Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 07:33    #2
robal z czym masz problem jeśli chodzi o YT?
Ja mając skład na 10 miejsce w 6 lidze awansowałem rzutem na taśme z pierwszego miejsca, bez S&L choć nieraz mnie kusiło :)
Pisałem o tym 2 razy, gole na początku wiadomo padały po dośrodkowaniach bo czegoś tam niedorobili w kodzie. Ale padały i po bezpośrednich podaniach i po wybiciach od bramkarza po rogach itp. Były moje powroty z 0:3 na 4:3 :)
była też zmiana wyniku 1:0 ->1:2->3:2->3:3->4:3 dla mnie. Czy coś w ten deseń. Czasem zdarzało się tracić bramki z dupy albo przegrałem w pucharze z klubem który przez większość sezonu był na ostatnim miejscu w mojej lidze. Tenże dotarł do finału gdzie przegrał :)

Najgorsze dla mnie jest to wybijanie na róg bo zdarza się w obu zespołach. Wygląda to tak jakby punkt w który mają zagrać przez przypadek zmienił się o 5 metrów za bramkę :)
Poza tym cały sezon na prawie "cały mecz" oglądałem i wkurzałem się nieziemsko ale ostatecznie poszedł awans. Teraz drugiego sezonu nie chce mi się zaczynać bo zrobiłem chyba kiepskie transfery :)


A co do nabijania przeciwników to właśnie zbyt często mi się to zdarzało. Piłkarz po prostu nabija rywala metr, trzy czy pięć od końcowej linii i jest róg :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.12.2014 o godz. 07:37

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 09:25    #3
Widzę odpowiedzi na pytanie skierowane do Robala nie uzyskam.
Mam rozumieć, że trener drużyny przeciwnej (kimkolwiek on by nie był, w jakiej by lidze nie grał), przegrywając 3:0 idzie do szatni i ma za przeproszeniem w dupie dalszy ciąg spotkania. Ludzie, przecież na wynik się reaguje, a nie biadoli że dziwne powroty są. Chyba da się po paru bramkach dostrzec, jak wygląda gra przeciwnika, poruszanie się zawodników, jakie stosują ustawienia taktyczne, a następnie na taką grę skutecznie (bądź nie) zareagować, nierzadko odmieniając losy spotkania. Znów zapytam, dlaczego u mnie nie ma takich spektakularnych powrotów? Tylko raz do tej pory, a przynajmniej tylko ten jeden raz pamiętam, a było to na wersji 15.1.3, byłem świadkiem "powrotu" z 2:0 do 2:3 na koniec - grałem Dundee w meczu derbowym z DU.

 sqter Partyzant

Postów: 183
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2012
Skąd: Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 09:39    #4
ja chyba nie umiem grać w tego fm15 nie ważne czy drużyna broniąca się przed spadkiem czy średniak ligowy nic nie mogę wygrać i często bywa tak jak opisujecie wyżej wygrywam 1:0 po przerwie przed końcem 1:2 1:3 ...
i już głupieje czy może źle ustawiam taktykę polecenia nie wiem...

@marivsh może wrzucisz swoją taktykę role i plecenia co się czegoś może nauczę nauczymy

 Konradbis Partyzant

Postów: 102
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.09.2009
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 10:20    #5
A teraz ciekawostka wieczorem zapisałem sobie grę przed meczem u siebie z Sampdoria, rano postanowiłem rozegrać ten mecz i padł remis 1:1 i tu ciekawostka ,dzień później w grze,wywaliło mnie wczytałem ponownie grę ale tym razem wziąłem urlop bo nie chciało mi się jeszcze raz grać tego meczu i padł remis 1:1 bramki w tych samych minutach i strzelone przez tych samych piłkarzy

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 10:26    #6
Na posty poodpowiadam po południu, ale mam pytanie do osób mających problemy z comebackami rywali: jak reagujecie na swoje prowadzenie np. do przerwy 2:0 lub 3:0? Chodzi o taktykę polecenia, styl itp.

