Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 19:25    #791
[quote="magic10rm"]Ja bym z nim pogadał: pochwalił trening, że jeżeli będzie tak dalej pracował to zostanie doceniony itp.
To raczej pomniejszy problem i chyba bardzo rzadko się zdarza.[/quote]

Rzadko, tylko że gdy zawodnik jest niezadowolony, to się nie rozwija, ba, nawet się cofa...
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 19:37    #792
Co do treningu to jest jakaś parodia. Na początku rozgrywki wszyscy byli zachwyceni a przez dwa lata kółeczko obróciło się o 180 stopni,mam teraz 24 niezadowolonych i 16 zadowolonych,co chwilę dostaje komunikat,że jeden albo rugi jest niezadowolony z treningu albo,że nie przykładam uwagi do jakiegoś aspektu ale zaraz na to reaguje i to zmieniam,atrybuty im idą w górę,forma jest(poza LM) a ciągle sapią o te obiciążenia mimo,że wcześniej im pasowały

 magic10rm Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2008
Skąd: Busko Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 19:45    #793
[quote="robal15"]
Rzadko, tylko że gdy zawodnik jest niezadowolony, to się nie rozwija, ba, nawet się cofa...
[/quote]

U mnie niezadowolony jest Jese, bo go nie puściłem do Chelsea w pierwszym sezonie. Więc już półtora sezon się focha, ma status niezadowolonego, nie chce przedłużyć kontaktu, nie da sie z nim porozmawiać. A rozwija się świetnie, dlatego też przydałoby mi się jakieś FMRTE jednorazowo, ale chyba żadnych darmowych nie ma.

Jezeli masz możliwość interakcji, to próbuj pogadać z nim na temat treningu, powinno zadziałać.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 20:00    #794
FMRTE to zło.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Jashita Partyzant

Postów: 476
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 20:55    #795
Zło ale tym złem Ci pomogłem jakiś czas temu jak grałeś depo ;)

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 21:02    #796
I tak właśnie grają obrońcy AI....kuźwa ŻAL.
http://youtu.be/pldL3j36czI

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 21:16    #797
[quote="Jashita"]Zło ale tym złem Ci pomogłem jakiś czas temu jak grałeś depo ;)[/quote]

Pamiętam, ale ja miałem buga z niemożnością rozbudowania niczego. To jest coś innego niż pomagania sobie w grze :)
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 21:50    #798
[quote="robal15"]@marivsh, uznałem Ciebie już za straconego, skoro uważasz, że bramek nie zdobywa się po celnych strzałach :) Że ważniejsza jest liczba autów albo ręczników za bramką...[/quote]Zapytałbym, gdzie napisałem coś takiego, że "bramek nie zdobywa się po celnych strzałach", ale nie będę, bo i tak byś rzeczowo nie odpisał, tylko znów zaczął biadolić..

Napisałem: ja nie widzę tych wszystkich problemów, które Ty masz i chciałbym wiedzieć, dlaczego tak jest. Prosiłem Cię jakiś czas temu o info, co mówi scout przed meczem, w którym rywal strzela wszystko po rożnych, olałeś to. Teraz zadałem, w moim odczuciu, proste pytanie, a Ty zamiast odpowiedzieć, to wymigujesz się jakimiś ręcznikami za bramką. Widać nie chcesz normalnie pogadać, także podziękuję.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 22:07    #799
[quote="karo"]Gdzieś wcześniej padło pytanie do Gietza, o transfery do ligi polskiej, a dokładniej o niesprowadzaniu przez AI dobrych zagranicznych zawodników. Otóż system działa poprawnie. U mnie Lech co prawda w pierwszych sezonach sprowadzał głównie polskich graczy, m.in Teodorczyka, lecz kiedy tylko stan jego konta się poprawił, sprowadzał mocnych zagranicznych piłkarzy, jednego nawet za 15 mln euro. Dużo zależy od stanu finansowego klubu, u mnie Lech ma status Bogaty, oraz od tego czy gra w europejskich pucharach. W przypadku Lecha akurat dostał się do Ligi Mistrzów i wzmacniał się naprawdę dobrymi graczami z zagranicy. System dla ligi polskiej oparty na założeniach Gietza działa bez zarzutu.[/quote]
Nie zgadzam się. Błąd był i rynki zagraniczne były mało wykorzystywane. Jest to już poprawione, w polskiej lidze pojawiać się będzie sporo graczy z Cypru, 2. ligi hiszpańskiej, Portugalii, Czech, Bałkanów. Kraje bałtyckie i byłe republiki radzieckie na razie są eksploatowane w mniejszym stopniu, rozmawiam o tym z ich researcherami i co do tych państw to postęp powinien być w patchu z aktualizacją danych.

[quote="arvanis"]2. Czy rodza się naprawde dobre newgeny? W FM14 np. w okolicach 2025 roku nie było dobrych wygenerowanych bramkarzy, a i gwiazd na innych pozycjach nie było jakoś szalenie dużo.[/quote]
Te liczby są takie jak w rzeczywistości - z tego co pamiętam to CA pierwszej 100 graczy z czasem, gdy na top wchodzą odrobinę rośnie, ale nie ma skoku o b. duże wartości. IMO jest w porządku.

[quote="arvanis"]3. Czy 16/17/18-letni zawodnicy dalej życzą sobie kosmiczną tygodniówkę, gdy ściąga się ich do klubu?[/quote]
W Polsce - nie. O inne kraje trzeba pytać innych graczy.

[quote="robal15"]1.Po hotfixie, który rzekomo poprawia tylko i wyłącznie ME, pojawiły się w interfejsie nowe bugi (sic!).
3. Filtrowanie zawodników nie działa poprawnie.
4. Subskrypcje nie działają.[/quote]
Trochę ogólnikowo.

[quote="robal15"]8. Komputer robi nieprzemyślane transfery. ManU kupiło od razu 3. światowej klasy obrońców. W efekcie Rojo już robi wyjazd, a Jones sobie nie pograł. Mają ich tam ponad 7.[/quote]
Skład MU na początku gry nie jest zbyt zrównoważony i konieczność uzupełnień obrony jest mocno widoczna. Trzech światowej klasy obrońców to o trzech więcej niż mieli na początku ;) Trzeba by też sprawdzić czy ich trener nie ma w preferencjach jakiegoś ustawienia z trzema środkowymi obrońcami - to też wpłynie na jego decyzje transferowe.

[quote="robal15"][quote="DeV"]W sumie dziwne, że co edycje te same problemy z silnikiem. Nie można zaadoptowac ME z poprzedniej wersji i zrobić tylko odpowiednie tweaki? [/quote]
Na to pytanie odpowie Ci Gietz.[/quote]
Tak się właśnie robi. Silnik jest ciągle zmieniany i poprawiany. Czasami te zmiany powodują inne problemy, co można zaobserwować czytając listę zmian w silniku, publikowaną przy wydaniu patcha i patrząc co poprawił a co pogorszył.
Problemem jest to że większość ludzi uważa że większość propozycji tych tweaków brzmi "zróbcie żeby działało", "naprawcie killer rogi/auty/podania piętą". Na dokładniejsze pytania dot. prac nad silnikiem nie mogę odpowiadać.

[quote="robal15"]Też tak robię + wypożyczenia. Trudno jest kogoś podpisać, bo tak jak powiedział kell1987, piłkarze żądają więcej niż nasza maksymalna pensja oraz fakt, że jesteśmy jedną z nielicznych semi-pro klubów w tej lidze odstrasza prawie każdego...

A dorobić się statusu pro też jest trudno, bo taka drużyna nie ma żadnych dochodów. Na mecze przychodzi raptem 300 osób, a na domiar złego mój klub nie spełniał wymagań licencyjnych odnoście stadionu, więc wziął kredyt na jego rozbudowanie:/ Teraz wynajmuję inny stadion na który przyjeżdża tylko 100 osób:/

Kluby patronackie gówno dają. Ten klub gra w League 1, ale nikogo dobrego nie ma do wypożyczenia. Raz się znalazł taki delikwent, ale nie chciał to mnie przyjść:/[/quote]
Tutaj chyba nie masz żadnych zastrzeżeń? Wymagania licencyjne to fakt, klub musiał je spełniać i musiał coś wynająć. Spadek frekwencji na tymczasowym obiekcie to dobre rozwiązanie. Brak wypożyczeń z Ligue 1 chyba tez jest realistyczny.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.12.2014 23:37    #800
1. Jeśli chodzi o interfejs, to np. to:
http://gyazo(...)6c17081e
2. Filtrowanie zawodników:
http://commu(...)t9933131
http://commu(...)-filters
3. Subskrypcje:
http://commu(...)t9944509
http://commu(...)es-back.

A taki bug miałem rok temu:
http://commu(...)t9386493

MASAKRA TO BYŁA

Jeśli chodzi o mój opis gry niższymi klubami, to oczywiście, że nie mam żadnych zastrzeżeń. To był tylko opis przedstawiający, jak to u mnie wygląda. Aczkolwiek zauważyłem parę rzeczy:
1. W VC nie ma limitu wypożyczeń - możliwy bug - można to wykorzystać w chamski sposób
2. W pierwszym sezonie nie spełniałem wymogów licencyjnych, ale mogłem grać. Taka ciekawostka xD
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.