Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 dagobert Partyzant

Postów: 10
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.11.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
05.12.2014 23:41    #821
Gram 4 sezon i wydaje mi się,że poziom trudności w tej grze polega na niewykorzystywaniu sytuacji podbramkowych przez drużyne gracza. Większość komentarzy na pasku pod ekranem meczowym powinna wyglądać tak- spudłował w niewyjaśnionej sytuacji. Skuteczność ta jest irytująca,napieprzają w słupki,poprzeczki w nogi rywala w bramkarza (3/4 bramki odsłonięte,a oni walą w bramkarza),sytuacje sam na sam wszystkie zmarnowane. Bramkarze trzy razy gorsi,a bronią fenomenalnie,mój oczywiście ma pecha. 90% meczów to przewaga mojego zespołu we wszystkich statystykach nawet trzykrotna,ale wygrywam po 2:1,1:0,a powinienem wygrywac w co drugim meczu po 5:1.Druga sprawa to bramkarz który wypluwa piłke przed siebie po rzucie wolnym,oczywiście przeciwnik jest zawsze szybszy i dobije,moi zawodnicy w takim przypadku mają związane nogi ( dlaczego bramkarz po wypluciu takiej piłki się szybko nie podnosi? zagadka) Trzecia sprawa brak kontr, a raczej to są ślimacze kontry,wydaje mi się,że atrybuty szybkość i przyśpieszenie nie przekładają się na mecz. Specjalnie patrze na atrybuty piłkarzy przeciwnika po wygraniu pojedynku biegowego z moim szybkim zawodnikiem,to wydaje mi się,że powinien zostać zbadany na obecność środków dopingujących,a mój fizjoterapeuta chyba faszeruje moich zawodników melissą ( sabotaż?). Ewidentnie coś nie poszło twórcom gry przy silniku meczowym. to tyle na temat tego aspektu gry, poza tym jest w miare OK (mogliby się skupić na tym,a nie na tworzeniu co raz to nowych relacji z piłkarzami czy mediami,piłkarze tutaj są jak dzieci,cały czas im coś nie pasi)

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 00:09    #822
Prosiłbym o sprawdzenie innych graczy :

gram na "kluczowych" - zauważyłem, że piłkarz, który otrzyma żółtko w animacji (jak podchodzi do arbitra bla bla), to często otrzymuje czerwień później.....też tak macie?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 01:45    #823
[quote="dagobert"]Gram 4 sezon i wydaje mi się,że poziom trudności w tej grze polega na niewykorzystywaniu sytuacji podbramkowych przez drużyne gracza. Większość komentarzy na pasku pod ekranem meczowym powinna wyglądać tak- spudłował w niewyjaśnionej sytuacji. Skuteczność ta jest irytująca,napieprzają w słupki,poprzeczki w nogi rywala w bramkarza (3/4 bramki odsłonięte,a oni walą w bramkarza),sytuacje sam na sam wszystkie zmarnowane. Bramkarze trzy razy gorsi,a bronią fenomenalnie,mój oczywiście ma pecha. 90% meczów to przewaga mojego zespołu we wszystkich statystykach nawet trzykrotna,ale wygrywam po 2:1,1:0,a powinienem wygrywac w co drugim meczu po 5:1.[/quote]

Tak było zawsze w tej grze. Chcę co niektórym też to udowodnić, ale jak zawsze wyjadą z jakimś przykładem, który przytrafi się tej drużynie raz na sezon i myślą, że wszystko jest ok. Natomiast w grze ta sytuacja występuję co chwilę, ale ignorancji tego nie widzą...

@romantico, ja tak nie mam. Może dostaje czerwień za pyskowanie?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.12.2014 o godz. 01:46

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 2972
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2012
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 05:52    #824
chciałbym zaznaczyć, że w realnym świecie katowicka GieKsa traciła bramki z rzutów wolnych notorycznie z powodu słabego bramkarza albo dnia konia przeciwnika. Także gra tak czy tak rzeczywistości nie odwzoruje ale jakby gra miała być idealna jak życie to to nie byłaby gra tylko symulator i zawsze wygrywałyby real barca czy united. Jak widać athletico też może namieszać w Primera Division. Borussia grać ogony w Bundeslidze. Wszystko może się zdarzyć(o tu w BVB jest plaga kontuzji od X lat) jak to wytłumaczycie? Bug fizjoterapeuty?

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 10:47    #825
[quote="myfunnygame"]Wszystko może się zdarzyć(o tu w BVB jest plaga kontuzji od X lat) jak to wytłumaczycie? Bug fizjoterapeuty?[/quote]

Systemem kontuzji. Ludzie, co chwilę płaczą, że mają 20 osób na L4 :)

btw, jak tam w 5. lidze? Awans?
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 11:09    #826
[quote="myfunnygame"]chciałbym zaznaczyć, że w realnym świecie katowicka GieKsa traciła bramki z rzutów wolnych notorycznie z powodu słabego bramkarza albo dnia konia przeciwnika. Także gra tak czy tak rzeczywistości nie odwzoruje ale jakby gra miała być idealna jak życie to to nie byłaby gra tylko symulator i zawsze wygrywałyby real barca czy united. Jak widać athletico też może namieszać w Primera Division. Borussia grać ogony w Bundeslidze. Wszystko może się zdarzyć(o tu w BVB jest plaga kontuzji od X lat) jak to wytłumaczycie? Bug fizjoterapeuty?[/quote]

Niestety to nie jest prawda. Piłka nożna jest grą statystycną i taką jest FM. Jak grałem w 14 to Legia była 3 razy mistrzem,Barcelona Real,MU, MC dominowało w swoich ligach. Rozjechało się to wszystko za to w mistrzostwach świata. Portugalskiej i francuskiej ligi nie pamietam. Istnieje do opisu wielu zjawisk teoria zwana chaosem deterministycznym. Piłką nożną i wieloma zjawiskami rządzi to prawo. I ja mam nieodparte wrażenie, że to prawo rządzi tą grą. Ale tylko w ligach i pucharach. To wprawdzie tylko hipoteza, ale zawsze. Niestety prawo to nie rządzi graczem. Gracz za każdym razem jest traktowany jako pojedyńcza obserwacja, co oznacza, że każde zdażenie jest równie prawdopodobne. I to jest mój zarzut do tej gry. Tylko ten jeden.Gracz i komputer nie są równoprawne. Japonia Meksyk Kamerun zcobywają medale w mistrzostwach świata. Niech zdobywają, nawet to jest fajne,ale świadczy o losowości modelu. I w tę losowość wpisany jest gracz.O tym zresztą piszą wszyscy,którzy mają uwagi co do mechaniki gry.

Znowu pańska wypowiedż jest pełna błędów ortograficznych,gdyż za takowe należy uznawać brak interpunkcji. Potrafi pan panie arbitrze pisac po polsku, czy tylko potrafi pan nauczać innych, zapominając oczywiście o swoich błędach?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.12.2014 o godz. 11:12

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 13:01    #827
Gietz; prośba do Ciebie o przesłanie tego lub założenie wątku na forum SI, gdyż aż tak sprawnie angielskim się nie posługuje.
Gram Lechem - chciałbym dostawać raporty scouta o najbliższym rywalu. Wchodzę w A. Derę i zlecam mu te zadanie. I tu jest problem, gdyż jak wchodzę do ogólnej zakładki z zadaniami wszystkich scoutów to wyświetla, że tym zadaniem będzie się zajmował główny scout, w tym przypadku Wichniarek, mimo że zleciłem to przez profil A.Dery. Jak dla mnie to błąd, przy okazji mógłbyś to sprawdzić.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 13:12    #828
[quote="romantico"]Gietz; prośba do Ciebie o przesłanie tego lub założenie wątku na forum SI, gdyż aż tak sprawnie angielskim się nie posługuje.
Gram Lechem - chciałbym dostawać raporty scouta o najbliższym rywalu. Wchodzę w A. Derę i zlecam mu te zadanie. I tu jest problem, gdyż jak wchodzę do ogólnej zakładki z zadaniami wszystkich scoutów to wyświetla, że tym zadaniem będzie się zajmował główny scout, w tym przypadku Wichniarek, mimo że zleciłem to przez profil A.Dery. Jak dla mnie to błąd, przy okazji mógłbyś to sprawdzić.[/quote]

Bug z bety. SI na razie nie ma zamiaru tego zmieniać - ponoć to było zamierzone:P

@myfunnygame, kell1987, udało Wam się ukończyć kurs? Bo wiecie, że jest bug, który to uniemożliwia:P Czyli granie no name'm tak naprawdę nie ma sensu :D

// Edytowano 15 razy, ostatni raz 06.12.2014 o godz. 13:15

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 bobstone_7 Partyzant

Postów: 46
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.06.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 13:29    #829
Podbijam pytanie o kurs. Wiem, bo już mi tu mówiono, że jest bug z kursem, ale nie wiem, czy tylko na licencji krajowej C, czy wyżej też jest z tym lipa ?

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.12.2014 13:36    #830
Skutecznośc pierwszego strzału jest porażająca. To jest kurwa parodia,żeby mi rywal na 5 strzałów z czego 2 celne robił co mecz gola. Najlepszy był mecz z Nantes ja 35(18) a oni 5(3).Wynik ? 1-3 w dupe w dodatku na treningu defensywnym.Zmieniłem teraz treneng przedmeczowy na ofensywe a główny na panowanie nad piłką, mimo wyrównanych statystyk wygrałem z Lillie 5-2 z Nancy 6-3 z Dijon 5-1 i Porto 3-0, nadal tracę ale przynajmniej zacżeli grac tak jak sezon temu,wkurwia mnie u newgenów stabilnośc formy, z atrybutów takie świnie,że szok a potem na boisku jeden z drugim nie wie co się dzieje a co do kontuzji to tylko i wyłącznie wasza wina,ja ich ABSOLUTNIE nie mam,co więcej kupiłem 4 newgenów i każdego spowroten wypożyczyłem do macierzystego klubu, efekt ? Co chwile wypadają czy to na tydzień czy na 3 tygodnie,pewnie w klubach mają chujową baze albo trenerów lub obciążenia treningowe ale u mnie w drużynie przez 3 lata tylko Jovic i Tielemans mieli poważne kontuzje a gram na wysokim pressingu i tempie

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.