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 10:28    #7
Gram przeważnie takim ustawieniem i poleceniami: http://www.cmrev(...)dom.html
Jak pisałem w komentarzu: [quote]Gram podobnie w ataku, jednak z tyłu mam obrońców z niską koncentracją i przyspieszeniem, więc nie odważam się za często na pułapki ofsajdowe. [/quote]Dodatkowo jak pisałem tam dalej, gram na niskie dośrodkowania (idealne dla niskiego, zwinnego i szybkiego napastnika.
Ostatnio zacząłem nową karierę (bo w końcu znalazłem dodatek z realnym terminarzem EPL) i póki co w 3 sparingach próbuję 4-1-2-1-2 (diament), z lamusami poszło dobrze, nawet na zero z tyłu), ale z Juve dostałem po dupie :) Ale wciąż się waham, czy nie wrócić do ww. ustawienia, bo skład mam z wielkimi talentami na skrzydłach (Sterling, Markovic, Wilson, Kent - wszyscy 4+ gwiazdki).

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 12:19    #8
[quote="Gietz"]Na posty poodpowiadam po południu, ale mam pytanie do osób mających problemy z comebackami rywali: jak reagujecie na swoje prowadzenie np. do przerwy 2:0 lub 3:0? Chodzi o taktykę polecenia, styl itp.[/quote]

trudno nazwać combeckiem rywala odrobienie 3 bramek w drugiej połowie przez zespół U21 z 7 ligi angielskiej. Reaguję na to śmiechem.Dlaczego? Ano dla tego, że świadczy to o tym, iż ta gra nie gra wczasie rzeczywistym na "cyferkach".Gdyby grała na "cyferkach" toby czegoś tak kretyńskiego nie zrobiła. Wymyśliła by proste 0:0 albo też 1:1 i by było po sprawie.

 DeV Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 12:44    #9
Czy gra na cyferkach łatwo sprawdzić. Powtórz ten sam mecz identycznym składem 10x i zobacz wyniki ;) W tej grze jest duży random (zresztą jak w piłce), nawet dyspozycja dnia zawodników ma przecież ten 10% zjazd statów a to już oznacza zniżke 1-2 pkt.

Może ktoś napisac jak wygląda słuchanie się poleceń np pressing całe boisko dla bocznych obrońców (krycie1 na1). Wychodza wyżej niż linia połowy boiska?

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 12:57    #10
[quote="DeV"]Czy gra na cyferkach łatwo sprawdzić. Powtórz ten sam mecz identycznym składem 10x i zobacz wyniki ;) W tej grze jest duży random (zresztą jak w piłce), nawet dyspozycja dnia zawodników ma przecież ten 10% zjazd statów a to już oznacza zniżke 1-2 pkt.

Może ktoś napisac jak wygląda słuchanie się poleceń np pressing całe boisko dla bocznych obrońców (krycie1 na1). Wychodza wyżej niż linia połowy boiska?[/quote]

Może byście się w końcu zdecydowali. Czy ta gra jest gra losową typu tysiąc, czy grą "strategiczną" typu brydż. Na razie to gramy w tysiąca, a do nielosowego brydża jej dużo brakuje. Przypomnę nieśmiało, że brydż ma tylko 52 cyferki, a ta gra milion i 52. I nic z tego nie wynika. Niestety do nieloosowego bryża potrzeba aż 7 kolegów i dużo czasu, co w dzisiejszych czasach jest nierealne.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.12.2014 o godz. 12:57

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 14:34    #11
[quote="DeV"]Może ktoś napisac jak wygląda słuchanie się poleceń np pressing całe boisko dla bocznych obrońców (krycie1 na1). Wychodza wyżej niż linia połowy boiska?[/quote]

Jak ustawisz krycie 1 na 1 to nawet pobiegnie za przeciwnikiem do szatni.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.