Football Manager 2015 - wrażenia

 zachi Zgred Manifestant

Postów: 2902
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.12.2002
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:21    #1191
[quote="robal15"]Ach, gdybym tylko mógł.:p
To forum źle zlicza liczbę edycji, jakby co:>
Zamiast sumować, to je mnoży...[/quote]

Nu, babol taki. Więc jedynie małe info na przyszłość - to nie był żaden przytyk tylko do Ciebie. Mięso wykropkujcie, wstawcie "motyle nogi" - ale niech to nie wygląda jak, za przeproszeniem, chlew. Dyskusja tutaj jest gorąca, ciekawa - dodatkowe kolorofony nie są potrzebne.

A - jeszcze pytanie do posiadaczy FM14 i FM15 - w której edycji silnik meczowy jest lepiej ogarnięty i mniej przypomina science fiction?
Jest tylko jeden Bug - to Football Manager.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:36    #1192
Ja polecam FM14. Silnik jest lepszy oraz jest mało bugów w samej grze. W tej edycji jest ich pełno. Nawet YT nie działa. Ja mam taką teorię spiskową, że celowo to zrobili, żeby ludzie nie mogli pokazywać baboli z ME:)

Jedyny plus to nowy system scoutingu, przez co trudniej gra się w niższych ligach, ale z drugiej strony scouting strasznie kuleje. Brakuje w nim pełno funkcji oraz te które są, to nie działają prawidłowo. Podsumowując, jest bardzo źle.

6. Scouting prawie w ogóle nie działa:
a) jest tylko jedna słuszna kolejność wyboru do przescoutowania ligi oraz regionu. Gra nakazuje nam zacząć od regioniu - ewidentny błąd programistyczny.
b) gra znowu wybiera za nas scouta do śledzenia następnego rywala - ewidentny błąd programistyczny.
c) nie ma opcji pauza/reset.
d) nie można zmodyfikować szczegółowości scoutowania w trakcie jego wykonywania..
e) błąd ze scoutowaniem regionu - non stop omija te same kraje.
f) dodaje gracza do listy, pomimo tego, że zakazujesz tego.

Minęły dwa miesiące od premiery gry, a oni nic nie zrobili w tym kierunku. A najśmieszniejsze jest to, że zamiast się przyznać, że popełnili błąd, to zasłaniają się tym, że to było zamierzone. Cmon!

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 18:45

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:51    #1193
[quote="robal15"]Wiesz, nie jesteśmy jakimiś paranoikami. Wystarczy wejść na forum SI i zweryfikować nasze słowa. Tam jest od chuja zgłoszeń i błędów - jakoś ludzie z tego forum po prostu ich nie widzą...

Po prostu na tym forum przyjęła się taka zasada:
grają dobrze = gra zajebista
grają źle = gra chujowa

Nikt nie zwraca uwagi na bugi i zjebany silnik meczowy dopóki jego drużyna gra dobrze. Przynajmniej ja mam takie wrażenie po niektórych postach na tym forum.[/quote]

Nie jestem ignorantem. Widzę pewne niedociągnięcia (w wielu płaszczyznach), nazywane BUGAMI, ale nie odbiera mi to radości z gry. Moi piłkarze grają tak jak chce. Wykonują większość poleceń właściwie, (nareszcie) realizują polecenia dot. stałych fragmentów gry. I chociaż w dwóch rozegranych sezonach nie zdobyłem ani razu mistrzostwa, to oceniam tę (15) wersję zdecydowanie na plus.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 18.12.2014 o godz. 18:51

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 18:58    #1194
[quote="sCan"][quote="robal15"]Wiesz, nie jesteśmy jakimiś paranoikami. Wystarczy wejść na forum SI i zweryfikować nasze słowa. Tam jest od chuja zgłoszeń i błędów - jakoś ludzie z tego forum po prostu ich nie widzą...

Po prostu na tym forum przyjęła się taka zasada:
grają dobrze = gra zajebista
grają źle = gra chujowa

Nikt nie zwraca uwagi na bugi i zjebany silnik meczowy dopóki jego drużyna gra dobrze. Przynajmniej ja mam takie wrażenie po niektórych postach na tym forum.[/quote]

Nie jestem ignorantem. Widzę pewne niedociągnięcia (w wielu płaszczyznach), nazywane BUGAMI, ale nie odbiera mi to radości z gry. Moi piłkarze grają tak jak chce. Wykonują większość poleceń właściwie, (nareszcie) realizują polecenia dot. stałych fragmentów gry. I chociaż w dwóch rozegranych sezonach nie zdobyłem ani razu mistrzostwa, to oceniam tę (15) wersję zdecydowanie na plus.[/quote]

dla mnie też gra jest w porządku, choć jak zawsze jest dużo do poprawy i bardzo mi się podoba, że przynajmniej taki robal stara się walczyć oto, żeby było lepiej, bo zgłaszane przez niego błędy zazwyczaj są poparte konkretnymi przykładami. Mi jedynie nie podoba się to co jest co roku, bo zazwyczaj po jakichś zmianach w silniku meczowym trzeba modyfikować taktykę, i to co zajęło mi bardzo dużo czasu i przynosiło skutek, teraz wygląda kiepsko i naprawdę teraz cały sezon który rozgrywam już chyba z tydzień (głównie brak czasu) testuję różne ustawienia i bronię przed spadkiem. Oczywiście mógłbym przejść teraz na grę środkiem i cieszyć się dobrymi wynikami, ale jaki ma to sens jak trzecie sezon buduję zespół oparty na skrzydłach.

 Tomek83 Partyzant

Postów: 48
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.02.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 19:36    #1195
Mój zawodnik zdobył 3 gole w el. LM w 6 minut za chwile gram w grupie z atletico a tu raul garcia pakuje 4 gole w 16minut dobre nie?

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 20:06    #1196
[quote="robal15"]Ja polecam FM14. Silnik jest lepszy oraz jest mało bugów w samej grze. W tej edycji jest ich pełno. Nawet YT nie działa. Ja mam taką teorię spiskową, że celowo to zrobili, żeby ludzie nie mogli pokazywać baboli z ME:)

Jedyny plus to nowy system scoutingu, przez co trudniej gra się w niższych ligach, ale z drugiej strony scouting strasznie kuleje. Brakuje w nim pełno funkcji oraz te które są, to nie działają prawidłowo. Podsumowując, jest bardzo źle.

6. Scouting prawie w ogóle nie działa:
a) jest tylko jedna słuszna kolejność wyboru do przescoutowania ligi oraz regionu. Gra nakazuje nam zacząć od regioniu - ewidentny błąd programistyczny.
b) gra znowu wybiera za nas scouta do śledzenia następnego rywala - ewidentny błąd programistyczny.
c) nie ma opcji pauza/reset.
d) nie można zmodyfikować szczegółowości scoutowania w trakcie jego wykonywania..
e) błąd ze scoutowaniem regionu - non stop omija te same kraje.
f) dodaje gracza do listy, pomimo tego, że zakazujesz tego.

Minęły dwa miesiące od premiery gry, a oni nic nie zrobili w tym kierunku. A najśmieszniejsze jest to, że zamiast się przyznać, że popełnili błąd, to zasłaniają się tym, że to było zamierzone. Cmon![/quote]

Mój bramkarz zaliczył super asystę. Jak żyję, nie przypominam sobie bym widział idealne podanie bramkarza z własnego pola karnego pod linię 16.Było to piękne prostopadłe podanie na wolne pole. JA już nie gram w piłkę, ale podanie na 80-90 metrów z ziemi to sie na najwyzszym światowym poziomie chyba nie zdarza. W tym meczu była jeszcze jedna potencjalna asysta bramkarza ,ale obrońca wybił piłkę wślizgiem.Już dowiedziałem się i wiem ,że wszystko się może zdarzyć.Ale żeby w IX lidze angielskiej bronił taki diamencik z takimi kiler podaniami.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 20:10    #1197
[quote="zachi"]Mniej mięsa w komentarzach, ludkowie - takie lekkie upomnienie ;). Gdybyśmy siedzieli w knajpce przy browarze, to bym złego słowa nie powiedział. Ale tutaj proszę chociaż o minimum kultury ;).

Robal - zrób no jeszcze jedną edycję posta :P[/quote]

Jedzenie bez soli i przypraw jest mdłe. Teraz to już dwunastoletnie dzieci bluzgają więc jedna ekspresyjna bluzga w tekście pisanym uwidacznia emocje. Mam na to swoje zdanie, którym pogardzam, że ma to swój urok. Poza tym nadaje tekstowi emocje . Byle nie jako przecinek. Bo wtedy to rzeczywiście jest rynsztok.

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 20:11    #1198
[quote="sCan"][quote="robal15"]Wiesz, nie jesteśmy jakimiś paranoikami. Wystarczy wejść na forum SI i zweryfikować nasze słowa. Tam jest od chuja zgłoszeń i błędów - jakoś ludzie z tego forum po prostu ich nie widzą...

Po prostu na tym forum przyjęła się taka zasada:
grają dobrze = gra zajebista
grają źle = gra chujowa

Nikt nie zwraca uwagi na bugi i zjebany silnik meczowy dopóki jego drużyna gra dobrze. Przynajmniej ja mam takie wrażenie po niektórych postach na tym forum.[/quote]

Nie jestem ignorantem. Widzę pewne niedociągnięcia (w wielu płaszczyznach), nazywane BUGAMI, ale nie odbiera mi to radości z gry. Moi piłkarze grają tak jak chce. Wykonują większość poleceń właściwie, (nareszcie) realizują polecenia dot. stałych fragmentów gry. I chociaż w dwóch rozegranych sezonach nie zdobyłem ani razu mistrzostwa, to oceniam tę (15) wersję zdecydowanie na plus.[/quote]

sCan dla mnie Twój post to jak porównywać pizzę z biedronki i z pizzerii. Ta sama średnica, te same składniki a jednak inaczej smakuje. FM powinien być jak ta pizza z pizzerii - nowa, pachnąca i smaczna. A tak mamy , te samo ciasto co w tamtym, a to co miało być nowe i świeże jakoś szybko się psuje.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 21:06    #1199
niech mi ktos wytlumaczy dlaczego mój bramkarz ma tak wysoką note?

http://www.fotos(...)dca.html

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.12.2014 21:09    #1200
[quote="kell1987"]niech mi ktos wytlumaczy dlaczego mój bramkarz ma tak wysoką note?

http://www.fotos(...)dca.html[/quote]

jest gejem?. Fajny wynik

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.