Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 14:56    #481
Drogi Gietz staram sie w mniejszym stopniu pisać o tym samym. Nie widziałeś linku Makarona więc go podesłałem; kwestia Japonii zostawiam Wam i sie w to nie mieszam.
jak możesz pisać, że są usuwane jak gracze ciągle je zgłaszają.
- kiepska gra bramkarza była zgłaszana od wydania bety - wyszły trzy łatki i dalej jest mega problem z tym aspektem.
- praktycznie brak możliwości grania środkiem, mimo ustawień taktycznych
- duża ilość goli po dośrodkowaniach, rogi
- błędy w grze AI, zwłaszcza obrońców
i tak dalej
Najsmutniejsze jest to, że ludzie przesyłają pkm, opisują, więc SI maja na tacy podane przyczyny a nikt nad tym się nie pochyla dogłębnie. Piszesz, że zmieniane są moduły, kody i jaki tego efekt?
Tak jak ktoś tutaj pisał ; dział testów, testy wewnętrzne i zewnętrzne a wychodzą takie kwiatki, że ludzie się za głowę łapią, że takie coś mogło SI wypuścić. Strasznie żałuję, że nie znam w sposób biegły angielskiego, to chętnie bym dołączył do tych niby "testerów", przynajmniej wyłapał bym te błędy w tłumaczeniu.
Może jestem w totalnie opozycji, ale czuje się poszkodowany, mimo, że otrzymałem grę a nie ja kupiłem, że jakaś garstka ludzi umiała wywalczyć zmiany regionalne (konkret: łatka 14.2.1; system spadkowy w Urugwaju !!!!) przy FM14 a gdy jest poważny błąd w lidze polskiej w FM15 to każe się czekać na patcha.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.11.2014 o godz. 14:58

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 15:05    #482
@romantico, ten błąd występuje również w innych ligach, np 2. liga rumuńska. To jest karygodny błąd, który powinien już dawno zostać naprawiony przez fixa. Ta gra jest po prostu niegrywalna dla takich osób, a SI nic nie robi, sorry, liczy kasę:P

Ach, taki talent nam się marnuje...
https://www.youtu(...)j4U0ufUw

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 23.11.2014 o godz. 15:09

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 15:20    #483
[quote="armbi"]No nie wszystko zostało naprawione. Błąd z tranferami w Polsce, Rosji, Turcji ten sam co w zeszłym roku. Nawet jak ustawisz w edytorze wysoką częstotliwość tranferów z wybranymi krajami, to i tak Legie, Lechy i inne nawet przy dobrej sytuacji finansowej będa sprowadząc z niższych polskich lig piłkarzy za 20 tys euro. O Rosji i Turcji nie wspomne, pisał tez o tym uzytkownik na forum SI. Ja też o tym napisałem, pracownik SI odpowiedzial mi, że są świadmi tego problemu i go rozpatrują.

Na Suflerze też o tym napisałem, poprosiłem Cie Gietz o pomoc. Zero odzewu.[/quote]
Sprawdziłem że sufler to tutejsze podforum - nie wchodzę tam, nie wchodziłem poza kilkoma przypadkami gdzie tytuł wątku sugerował że to coś ważnego. Sprawdziłem prywatne wiadomości na tej stronie i maile, nie mam nic od Ciebie, armbi.

Sprawa okazała się dość skomplikowana - problem nie jest już w tym że zawodnicy nie chcą przychodzić do kraju (tutaj realizm gry oceniam b. wysoko), albo że klubów nie stać na ich pensje, tylko w tym że AI w niektórych przypadkach zamyka się na rynki zewnętrzne i szuka albo b. mocnych Polaków (Kokoszka, Sobota, Klich, Jędrzejczyk, Chrapek itp.) albo uzupełnień składu ignorując obcokrajowców. Z drugiej strony trenerzy z zagranicy mocno stawiają na obcokrajowców (choćby Piast w FM15), więc może narodowość trenera ma zbyt dużą przypisaną wagę? Tak czy inaczej, od momentu gdy ten problem się pojawił rozwiązaliśmy go tylko częściowo (gracz może ściągnąć takich zawodników jakich mógłby w rzeczywistości, ale AI szuka celów transferowych gdzie indziej), teraz próbujemy złapać równowagę.

