Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 10:02    #501
Można zapytać przewrotnie, w czym FM 14 był lepszy, że jest zachwalany i ludzie do niego wracają, mając 15.
Wiele słabych elementów gry zostało poprawionych, mimo głosów, że nie ma to są i zawsze były prostopadłe piłki,https(...)suh8zwwU, można wymieniać krótkie podania w środku boiska, napastnik potrafi mijać bramkarza https(...)XzuHAaqo Wyniki są wysokie ale na początku, przy niskim ograniu i znajomości taktyki, bądź zawsze przy zbyt ofensywnej taktyce, nie zneutralizowaniu skrzydeł. Drużyny wymieniają wtedy ciosy, jak bokserzy.
Żaden FM nie będzie przełomem, nastawiłem się zawczasu, że z chociażby grywalnością mogą być problemy i są, w niektórych ligach. Mam nawet wrażenie, że ze 100 możliwości które można by zaimplementować do gry, twórcy wyrzucają ok. 94. pomysłów i wstawiają minimum, by można było to pokazać na 30 minutowy filmiku promocyjnym i to wystarczy. Gra praktycznie jest patch'owana od CM. Te same zasady taktyczne, jedynie inny kreator, odświeżany interfejs.

Przechodząc do innych zagadnień, przy SFG na kryciu strefowym ustawiam jednego zawodnika - jednego z najlepiej grających głową, najczęściej defensywny pomocnik, reszta kryje indywidualnie.

Zapis gry jest dłuższy, niż zazwyczaj, ale trwa poniżej 1 min.

Zaobserwowałem w silniku gry, różne triki, których nie było w 14, przeskoki skrzydłowego nad wślizgiem obrońcy, strzały z przewrotki.

Denerwujące dobitki: https://www.youtu(...)QI4GlxRE
Skuteczne dośrodkowania: https://www.youtu(...)aUy26qAU

 krzys10062 Partyzant

Postów: 100
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Świdnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 11:28    #502
W FM 15 ilość kontuzji jest przerażająca gram Lechem i ilość kontuzji to jakaś masakra czasem muszę grać juniorami

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 11:49    #503
[quote="krzys10062"]W FM 15 ilość kontuzji jest przerażająca gram Lechem i ilość kontuzji to jakaś masakra czasem muszę grać juniorami[/quote]
Rozegrałem pełen sezon i nie miałem absolutnie żadnego problemu z kontuzjami.

 mr_archie Partyzant

Postów: 80
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.06.2006
Skąd: Ustka
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 12:01    #504
U mnie tylko główny scout może obserwować i składać raport o drużynie najbliższych rywali. Nie wiem czy to błąd, czy w jakiś sposób da się wyznaczyć scouta samemu?
Druga sprawa - pomimo głosów, że wymagania się nie zmieniły, to u mnie edycja 2015 chodzi niestety mniej płynnie od 14, aczkolwiek mam wrażenie, że po patchu 15.1.3 tryb 3d działa u mnie szybciej. Po prostu "zamula" mi trochę menu gry. Myślicie, że przyszłe patche poprawią płynność działania, czy jednak FM15 ma trochę wyższe wymagania i muszę zainwestować w nowsze podzespoły?
Inne wrażenia - cały czas nie mogę się przyzwyczaić do nowego interfejsu, nie mogę przeżyć też wyglądu ekranu taktycznego - muszę się sporo naklikać żeby ustawić zespół. Nie wiem co twórcom strzeliło do głowy żeby zmieniać bardzo przejrzyste menu taktyczne. Szczerze mówiąc przez to wszystko powoli zaczynam żałować zakupu nowego FM. Trzeba było czekać na demo, a ja jak co roku podjarany wziąłem pre-order. :)

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 24.11.2014 o godz. 12:09

 rakowiec89 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 513
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2007
Skąd: WWA
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 12:19    #505
Tak czytam i czytam wszystkie komentarze na temat nowego FM-a, bo sam go jeszcze nie nabyłem (pierwszy raz od... nigdy). Jedne pochlebne, drugie mieszające z błotem. Przeanalizowałem sobie, jak bywało wcześniej przy ukazywaniu się nowej wersji. Zawsze, ale to zawsze było stado malkontentów, piszących, że już nigdy nie kupią, iż jak się zdecydują, to na pewno nie od razu, tylko poczekają jak gra stanieje i zostanie całkowicie spatchowana. Zacząłem się na tym zastanawiać, jak ja reagowałem. A reagowałem na wszystko uśmiechem politowania. Doszedłem do bardzo prostego wniosku. Uff, można kupować.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 14:42    #506
A więc tak: kolega rzucił mi wyzwanie, abym zagrał najgorszą drużyną w 6. lidze angielskiej, tylko że jest jeden problem (jak zwykle:p) nie mogę zmodyfikować programu treningowego... o co kaman panowie?

http://gyazo(...)946ce152

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 24.11.2014 o godz. 14:43

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 14:58    #507
[quote="robal15"]A więc tak: kolega rzucił mi wyzwanie, abym zagrał najgorszą drużyną w 6. lidze angielskiej, tylko że jest jeden problem (jak zwykle:p) nie mogę zmodyfikować programu treningowego... o co kaman panowie?

http://gyazo(...)946ce152[/quote]

Sprawdź zadania sztabu. Nie jest ktoś wyznaczony do prowadzenia treningu?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 14:59    #508
Nie jest.
Nawet jeśli powierzę to zadanie sztabowi, to i tak jest widoczny procent treningu.

Wziąłem koksa do nich - nie działa
Wziąłem koksa do Betisu - działa

W poprzednich wersjach, to normalnie działało. Może coś zmienili, albo to jakiś bug.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 24.11.2014 o godz. 15:02

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 15:11    #509
[quote="robal15"]Nie jest.
Nawet jeśli powierzę to zadanie sztabowi, to i tak jest widoczny procent treningu.

Wziąłem koksa do nich - nie działa
Wziąłem koksa do Betisu - działa

W poprzednich wersjach, to normalnie działało. Może coś zmienili, albo to jakiś bug.

[/quote]

być może jest to wina tego, że są oni na kontraktach półzawodowych. Ja w sumie nigdy nie modyfikowałem treningu i nie zwróciłem uwagi jak jest u mnie

 shoesalesman Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.11.2014 15:16    #510
[quote="kell1987"][quote="robal15"]Nie jest.
Nawet jeśli powierzę to zadanie sztabowi, to i tak jest widoczny procent treningu.

Wziąłem koksa do nich - nie działa
Wziąłem koksa do Betisu - działa

W poprzednich wersjach, to normalnie działało. Może coś zmienili, albo to jakiś bug.

[/quote]

być może jest to wina tego, że są oni na kontraktach półzawodowych. Ja w sumie nigdy nie modyfikowałem treningu i nie zwróciłem uwagi jak jest u mnie[/quote]

Opcja zmiany programu treningowego dostępna jest dopiero bodaj od League 2 kiedy klub i zawodnicy przechodzą w tryb profesjonalny. Tak miałem przynajmniej w FM14 kiedy awansowałem ze skrill north poprzez premier do league 2.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution