Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 18:40    #881
Popieram magic10rm, on ma całkowitą rację. W tej grze liczy się widok taktyczny, realizacja wyznaczonych zadań, a nie widok podcierającego się o dupę zawodnika. C'mon to nie jest fifa, to jest symulator. Ta są w ogóle inne gry. Jeśli chcesz mieć ładną grafikę, to graj w Fifę albo Pesa. Najwidoczniej to nie jest gra dla Ciebie.

Ja gram w 2D, a tylko bramki oglądam w 3D.

@myfunnygame, o tym " dystansie" miałem już parę razy pisać. W ogóle, co za geniusz wpadł na ten pomysł?

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 08.12.2014 o godz. 18:42

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 18:44    #882
[quote="magic10rm"]co mają red tube i spodnie zwiazanego z realizmem? kto tu odleciał?
otóż kulki są UMOWNE. symulują ruch piłkarza po boisku. bez wchodzenia w szczegóły animacji. nie wiem czy oglądałeś kiedys mecz, ale ruchy zawodników to bardzo złożona sprawa. pomyśl sb ile trzeba przygotować zestawów animacji i kolizji żeby oddać charakterystykę wślizgu wykonanego przez agresywnego aczkolwiek słabego technicznie obrońcę. Kiedy widzisz małą ikonkę, tekst: nieudany wślizg, faul - jesteś skłonny w to uwierzyć. ale jeśli widzisz obrońce sunącego na kolanach przez 14 metrów obróconego w kierunku przeciwnym niż piłka to śmiać się chce. nie musisz sie ze mną zgadzać i leję na to. po prostu lubię realizm sytuacyjny, nie graficzny. tekst z redtube, ponawiam, żenujący równie bardzo co silnik 3d.[/quote]

Człowieku popatrz na FIFĘ czy PESa i przestań pitolić, że w XXI wieku cięzko jest zrobic sensowne animacje i fizyke ruchu! Ok, rozumiem, że synchronizacja tego z taktyką gracza i atrybutami to juz trudniejsza rzecz i jedyna, która mi w jakis sposób tłumaczy arachaiczność FMowego 3D względem innych gier o podobnym gameplayu. Sam piszesz, żebym obejrzał mecz i przyjrzal sie złozoności ruchów pilkarza, a pitolisz, żeby rozwijać realizm poprzez dopieszczanie kulek. Chcesz to gra w kulki nawet do 2150 roku, nic mi do tego, ale przestań wysuwac takie bzdurne postulaty, że SI powinno zaniechać tryb 3D.

Przede wszystkim powinni pracowac nad 3D, bo reszta rozgrywki jest "wymyślona" a jedynie kosmetycznie modyfikowana co roku, czyli jakieś dodatki do transferów, scoutongu, treningu, interakcji.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 18:49    #883
[quote="robal15"]Popieram magic10rm, on ma całkowitą rację. W tej grze liczy się widok taktyczny, realizacja wyznaczonych zadań, a nie widok podcierającego się o dupę zawodnika. C'mon to nie jest fifa, to jest symulator. Ta są w ogóle inne gry. Jeśli chcesz mieć ładną grafikę, to graj w Fifę albo Pesa. Najwidoczniej to nie jest gra dla Ciebie.

Ja gram w 2D, a tylko bramki oglądam w 3D.

@myfunnygame, o tym " dystansie" miałem już parę razy pisać. W ogóle, co za geniusz wpadł na ten pomysł? [/quote]

No to graj, nikt Ci nie broni! Ja marze o tym, żeby widzieć pełne odwzorowanie moich założeń taktycznych, ale TAKŻE: wyborwó personalnych: piłkarze techniczni, siłowi, walczaki, niscy, zwinni latynosi. Kulki tego nigdby nie oddadzą.

Was kręcą piłkarskie szachy, tablica taktyczna, a nie mecz. Wy byście chcieli żeby FM to był taki futbolowy kalkulator: 2+2=4 i nie ma zmiłuj, czyli jak dałem rajdy po skrzydle to tak ma byc od usranej 1 do 90 minuty, bo inaczej jest BUG! :D Prawidzyw fubol to tez spontan, nieprzewidzane akcje, niespodziewane zdarzenia na boisku, a nie "god mode" w ręce, tablica taktyczna i załatwienie komputerowego przeciwnika algorytmami...