 Kamson Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.03.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 15:36    #484
Po roku przerwy od Football Managera, czekałem z niecierpliwością na najnowszą wersje. W 14 nie grałem, bo według mnie był tam totalnie skopany silnik meczowy, przez co gra straciła totalnie na realistyczności. Miałem nadzieje, że 15 to będzie wielki powrót FMa i wszystkie błędy z 14 zostaną naprawione. Tymczasem... jest chyba 100 razy gorzej niż w 14!!! Silnik meczowy - WTF?!?! Zawodnicy totalnie nie robią tego co zakłada taktyka. Ale to i tak pikuś przy tym, że 80% goli pada po rzutach rożnych (nie, nie przesadzam)! Pozostałe 20% po dośrodkowaniach z akcji... Jak można było wydać takiego bubla?! Do tego, gra co jakiś czas wyłapuje crasha... Nie wiem czy tak spartoloną gre będą w stanie naprawić patchami. To jest naprawdę niegrywalna tragedia. Seria FM'a stacza się bardzo szybko w dół :( Chyba będę musiał poszukać na Allegro FMa 12.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 15:39    #485
[quote="Gietz"][quote="armbi"]No nie wszystko zostało naprawione. Błąd z tranferami w Polsce, Rosji, Turcji ten sam co w zeszłym roku. Nawet jak ustawisz w edytorze wysoką częstotliwość tranferów z wybranymi krajami, to i tak Legie, Lechy i inne nawet przy dobrej sytuacji finansowej będa sprowadząc z niższych polskich lig piłkarzy za 20 tys euro. O Rosji i Turcji nie wspomne, pisał tez o tym uzytkownik na forum SI. Ja też o tym napisałem, pracownik SI odpowiedzial mi, że są świadmi tego problemu i go rozpatrują.

Na Suflerze też o tym napisałem, poprosiłem Cie Gietz o pomoc. Zero odzewu.[/quote]
Sprawdziłem że sufler to tutejsze podforum - nie wchodzę tam, nie wchodziłem poza kilkoma przypadkami gdzie tytuł wątku sugerował że to coś ważnego. Sprawdziłem prywatne wiadomości na tej stronie i maile, nie mam nic od Ciebie, armbi.

Sprawa okazała się dość skomplikowana - problem nie jest już w tym że zawodnicy nie chcą przychodzić do kraju (tutaj realizm gry oceniam b. wysoko), albo że klubów nie stać na ich pensje, tylko w tym że AI w niektórych przypadkach zamyka się na rynki zewnętrzne i szuka albo b. mocnych Polaków (Kokoszka, Sobota, Klich, Jędrzejczyk, Chrapek itp.) albo uzupełnień składu ignorując obcokrajowców. Z drugiej strony trenerzy z zagranicy mocno stawiają na obcokrajowców (choćby Piast w FM15), więc może narodowość trenera ma zbyt dużą przypisaną wagę? Tak czy inaczej, od momentu gdy ten problem się pojawił rozwiązaliśmy go tylko częściowo (gracz może ściągnąć takich zawodników jakich mógłby w rzeczywistości, ale AI szuka celów transferowych gdzie indziej), teraz próbujemy złapać równowagę.[/quote]

A no to nie widziałem, że mogłem wysłac Ci priv. Z drugiej strony nie chciałem spamowąć i umieścić post tam gdzie jego miejsce.

No dobra, a powiedz mi jak to sie ma do zeszłej edycji, bo tam miałem to samo. Najlpierw polskie kluby, a potem odkryłem, że i ruskie i tureckie również nie sięgają po zagraniczne wzmocnienia? To co pracując nad nową edycją SI powiela ten sam blą czy nie sprawdz tej sekcji kodu gry? Wiesz, pewnie bym sie tym za mocno nie przejął gdybym grał na defaultowej bazie danych, ale ja zawsze w edytorze poprawiam tak rzeczywistość żeby dawała mi satysfakcję, nawet ligi, których nie gram. I masz rację - pensje nie są problemem, bo kilkanaście najważniejszych krajów, w tym Polska, zmodyfikowałem, zbalansowałem wartości i pensji i transferów tak że jest wiekszy i bardziej realny ruch na rynku tranferowym, tzn poza wspomnianym błędem.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 16:51    #486
[quote="armbi"]No dobra, a powiedz mi jak to sie ma do zeszłej edycji, bo tam miałem to samo. Najlpierw polskie kluby, a potem odkryłem, że i ruskie i tureckie również nie sięgają po zagraniczne wzmocnienia? To co pracując nad nową edycją SI powiela ten sam blą czy nie sprawdz tej sekcji kodu gry? Wiesz, pewnie bym sie tym za mocno nie przejął gdybym grał na defaultowej bazie danych, ale ja zawsze w edytorze poprawiam tak rzeczywistość żeby dawała mi satysfakcję, nawet ligi, których nie gram. I masz rację - pensje nie są problemem, bo kilkanaście najważniejszych krajów, w tym Polska, zmodyfikowałem, zbalansowałem wartości i pensji i transferów tak że jest wiekszy i bardziej realny ruch na rynku tranferowym, tzn poza wspomnianym błędem.[/quote]
Tak jak mówiłem - źródło błędu okazało się trochę inne. Poprawiliśmy część odpowiadającą za wymagania zawodników jeżeli idzie o reputację klubu, zarobki, znaczenie zaoferowanej im kwoty itp. licząc że rozwiąże to problem. Mamy teraz b. realistyczny model transferów (co można sprawdzić prowadząc klub w Ekstraklasie), tylko AI nie korzysta z niego w taki sposób w jaki powinno, stawiając na graczy z Polski i Polaków wracających z zagranicy. Obawiam się że lepiej nie dało się tego zrobić - poszczególne elementy gry b. mocno na siebie działają.

