Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 14:50    #591
Pograłem, potestowałem i nadal uważam, że ten silnik jest niegrywalny.

Pozytyw
-nie ma już killer rogów, ale i tak komputer strzela więcej rożnych niż nasza drużyna na domyślnych ustawieniach.
-tylko tyle:p

Negatywy
-dośrodkowania, średnio 70 na mecz, przykłady:

Sevilla
http://gyazo(...)53e1c971
http://gyazo(...)8a9353e3
http://gyazo(...)98ee1e9d
http://gyazo(...)b096f36e
http://gyazo(...)349d0a82

Levante
http://gyazo(...)e34a931d
http://gyazo(...)326ccea9

Dlaczego tak się tego czepiam? A to dlatego, bo żadna drużyna w tej grze nie ma własnego stylu, nie korzysta z własnych atutów. Silnik gry pozwala grać tylko jednym schematem (dośrodkowania), nie ważne czy zespół ma niskich i szybkich zawodników, którzy marnują swój potencjał grając takim stylem. Nie doświadczysz komputera grającego z kontry, środkiem boiska albo na wolne pole. Wynikiem tego jest astronomiczna liczba dośrodkowań na mecz. Przykład Sevilli idealnie to demonstruje. W ataku mają dwóch niskich, szybkich napastników, ale niestety na okrągło dostają piłkę z dośrodkowania, nigdy na wolne pole. Widzieliście kiedykolwiek Barcę dośrodkowującą non stop na Messiego, Naymara albo Luisa? Pewnie nie, ale w tej grze tego doświadczycie - niezapomniane emocje:p

-nasze akcje z kontry oraz środkiem
Po co się męczyć, skoro o wiele łatwiej jest grać po prostu skrzydłem

- w pierwszych czterech meczach z Sevillą mój bramkarz zawsze przepuścił pierwszy strzał. Przypadek? Nie sądzę.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 28.11.2014 o godz. 14:57

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 15:04    #592
Ale dośrodkowanie wcale nie determinuje zagrania na głowę. Wprowadzona w FM15 opcja "Niskie dośrodkowania" jest tego przykładem - jak nic pasują tutaj szybcy, zwinni napastnicy, którzy szybciej niż obrońcy dopadną piłki i NOGĄ strącą ją do bramki. To też przecież są dośrodkowania.
Dodatkowo pytanie mam, co pojawia się w przedmeczowym raporcie scouta: czy wszystkie bramki są oznaczone jako strzelone po dośrodkowaniu?

Zgadzam się natomiast, że czasem są nietradycyjne taktyki w grze. Np. kluby angielskie w pucharze, które "w realu" grają zasadą bramkarz-do-napastnika, w FM grają na utrzymanie piłki, choć nic na takie granie nie wskazuje (ani preferencje trenerskie, ani umiejętności zawodników).

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 15:54    #593
[quote="marivsh"]Ale dośrodkowanie wcale nie determinuje zagrania na głowę. Wprowadzona w FM15 opcja "Niskie dośrodkowania" jest tego przykładem - jak nic pasują tutaj szybcy, zwinni napastnicy, którzy szybciej niż obrońcy dopadną piłki i NOGĄ strącą ją do bramki. To też przecież są dośrodkowania. [/quote]

Pełno przykładów wcześniej dałem, jak chociażby Muniain, Gameiro, Uche, Dos Santos, Aspas, Uche. Zawsze z przykładem. A Aspas taką bramkę jebnął z główki, że sam Ronaldo by się zawstydził. Również pisałem z tym problemem do SI. Mówiłem co jest nie tak, podawałem statystyki ich wygranych główek (ponad 60%), filmiki oraz przykładowe .pkmy. Zobacz sobie na ich atrybuty, i również przyznasz mi rację. Widziałeś kiedykolwiek, żeby Muniain strzelił gola z główki? Pewnie nie, a mi strzelił tak dwa gole w jednym meczu.

W becie tego problemu nie było. Silnik był idealnie zbalansowany. Zresztą, prawie każdy przyzna mi rację.

