: zachowanie bramkarza ( a miało być poprawione), druga bramka to bug obrońców znany jeszcze z FM14 (odbijanie się piłki od obrońców), trzecia bramka - tu sie nie przyczepiam> strzał z 11 m.
- mecz z Padeborn - trzy bramki z wrzutek, gdzie ustawienia taktyczne mówią inaczej, nie ma jak tego tłumaczyć, bo sytuacje są dosyć klarowne
- mecz St. Gallen : 1 br; odbicie piłki od obrońcy wprost pod Twojego zawodnika ( poza tym popatrz co robią obrońcy AI, a bardziej czego nie robią, stoją w jednej linii bez krycia nikogo, 3br> ewidentny bug, popatrz jak zachowują sie obrońcy AI, 4b> to samo, obrońcy AI, 5 br> obrońcy AI, jeden to sobie się przechadza od zawodnika do zawodnika - aż dziw bierze że tego meczu nie zgłosiłeś to SI
- mecz z HSV - 1 bramka - wrzutka
- mecz z Gro(coś tam) - 1 br > co robi 4 obrońców AI przy jednym zawodniku?, 3 br > Ty strzelasz ,a bramkarz w biegnie w kierunku linii autowej (bug), 3 br > wrzutka
- mecz z Hertą - 1br> wrzutka
- mecz z Augsburg : 1 br> wrzutka, 2 br > karny, ale zobacz co przez kilka sekund robią obrońcy AI ; 3 br> Obrońca ma mniej niż dwie długości do piłki niż napastnika i tak nie dobiega ( jak dla mnie bug)

To tylko moje spostrzeżenia. Rozumiem jeżeli ja bym oszukiwał komputer ale jeżeli on oszukuje sam siebie to coś tu nie halo. Poza tym dzięki za save.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2014 o godz. 20:29

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 20:33    #472
[quote="romantico"]sCan wziąłem pod lekką obserwację 10 ostatnich wygranych przez Ciebie spotkań i oto moje wnioski:
- mecz z BVB ; dwie bramki w tym meczu to oczywiste bugi : 1 br: zachowanie bramkarza ( a miało być poprawione), druga bramka to bug obrońców znany jeszcze z FM14 (odbijanie się piłki od obrońców), trzecia bramka - tu sie nie przyczepiam> strzał z 11 m.
- mecz z Padeborn - trzy bramki z wrzutek, gdzie ustawienia taktyczne mówią inaczej, nie ma jak tego tłumaczyć, bo sytuacje są dosyć klarowne
- mecz St. Gallen : 1 br; odbicie piłki od obrońcy wprost pod Twojego zawodnika ( poza tym popatrz co robią obrońcy AI, a bardziej czego nie robią, stoją w jednej linii bez krycia nikogo, 3br> ewidentny bug, popatrz jak zachowują sie obrońcy AI, 4b> to samo, obrońcy AI, 5 br> obrońcy AI, jeden to sobie się przechadza od zawodnika do zawodnika - aż dziw bierze że tego meczu nie zgłosiłeś to SI
- mecz z HSV - 1 bramka - wrzutka
- mecz z Gro(coś tam) - 1 br > co robi 4 obrońców AI przy jednym zawodniku?, 3 br > Ty strzelasz ,a bramkarz w biegnie w kierunku linii autowej (bug), 3 br > wrzutka
- mecz z Hertą - 1br> wrzutka
- mecz z Augsburg : 1 br> wrzutka, 2 br > karny, ale zobacz co przez kilka sekund robią obrońcy AI ; 3 br> Obrońca ma mniej niż dwie długości do piłki niż napastnika i tak nie dobiega ( jak dla mnie bug)

To tylko moje spostrzeżenia. Rozumiem jeżeli ja bym oszukiwał komputer ale jeżeli on oszukuje sam siebie to coś tu nie halo. Poza tym dzięki za save.[/quote]
Bramki z wrzutek nie są sprzeczne z ustawieniami taktycznymi -> kąśliwe dośrodkowania. Na resztę odpiszę Ci później. Idę ogladać film.

