Strona

Football Manager 2015 - wrażenia

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:28    #951
[quote="Gietz"][quote="robal15"][quote="Gietz"]Nie i nie: terminarz decydowany jest zanim wybierzesz zespół (możesz go przecież nawet obejrzeć gdy widzisz okno wyboru drużyny i wejdziesz w jej profil). Dla sprawdzenia wybrałem sobie Flotę w I lidze, pierwsze 3 mecze to Zagłębie Lubin, Chojniczanka i Siedlce. Między meczami z Chojniczanką i Pogonią Siedlce gram w Pucharze Polski z Sandecją Nowy Sącz.[/quote]

No to jedziemy, Panie niedowiarku. :P

Pierwszy sezon W Colwyn Bay:

FA cup:
http://gyazo(...)3060550a

FA Throphy:
http://gyazo(...)9574b689

Na więcej mnie nie stać, bo dopiero gram drugi sezon :D

Muszę przyznać, że bardzo dobra skuteczność (100%), bo w następnym meczu w pucharze FA Throphy musiałem grac już z drużyną o co najmniej ligę wyżej.

Szkoda, że nie mam starego save'a z Fma 14. Tam grając Depo co chwilę miałem takie wybryki natury.Trzy mecze pod rząd z tą samą drużyną - naprawdę wtedy odechciewa się grać. Przed losowaniem wiedziałem z kim będę grał...[/quote]
Czekaj, czekaj - coś przekręciłem? Sprawdziłem jak to wygląda w Polsce, bo tym się zajmuję, na tym się znam. Pokazałem że u nas tego problemu nie ma. Może jest w Anglii? Nie wiem, puściłem teraz sezon jako trener Colwyn Bay, zobaczę.

[quote="Makaronczterojajeczny"][quote="elnino"]Czym kierowali się twórcy?? Bramka z dzisiaj ;]

https://www.youtu(...)bt40hSgw[/quote]

Ta bramka przebija wszystkie.Ona wyznacza nowy najwyższy poziom realizmu. Ona jest już chyba nie do pobicia.

Panie Gietz, co gra liczyła w czasie rzeczywistym przy tej bramce?[/quote]
Ciężko mi nadążyć za Twoim tokiem rozumowania. Raz twierdzisz że gra nic nie liczy, tylko odtwarza, a kiedy dostajesz takie sytuacje jak ta, pokazujące że liczy, czasami dochodząc do złych wniosków to zmieniasz front. Dodatkowo w obu wersjach skaczesz do mnie, mimo że to nie moja działka.

Setny raz podkreślę - nie zajmuję się silnikiem meczowym. Koryguję Twoje głupie wpisy i teorie spiskowe, ale jako gracz, nie jako koder. Tutaj wygląda na to że jest na decyzję bramkarza wpływa fakt że ma interweniować za polem karnym i kara za takie ryzyko jest zbyt duża, więc się zatrzymuje (to w kwestii czemu nie wyszedł wyżej). To że wychodził zbyt wolno to osobna sprawa, jeden z poważniejszych błędów w tym silniku - dotyka też obrońców jeżeli mają zagraną piłkę za plecy, zdarza się że napastnik ich wyprzedzi.[/quote]

Po piertwsze jeszcze nie stwierdziłem,że ta gra coś liczy w czasie rzeczywistym. Po drugie w końcu Pan napisałeś, że się na tym nie znasz. Skoro sie Pan na tym nie znasz, to tak jak ja Pan tylko zgadujesz. Ja twierdzę, tylko,że ta gra nie liczy w czasie rzeczywistym.Liczy tylko prawdopodobieństwa. Nie istnieje coś takiego jak silnik meczowy,który jest tylko animacją.
Na końcu ,skoro moje wpisy są głupie to Pan jestes pożytecznym idiotą,który nie chce widzieć tych idiotyzmów jakie ta gra serwuje,co udowadnia wiele wpisów. Jak pisałem, gdyby ta gra liczyła w czasie rzeczywistym, to Japonia nigdy by nie zdobyła mistrzostwa świata, a Brazylia nie skończyła na pierwszej rundzie.Nie ma takiej opcji.
Proszę najpierw zrozumieć co ja piszę a potem te swoje przemądrzałe kawałki wstawiać. Mówiłem już ci ,że pisałem kiedyś algorytmy na taką grę i nic się od tamtej pory nie zmieniło. Gdyby gra liczyła w czasie rzeczywistym to Deep Blu nie dał by jej rady,nie mówiąc o moim maleństwie,który dźwiga wszystkie ligi. Gdybyś rozumiał teksty pisane, zrozumiał byś, że jednym z zarzutów jaki stawiam tej grze to nieówność gracza i komputera. Udowodniłem (chociaz to za duże słowo) już na tym forum, że skuteczność gracza zależała od tonu rozmów motywacyjnych. Zagrałem trzy sezony i to opisałem.Powtarzać się nie będę. Gdyby ta gra liczyła w czasie rzeczywistym to skuteczność pierwszego strzału na pewno nie wynosiła by na okrągło 90%.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.12.2014 o godz. 16:29

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:31    #952
[quote]STABILITY & PERFORMANCE

- Fixed rare crash when continuing edited save game
- Fixed rare crash during processing
- Fixed rare crash when reading inbox news item

MATCH ENGINE

- Improved marking at lower levels
- Fine-tuned keeper positioning when an attacker is in a shooting position
- Improved use of passes for players to run onto
- Fixed some instances of poor goalkeeper reaction times
- Fixed goalkeepers not getting back to their own goal quick enough after passing outside their area
- Tweaked goalkeepers ability to turn shots behind rather than back into play
- Improved movement of attackers from crossed free kicks

COMPETITIONS

- Fixed players staying on international duty for too long
- Fixed Mexican Cup Opening Stage win counting as two cup wins
- Adjusted fixture scheduling when using the 'Use Saturday and Wednesday Matchdays' Preference
- Fixed issue where the User would not be asked to set the length of pre-season training
- Improved selection of teams promoted to Italian Serie C
- Updated registration rules for the Asian Confederation Cup
- Updated disciplinary rules for the Brazilian State Championships

TRANSFERS & CONTRACTS

- Increased number of transfers from abroad for some nations in Eastern Europe
- Fixed issue where the user was forced to offer a new contract when purchasing a percentage of an agent owned player already at their club
- Fixed issue where the user could not respond to an agents negotiation for an agent owned player
- Fixed rare issue where a future transfer incorrectly got the transfer date 1/1/1900
- Fixed MLS teams signing too many Goalkeepers
- Improved MLS squad building
- Improved MLS AI decisions in Expansion draft
- Improved MLS AI trade negotiation
- Fixed MLS Re-Entry Draft 2 pick duplication

PLAYER HAPPINESS

- Fixed David Villa and Frank Lampard being unhappy as soon as they join up with NYCFC
- Fixed rare examples of unhappiness chats going straight to blank screens
- Ensured promises made to players when convincing them to join your club are displayed
- Reduced chance of tutoring agreements breaking down leading to disliked person chats
- Ensured promise to ‘Win Silverware’ lasts long enough to be upheld for cup wins
- Fixed club underachieving chats happening to often to individual players

FINANCE

- Fixed wage budget slider being blocked by Premier League FFP rules when adding money into transfer funds
- Fixed inactive clubs being over valued
- Adjusted wages club can offer after promotion

PROGRESSION

- Fixed overuse of ‘Eneko’ and ‘Osia’ as first and second names for Spanish newgens and fixed names in existing saves
- Fixed coaching badges being forgotten whilst being learnt

MEDIA

- Fixed rare problem where inbox news items no longer appeared
- Fixed instances of code in news item
- Fixed rare case of sacking news item not being displayed
- Fixed instances of deadline day repeating
- Fixed instances of subscriptions being reset
- Fixed competition win news item referencing wrong competition
- Fixed news item offering user option to discipline AI player
- Fixed instances of winter break questions being asked incorrectly
- Fixed instances of incorrect news items regarding Nations League

USER INTERFACE

- Can now assign players outside the match squad any starting 11 position or spot on the substitutes bench via their Pkd menu on the Tactics Overview
- Fixed issue where User would be stuck on the MLS Draft Combine screen

EDITOR (STANDALONE)

- Fixed allowing User to choose file save location
- Fixed files can be extracted in to the game from chosen save location
- Fixed various save corruption and ‘disappearing’ fmf file issues
- Fixed nations failing basic rules verification with no edits made
- Further error message improvements
- Fixed Future Fee incorrectly added in to edited loan
- Fixed Kit Selection panel now displaying
- Fixed edited prize money being paid out correctly
- Fixed some registration dates not being extracted correctly
- Fixed some edited competitions not being scheduled correctly
- Fixed Add Language to Local Region

EDITOR (IN-GAME)

- Fixed crash on ‘Trained in Nation’
- Fixed User can now edit Match Fitness and Condition on Player Profile screen
- Fixed editing language proficiency
- Fixed editing International retirement[/quote]
Dużo tego. W najgorszym przypadku błędów może być przez to 2x więcej :D Czas rozpocząć testy od nowa bo teoria o zmianach w silniku meczowym, które podobno w całości można ujrzeć w obecnie prowadzonych sejwach troszkę kuleje...
.

 franas Młody aktywista

Postów: 234
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.09.2006
Skąd: Pyrlandia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:32    #953
Te niecałe 50MB to patch? :{
Uśpiony revolucjonista ;)

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:43    #954
[quote="Makaronczterojajeczny"]Po piertwsze jeszcze nie stwierdziłem,że ta gra coś liczy w czasie rzeczywistym. Po drugie w końcu Pan napisałeś, że się na tym nie znasz. Skoro sie Pan na tym nie znasz, to tak jak ja Pan tylko zgadujesz. Ja twierdzę, tylko,że ta gra nie liczy w czasie rzeczywistym.Liczy tylko prawdopodobieństwa. Nie istnieje coś takiego jak silnik meczowy,który jest tylko animacją.[/quote]
Co zdanie to kłamstwo albo przekręcenie. Nie napisałem że się nie znam, tylko ze się tym nie zajmuję w SI - zajmuję się polską bazą danych. Gra liczy w czasie rzeczywistym. Silnik meczowy istnieje i nie jest tylko animacją.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Jak pisałem, gdyby ta gra liczyła w czasie rzeczywistym, to Japonia nigdy by nie zdobyła mistrzostwa świata, a Brazylia nie skończyła na pierwszej rundzie.Nie ma takiej opcji. [/quote]
Gra liczy w czasie rzeczywistym i właśnie dlatego zdarzają się takie rzeczy jak zwycięstwo Japonii i porażka Brazylii. IDENTYCZNIE jak w życiu, gdzie będąca mistrzem świata i Europy Francja odpadała w fazie grupowej MŚ 2002. Właściwie to przeczysz sam sobie - gdyby gra nie liczyła, tylko podstawiała sobie wyniki to wtedy nie byłoby takich sytuacji.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Proszę najpierw zrozumieć co ja piszę a potem te swoje przemądrzałe kawałki wstawiać.[/quote]
Problem jest w tym że ty tego nie rozumiesz, a co dopiero odbiorca.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Gdyby gra liczyła w czasie rzeczywistym to Deep Blu nie dał by jej rady,nie mówiąc o moim maleństwie,który dźwiga wszystkie ligi.[/quote]
Nie bądźmy śmieszni. Policzenie równań ruchu piłki i tych odpowiadających za ruch i decyzje zawodników nie przekracza możliwości współczesnych maszyn w żaden sposób.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Gdybyś rozumiał teksty pisane, zrozumiał byś, że jednym z zarzutów jaki stawiam tej grze to nieówność gracza i komputera.[/quote]
Rozumiem teksty pisane bardzo dobrze. W równaniach silnika nie ma niczego co różnicowałoby postawę zespołu Twojego i rywala.

[quote="Makaronczterojajeczny"]Gdyby ta gra liczyła w czasie rzeczywistym to skuteczność pierwszego strzału na pewno nie wynosiła by na okrągło 90%.[/quote]
I właśnie dlatego nie wynosi.

 shoesalesman Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:43    #955
[quote="franas"]Te niecałe 50MB to patch? :{[/quote]

Większość zmian, podejrzewam, że 99% poprawek w silniku meczowym to główny plik .exe gry, w nim jest wszystko zawarte a cała reszta to dodatki. Więc każda zmiana nie powinna być duża bo to po prostu nowsza wersja pliku fm.exe

 Sierak Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2008
Skąd: Bielawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:45    #956
Patch 15.2 nie poprawia błędu z barażami

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:46    #957
[quote="pikawa94"]Dużo tego. W najgorszym przypadku błędów może być przez to 2x więcej :D Czas rozpocząć testy od nowa bo teoria o zmianach w silniku meczowym, które podobno w całości można ujrzeć w obecnie prowadzonych sejwach troszkę kuleje...[/quote]
Czemu? Zawsze było tak że zmiany w silniku działały od razu, te dotyczące transferów i zasad ligowych różnie, zawsze trzeba było to sprawdzić osobno.

[quote="franas"]Te niecałe 50MB to patch? :{[/quote]
Tak, czemu miałoby być więcej? Większość grafik, tekstur itp. się nie zmienia, a to one nabijają rozmiar gry.

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:47    #958
[quote="Sierak"]Patch 15.2 nie poprawia błędu z barażami[/quote]
Patch 15.2 poprawia błąd z barażami.

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:48    #959
[quote="Gietz"][quote="pikawa94"]Dużo tego. W najgorszym przypadku błędów może być przez to 2x więcej :D Czas rozpocząć testy od nowa bo teoria o zmianach w silniku meczowym, które podobno w całości można ujrzeć w obecnie prowadzonych sejwach troszkę kuleje...[/quote]
Czemu? Zawsze było tak że zmiany w silniku działały od razu, te dotyczące transferów i zasad ligowych różnie, zawsze trzeba było to sprawdzić osobno.[/quote]
Tak z doświadczenia mówię - swojego i innych :>

@Gietz
Warto sprawdzić czy drużyny Tamworth, Hednesford i Harrogate (screen 1) nie odpadły z rozgrywek wcześniej więc nie mogli spotkać się razem (może taki fajny zbieg okoliczności :D). Od tego to też niestety może zależeć :>
.

 Sierak Partyzant

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2008
Skąd: Bielawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.12.2014 16:49    #960
[quote="Gietz"][quote="Sierak"]Patch 15.2 nie poprawia błędu z barażami[/quote]
Patch 15.2 poprawia błąd z barażami.[/quote]

Patrząc po wykazie poprawek, jednak nie poprawia. W takim razie kiedy można spodziewać się update polskich niższych lig?

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.