[quote="marivsh"]Dodatkowo pytanie mam, co pojawia się w przedmeczowym raporcie scouta: czy wszystkie bramki są oznaczone jako strzelone po dośrodkowaniu?[/quote]
Jestem teraz w pracy, więc nie jestem wstanie tego sprawdzić.

// Edytowano 11 razy, ostatni raz 28.11.2014 o godz. 15:59

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Tomek83 Partyzant

Postów: 48
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 16:15    #594
Tez tak macie ze bramkarz wybija pilke przejmuje ja przeciwnik na 50 metrze i strzela gola do pustej bramki?
mi sie tak zdazyło juz 4 razy

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 16:57    #595
Mam tak samo, jak bramkarz wykonuje rzut wolny. Uderza wtedy krótko po przekątnej i napastnik przecina podanie, a następnie uderza na pustą bramkę i nieraz trafia.

 norbikk Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.04.2008
Skąd: Olkusz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 17:28    #596
Sorry że tak poza tematem ale wiecie może czy można skądś ściągnąć kit's pak ale taki duży plik który ma w sobie już większość lig ?

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 17:30    #597
[quote="robal15"]Pełno przykładów wcześniej dałem, jak chociażby Muniain, Gameiro, Uche, Dos Santos, Aspas, Uche. Zawsze z przykładem. A Aspas taką bramkę jebnął z główki, że sam Ronaldo by się zawstydził. Również pisałem z tym problemem do SI. Mówiłem co jest nie tak, podawałem statystyki ich wygranych główek (ponad 60%), filmiki oraz przykładowe .pkmy. Zobacz sobie na ich atrybuty, i również przyznasz mi rację. Widziałeś kiedykolwiek, żeby Muniain strzelił gola z główki? Pewnie nie, a mi strzelił tak dwa gole w jednym meczu.

W becie tego problemu nie było. Silnik był idealnie zbalansowany. Zresztą, prawie każdy przyzna mi rację.[/quote]
Ja wcale nie mówię, że tak nie jest, choć u mnie tego nie ma. Bramek z główki tracę niewiele, ale zdarzają się główkujący krasnale. U mnie z kolei w okresie przygotowawczym Lucas Leiva strzelał z 20 metrów takie okna, że siatki urywało, a atrybut strzałów z dystansu ma... 8 :P

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 17:35    #598
[quote="marivsh"]
Ja wcale nie mówię, że tak nie jest, choć u mnie tego nie ma. Bramek z główki tracę niewiele, ale zdarzają się główkujący krasnale. U mnie z kolei w okresie przygotowawczym Lucas Leiva strzelał z 20 metrów takie okna, że siatki urywało, a atrybut strzałów z dystansu ma... 8 :P[/quote]

Ja tak mam w 6. lidze - dlatego ustawiłem "częste strzały". Co mecz trafiają gole "stadiony świata" z atrybutem 2, natomiast w Depo nikt nie potrafi strzelić gola z dystansu.

Logika fma xD
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Kowal. Partyzant

Postów: 58
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2012
Skąd: Otwock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 17:49    #599
"Logika FMA"

A goli z dystansu w a klasie czy na orliku nie widziałeś? Wiesz uderzyc pilke to nie jest problem, to umie chyba każdy nawet gość z atrybutem dwa.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.11.2014 18:01    #600
[quote="Kowal."]"Logika FMA"

A goli z dystansu w a klasie czy na orliku nie widziałeś? Wiesz uderzyc pilke to nie jest problem, to umie chyba każdy nawet gość z atrybutem dwa.[/quote]

Zostawię to bez komentarza. Nasi reprezentacji mają problem z trafieniem w piłkę, gdy ona jest w powietrzu, a co dopiero trafić gola z dystansu. Grałeś kiedyś w piłkę? Chyba nie.

https://www.youtu(...)mWZoNHG4
Wyjdź na orlik i spróbuj tak trafić. Życzę powodzenia.

A, idąc Twoim tokiem rozumowania - skoro gość z klasy A to potrafi, to w Hiszpanii co drugi strzał z dystansu powinien się kończyć golem.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.11.2014 o godz. 18:04

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.