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 21:57    #473
[quote="romantico"]sCan wziąłem pod lekką obserwację 10 ostatnich wygranych przez Ciebie spotkań i oto moje wnioski:
- mecz z BVB ; dwie bramki w tym meczu to oczywiste bugi : 1 br: zachowanie bramkarza ( a miało być poprawione), druga bramka to bug obrońców znany jeszcze z FM14 (odbijanie się piłki od obrońców), trzecia bramka - tu sie nie przyczepiam> strzał z 11 m.
- mecz z Padeborn - trzy bramki z wrzutek, gdzie ustawienia taktyczne mówią inaczej, nie ma jak tego tłumaczyć, bo sytuacje są dosyć klarowne
- mecz St. Gallen : 1 br; odbicie piłki od obrońcy wprost pod Twojego zawodnika ( poza tym popatrz co robią obrońcy AI, a bardziej czego nie robią, stoją w jednej linii bez krycia nikogo, 3br> ewidentny bug, popatrz jak zachowują sie obrońcy AI, 4b> to samo, obrońcy AI, 5 br> obrońcy AI, jeden to sobie się przechadza od zawodnika do zawodnika - aż dziw bierze że tego meczu nie zgłosiłeś to SI
- mecz z HSV - 1 bramka - wrzutka
- mecz z Gro(coś tam) - 1 br > co robi 4 obrońców AI przy jednym zawodniku?, 3 br > Ty strzelasz ,a bramkarz w biegnie w kierunku linii autowej (bug), 3 br > wrzutka
- mecz z Hertą - 1br> wrzutka
- mecz z Augsburg : 1 br> wrzutka, 2 br > karny, ale zobacz co przez kilka sekund robią obrońcy AI ; 3 br> Obrońca ma mniej niż dwie długości do piłki niż napastnika i tak nie dobiega ( jak dla mnie bug)

To tylko moje spostrzeżenia. Rozumiem jeżeli ja bym oszukiwał komputer ale jeżeli on oszukuje sam siebie to coś tu nie halo. Poza tym dzięki za save.[/quote]


BVB -> pierwsza bramka to bug, ale winiłbym raczej obrońców niż bramkarza. Druga bramka po zamieszaniu w polu bramkowym to zasługa trochę drewnianego (również w realu) Subotica. W moim przekonaniu to nie bug.
Padeborn-> nie wiem który mecz masz na myśli. Ten 4:2? W każdym razie to zasługa polecenia 'kąśliwe dośrodkowania'
St. Gallen -> pierwsza bramka to zasługa krycia strefą, a nie konkretnego zawodnika, trzecia bramka to bug, o którym pisałem wcześniej (dobitki), czwarta i piąta to bug + słabe atrybuty obrońców Menezes i Montadon mają kluczowe na poziomie 12-14
HSV -> patrz wyżej
Großaspach -> w pierwszej fazie akcji kryją strefą w polu bramkowym, w dalszej rozbiegają się do krycia indywidualnego (akcja zaczyna się od stałego fragmentu gry - autu); druga bramka to bug/słabe atrybuty bramkarza Ganga (btw. chciałem się przełączyć na 3D żeby zobaczyć to z bliska i znów runtime error, a ostani zapis miałem przed meczem z Bayernem - straciłem 4 spotkania - to największy zarzut z mojej strony co do 15ki;/); trzecia bramka patrz wyżej
Hertha -> patrz wyżej
Augsburg -> pierwsza bramka patrz wyżej; druga bramka ocb?; trzecia bramka to moim odczuciu ewidentny błąd Reinhardta, którego nominalną pozycją jest środek obrony, a nie prawa flanka. Do tego jego przyspieszenie 10, decyzje 11, przewidywanie 11 i ustawianie się 12. Do kozaków nie należy.

Jak pisałem wcześniej, czekam na szlify w silniku meczowym, ale nie zmienia to faktu, że mój Stuttgart gra tak jak to sobie założyłem.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 22:33    #474
[quote="Makaronczterojajeczny"]Przestań juz człowieku opowiadac te swoje popierdółki, bo jest podany link do finału mistrzostw świata 2014 i każdy go sobie może obejrzeć.[/quote]
Nie ma żadnego linku. Wymyśliłeś sobie jakiś bug z Japonią i piszesz o nich n-ty raz.
[quote="Makaronczterojajeczny"]Już mnie pusty śmiech ogarnia na teksty o sprzątacce, która nie miała i szwagier sprzątaczki tez nie miał.[/quote]
Pusty to dobre słowo.

 chickenup82 Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.08.2010
Skąd: strumień
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 22:53    #475
włąsnie przegrałem z Lechią 2-3 - 1 br (wrzuta), 2 brama z rogu, 3 brama prostopadła. Moje gole 1 br z wrzuty, 2 brama z kontry 1-1 z bramkarzem. ale co warte podkreślenia moi ukochani ofensywni graczy spartaczyli 4!!!! prostopadłe podania (słupek, bramkarz, blok obroncy i pudło w sytuacji 1-1). jak pech to pech. ale racja jest jedna. czasem obrońcy zachowują sie jakby grali w okręgówce a mają 4 gwiazdki w Zagłębiu.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2014 23:16    #476
[quote="Gietz"][quote="Makaronczterojajeczny"]Przestań juz człowieku opowiadac te swoje popierdółki, bo jest podany link do finału mistrzostw świata 2014 i każdy go sobie może obejrzeć.[/quote]
Nie ma żadnego linku. Wymyśliłeś sobie jakiś bug z Japonią i piszesz o nich n-ty raz.
[quote="Makaronczterojajeczny"]Już mnie pusty śmiech ogarnia na teksty o sprzątacce, która nie miała i szwagier sprzątaczki tez nie miał.[/quote]
Pusty to dobre słowo.[/quote]

Tu jest ten skrót:https(...)Zy6wz3_s

Gietz : pisze tutaj, gdyż po części reprezentujesz SI : doskonale wiesz, że SI zadeklarowało, że błędy z FM14 będą naprawione w 15 ( to tłumaczenie na pojawiające się błędy po łatce w marcu) i dalej sie one pojawiają, więc co robiło SI przez te pół roku?
Dlaczego nie poprawią błędu I ligi polskiej osobnym patchem, w czym jesteśmy gorsi niż gracze z Ameryki Południowej - to odnośnie tego, że wydano w poprzedniej wersji fix do błędu regionalnego. Może jest tak, że "nasz" polski człowiek w SI nic nie może jak tylko zgłaszać błędy, które i tak nie są naprawiane. Zawsze możemy zrobić ranking : wypisz co zgłosiłeś a my sprawdzimy ile zostało w grze rozwiązane, bo ja ciągle w komentarzach meczowych widzę krzaczki w stylu "male%1" czy podobne.
Napisałbym to na forum SI - ale za takie kąśliwe komentarze zaraz mnie tam zbanują, bo nie lubią tam krytyki.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 08:16    #477
[quote="romantico"]Tu jest ten skrót:https(...)Zy6wz3_s[/quote]
Dobra. Powiedz mi jeszcze: co z tego? Twój kolega nie twierdził że problemem jest to że Japonia w jakimś meczu wygrała z Polską, tylko że zawsze trafiała do finałowej czwórki co jest bzdurą. Dowodów jest od mnoga, każdy może też odpalić jakiegoś sejwa z FM14 i zobaczyć że taki błąd nie istnieje, a Makaron pisze o tym, i pisze ...