 bimbass Partyzant

Postów: 57
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 18:00    #487
Pytanko. Grał ktoś AFC TELFORD w angielskiej Conference i udało mu się utrzymać zespół w pierszym sezonie?? Gram w FM od czasów CM4, ale to zadanie chyba mnie przeasta albo nie mam szczescia. Nic nie pomaga. Zmiana taktyki, transfery zawodników (choc ciężko jest pozyskac wartosciowego gracza- i tu pewnie jest problem), zawsze konczy się seryjnymi, frustrującymi porażkami. A próbowałem juz w kilku sezonach.
Inna sprawa ze przepasc miedzy moimi pseudopiłkarzami jesli chodzi o umiejetnosci, a reszta ligi jest wyrazna.
Chyba trzeba bedzie po prostu dume schowac do kieszeni, spasc i odbic się od dna :)

Dodam, ze prawie zawsze zaczynam sezon od najniszych lig angielskich i nigdy nie mialem problemu zeby po 1-2 sezonach awansowac (o spadku nie wspominając) wyzej nie wazne jakim zespolem rozpoczynalem rozgrywkę.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 18:54    #488
[quote="Gietz"][quote="armbi"]No dobra, a powiedz mi jak to sie ma do zeszłej edycji, bo tam miałem to samo. Najlpierw polskie kluby, a potem odkryłem, że i ruskie i tureckie również nie sięgają po zagraniczne wzmocnienia? To co pracując nad nową edycją SI powiela ten sam blą czy nie sprawdz tej sekcji kodu gry? Wiesz, pewnie bym sie tym za mocno nie przejął gdybym grał na defaultowej bazie danych, ale ja zawsze w edytorze poprawiam tak rzeczywistość żeby dawała mi satysfakcję, nawet ligi, których nie gram. I masz rację - pensje nie są problemem, bo kilkanaście najważniejszych krajów, w tym Polska, zmodyfikowałem, zbalansowałem wartości i pensji i transferów tak że jest wiekszy i bardziej realny ruch na rynku tranferowym, tzn poza wspomnianym błędem.[/quote]
Tak jak mówiłem - źródło błędu okazało się trochę inne. Poprawiliśmy część odpowiadającą za wymagania zawodników jeżeli idzie o reputację klubu, zarobki, znaczenie zaoferowanej im kwoty itp. licząc że rozwiąże to problem. Mamy teraz b. realistyczny model transferów (co można sprawdzić prowadząc klub w Ekstraklasie), tylko AI nie korzysta z niego w taki sposób w jaki powinno, stawiając na graczy z Polski i Polaków wracających z zagranicy. Obawiam się że lepiej nie dało się tego zrobić - poszczególne elementy gry b. mocno na siebie działają.[/quote]

No to wydaje sie grubszy problem... Czyli nawet nie pytac kiedy mniej więcej można się spodziewać patcha?

 Bhoy Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.11.2014
Skąd: Siemianowice Śląskie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 18:56    #489
Co trzeba uczynić, żeby odblokować coś takiego, jak "Syn wygenerowany"??

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2014 19:42    #490
[quote="Bhoy"]Co trzeba uczynić, żeby odblokować coś takiego, jak "Syn wygenerowany"??[/quote]
Prowadzić karierę w trybie FMC
.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.