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:03    #884
Ale zrozum, proszę Ciebie, że 3D to jest tylko dodatek. W tej grze liczą się inne rzeczy jak: silnik taktyczny, silnik meczowy, silnik transferowy, baza danych oraz scouting. Te części definiują tę grę. Czego Ty pragniesz to ładna grafika oraz AI na poziomie homo sapiens. Muszę Cię rozczarować, ale takiego AI, które występuje w filmach Sci-Fi, jeszcze nikt nie zaprogramował. Gra opiera się na logicznych wyborach, cyferkach 0 oraz 1, dlatego to zawsze będzie "futbolowy kalkulator".
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:07    #885
Futbolowy Kalkulator wymyślił: Gibraltar-Polska 2:7. Strzały 7(3)- 45(13) . Uważam to za dużą przesadę.

 magic10rm Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2008
Skąd: Busko Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:11    #886
cieszę się że wiesz lepiej czego chcemy. najchętniej napisałbym żebyś spróbował w PO albo PISie, tam takich potrzebują, i odpuścił dyskusję. ale widzę, że Ty w ogóle nie rozumiesz co czytasz i swoją odpowiedzią o tym świadczysz. JA NIE CHCĘ SZACHÓW. Ja chcę realistyczny ruch piłkarzy po boisku, podlegający MOIM poleceniom. Jakie god mode? Co w kwestii realizmu zmienia NIEREALISTYCZNY tryb 3D? Czy FIFA jest symulatorem, bo można zamarkować strzał i walnąć bombę z 40 metra od spojenia? Bo się świeci i ma masę duperelków? Managerom przyświecał inny cel: pokazania piłki nożnej od "kuchni". Tak ekonomicznej jak i futbolowej. Dla Ciebie - tak sugeruję tu równie bezczelnie jak Ty - właściwą grą jest FIFA Manager. FM to gra taktyczna. Żaden kalkulator o którym coś tu pieprzysz. Aktualnie oprócz zwalonego trybu 3D mamy zabugowany tryb 2D. Bo SI zdaje sobie z tego sprawę co piszemy tutaj z robalem: kulki MAJĄ ZA ZADANIE REALISTYCZNIE SYMULOWAĆ - nie realistycznie wyglądać. Upraszczają im pewne rzeczy. Natomiast tryb 3D jest stosunkowo młody, cholernie niedopracowany i brzydki niezmiernie. Akceptowalny przez Was tylko dlatego, że jest 'ładniejszy' niż 2D ;)
Kiedyś były napisy i też musiało być, zauważ jednak że kropeczki są już ponad 10 lat, od edycji 4. 2015 rok - jasne, technika poszła do przodu. Ale weź zbierz do kupy ruchy (tu wstaw ilość ludzi w bazie danych + newgenów) piłkarzy, żeby wyglądały realistycznie: żeby Messi biegał jak Messi, nie jak Lewandowski. Na razie SIĘ TO NIE UDAJE i dlatego dyskutujemy o bardzo abstrakcyjnym problemie, którego rozwiązania na razie nie będzie, na ważne jak się będziesz ciskał. Dlatego ten tryb kulek jest ciągle zaimplementowany. Bo z dwojga złego JEST po prostu realniejszy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2014 o godz. 19:14

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:18    #887
[quote="Makaronczterojajeczny"]Futbolowy Kalkulator wymyślił: Gibraltar-Polska 2:7. Strzały 7(3)- 45(13) . Uważam to za dużą przesadę.[/quote]

W założeniu, bo wiemy, jak to wygląda.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:49    #888
robal, ta gra jest debilizmem i nic tego nie zmieni. Gruzja wygrywa w Szkocji 3:1 by przegrac u siebie z Niemcami 0:5 by wygrać z Polską 1:0 oddają, a jakże pierwszy celny strzał w 40 minucie . I co ciekawe pierwszy i od razu bramka.Do tej pory Polska oddała ich 8 z tego 4 celne i miała 2 setki. To jest kabaret. Kto to KURWA wymyśla?.Wyłączyłem i zagram sobie jeszcze raz,ale mam wrażenie ,że ostatni.W to się po prostu nie da grać. Logiki w tym nie ma żadnej. A jak to jest gra losowa to se napiszcie sami w Ekselu.Będzie wam losować, najpierw 1,2,x na równym prawdopodobieństwie a potem wynik. Gwarantuję, różnicy nikt nie zauważy,przecież piłka to gra losowa.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 08.12.2014 o godz. 19:50

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 19:50    #889
"Kiedyś były napisy i też musiało być, zauważ jednak że kropeczki są już ponad 10 lat, od edycji 4. 2015 rok - jasne, technika poszła do przodu. Ale weź zbierz do kupy ruchy (tu wstaw ilość ludzi w bazie danych + newgenów) piłkarzy, żeby wyglądały realistycznie: żeby Messi biegał jak Messi, nie jak Lewandowski. Na razie SIĘ TO NIE UDAJE i dlatego dyskutujemy o bardzo abstrakcyjnym problemie, którego rozwiązania na razie nie będzie, na ważne jak się będziesz ciskał. Dlatego ten tryb kulek jest ciągle zaimplementowany. Bo z dwojga złego JEST po prostu realniejszy"

gdyby iść takim tokiem myślaniea to Mundial 2014 ludzie nadal słuchaliby w radio, bo przecież to nie jest łatwe nadac transmisję HD do Europy z Brazylii.

tryb 3D to dodatek powiadacie? heheh ciekawe co by powiedział na to Mourinho - czy oglądanie jego podopiecznych jak grają jego filozofie futbolową to dodatek do kupna-sprzedazy piłkarza, wyszukania talentu, a moze negocjacji kontraktowych? Ok, cały czas powtarzam, że rozumiem różne zapatrywanie na FMa, wy chcecie po prostu "DOBREGO SYMULATORA TAKTYKI", tak to nazywajcie, a nie realizmu piłki nżnej. Bo realizm piłki nożnej to przede wszystkim ogląanie jak w miare możliwości realni fizycznie i graficznie piłkarze w trybie 3D graja to co chcecie. I co wy sie upraliście na rozdzielanie FIFY od FMa? Przeciez to byłby ideał - gamplay FIFY + cała otoczka FMa.

Po co inwestowac siły w dopracowywanie kulek? Po co to? Jak można dopracowywac tryb 3D. Gdyby w 2009 roku nie zrobiono reowlucji polegającej na wprowadzniu do FMa trybu 3D to na 100% dzisiaj ledwo bym pamiętał że grałem w tę grę, a mój sentyment i tak zatrzymałby się na CM 03/04. Zresztą nie tylko ja tak mam.

 armbi Partyzant

Postów: 212
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.03.2008
Skąd: armbi
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.12.2014 20:02    #890
[quote="Makaronczterojajeczny"]robal, ta gra jest debilizmem i nic tego nie zmieni. Gruzja wygrywa w Szkocji 3:1 by przegrac u siebie z Niemcami 0:5 by wygrać z Polską 1:0 oddają, a jakże pierwszy celny strzał w 40 minucie . I co ciekawe pierwszy i od razu bramka.Do tej pory Polska oddała ich 8 z tego 4 celne i miała 2 setki. To jest kabaret. Kto to KURWA wymyśla?.Wyłączyłem i zagram sobie jeszcze raz,ale mam wrażenie ,że ostatni.W to się po prostu nie da grać. Logiki w tym nie ma żadnej. A jak to jest gra losowa to se napiszcie sami w Ekselu.Będzie wam losować, najpierw 1,2,x na równym prawdopodobieństwie a potem wynik. Gwarantuję, różnicy nikt nie zauważy,przecież piłka to gra losowa.[/quote]

A powiedz makaron jakim sensem, gdzie jest logika w tym, że:

Całkiem nieźle grająca Brazylia dostaje na Mundialu od Niemiec 7 bramek, gdzie wcześniej Niemcy ledwo ograli Algierie i Ghanę?
gdzie jest sens w tym, że Liverpool, który był chyba najpiekniej grającą druzyna ligi angielskiej zesżłego sezonu dzisiaj w lidze gra marnie, w Lidze Mistrzów ledwo daje rade Ludogorecowi razgrad?
gdzie jest sens w tym, że Borussia D. po świetnym sezonach, po tym jak grała w finale Lm, okupuje ostatnie miejsce Bundesligi?


Zrozumiecie qrwa, że to nie jest TETRIS!!!!!!!!!!!!!!!!!! Sa w tej grze błędy, jest wiele do poprawienia, ale czego wy oczekujecie? Że wszystko będzie zgodne z WASZĄ jedynie słuszna logiką? To nie czasy Champoionship managera - jest rozbudowywane morale, interakcja w zespole, poziom skomplikowania budowy solidnej druzyny wzrasta, a wy chcecie ułożyć 2 taktyki, jedem trening i młocic wszystko jak leci?????? Powodzenia z życzeniami dzieciaki... polecam odpalić stare CMy, FMy, grałem w nie - tam było wszystko proste, wystarczyło zarzucić killer trening, killer taktykę i ogrywac barcelonę Piastem Gliwice w LM.

Ja rozumiem wiele narzekań, wytykanie wielu błędów, ale wasze jęczenie, wasza logika czasami powoduje, że ręce opadają, naprawdę...

czepiacie się non stop tej FIFY, a przyjzryjcie się qrwa czego oczekujecie jak nie skomplikowania na poziomie FIFY! Lider tabeli ma wygrywac z ostanim zespołem z ligi zawsze i wszędzie bo to lider vs outsider, bramkarz ma wyłapywać wszystko, bo ma refleks na 19, ktos kto ma wrzuty z autu na 5 zawsze musi spierdolić kazdy wrzut, ktos kto ma wolne na 10 to w seoznie moze z wolnego trafić raz, bo więcej to bug. Jaki to qrwa realizm, jak liczby wszystko opisują bezwględnie, bez odchyleń od normy.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.