http://footb(...)-to-win/

[quote="romantico"]Gietz : pisze tutaj, gdyż po części reprezentujesz SI : doskonale wiesz, że SI zadeklarowało, że błędy z FM14 będą naprawione w 15 ( to tłumaczenie na pojawiające się błędy po łatce w marcu) i dalej sie one pojawiają, więc co robiło SI przez te pół roku?[/quote]
Chodziło o to że nie ma sytuacji w której zgłoszone do tej pory błędy są usuwane z listy rzeczy do poprawienia, tylko że jest ciągłość prac. Prawie wszystkie zostały załatane, widać przy niektórych były problemy, konflikty z innymi zmianami albo całe moduły będą zmieniane niedługo, wtedy ze zmianami się czeka, i to nie tylko przy FMie, ale też w innych dziedzinach. Bywa też że błąd pojawia się w podobnej formie ale wynika z czegoś zupełnie innego - nie można za taką sytuację nikogo winić.
[quote="romantico"]Może jest tak, że "nasz" polski człowiek w SI nic nie może jak tylko zgłaszać błędy, które i tak nie są naprawiane. Zawsze możemy zrobić ranking : wypisz co zgłosiłeś a my sprawdzimy ile zostało w grze rozwiązane, bo ja ciągle w komentarzach meczowych widzę krzaczki w stylu "male%1" czy podobne.[/quote]
Nie mogę pisać o tym więcej niż pisałem do tej pory. Wszystkie błędy które zgłosiłem w czasie swojej pracy zostały poprawione, albo wiem dlaczego nie mogły zostać poprawione. Wsiadanie na moją pracę i pozycję jest niewłaściwe - zwłaszcza jeżeli ani o jednym, ani o drugim nie wiesz nic. Zresztą, masz przykłady jakichś błędów zasad/danych lig polskich które były obecne w FM14 i w FM15?
[quote="romantico"]Napisałbym to na forum SI - ale za takie kąśliwe komentarze zaraz mnie tam zbanują, bo nie lubią tam krytyki.[/quote]
Po prostu przyjęli tam dobrą zasadę, którą ja w tym roku zignorowałem - wiedzą że z tej rozmowy po zgłoszeniu błędu nie przyjdzie nic pożytecznego. Ja wdałem się z rozmowę z Tobą i makaronem i teraz w kółko czytam te same posty, już wchodzą teksty o tym że ignorują nas bo jesteśmy Polakami (taaa ...), albo dlatego że nas/mnie nie lubią. Strata czasu. Poza tym tam tolerowany jest znacznie niższy poziom chamstwa niż na CM Rev, więc bany/ostrzeżenia wyłapałbyś za brak kultury i za słownictwo, nie za sam fakt krytyki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.11.2014 o godz. 08:17

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 12:25    #478
Ten post podsumowuje obecny stan silnika meczowego...

http://commu(...)10008008

I wierzcie mi każdy narzeka na killer crossy, killer rogi, Jordanów o wzroście 160 i na ogólny brak realizmu oraz logiki w tej grze.

BRAWO SI. Robicie piorunujące postępy.

btw, rok temu następny patch wyszedł 27. listopada.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 23.11.2014 o godz. 12:35

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 14:05    #479
"Chodziło o to że nie ma sytuacji w której zgłoszone do tej pory błędy są usuwane z listy rzeczy do poprawienia, tylko że jest ciągłość prac. Prawie wszystkie zostały załatane, widać przy niektórych były problemy, konflikty z innymi zmianami albo całe moduły będą zmieniane niedługo, wtedy ze zmianami się czeka, i to nie tylko przy FMie, ale też w innych dziedzinach. Bywa też że błąd pojawia się w podobnej formie ale wynika z czegoś zupełnie innego - nie można za taką sytuację nikogo winić."

No nie wszystko zostało naprawione. Błąd z tranferami w Polsce, Rosji, Turcji ten sam co w zeszłym roku. Nawet jak ustawisz w edytorze wysoką częstotliwość tranferów z wybranymi krajami, to i tak Legie, Lechy i inne nawet przy dobrej sytuacji finansowej będa sprowadząc z niższych polskich lig piłkarzy za 20 tys euro. O Rosji i Turcji nie wspomne, pisał tez o tym uzytkownik na forum SI. Ja też o tym napisałem, pracownik SI odpowiedzial mi, że są świadmi tego problemu i go rozpatrują.

Na Suflerze też o tym napisałem, poprosiłem Cie Gietz o pomoc. Zero odzewu.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 14:42    #480
@armbi, Ja w czasie beta testów zgłosiłem chyba z osiem oczywiście bugów niezwiązanych z silnikiem meczowym, łatwych do naprawienia, ale bardzo uprzykrzających płynną i przyjemną rozgrywkę. I co? Ano gówno, żaden błąd nie został poprawiony, a ja muszę godzinami siedzieć nad listą, przeglądać każdego zawodnika/pracownika, bo nie wiem, kto jest zainteresowany dołączeniem do mnie.

Takich oczywistych błędów jest pełno, wystarczy odpalić grę i je widać gołym okiem. Najwidoczniej SI ma ślepych testerów, albo ich w ogóle nie ma aka my nimi jesteśmy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.11.2014 o godz. 14:43

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution