Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 01:08    #1231
[quote="Gietz"]No i super. Są opisane okoliczności, wrzucony sejw, Alex odpowiedział szybko i rzeczowo, chyba wszystko w porządku [/quote]
No nie za bardzo, bo nadal nie działa. Ten bug też występował w poprzedniej wersji...
[quote="robal15"]To też wg mnie jest bugiem:
http://commu(...)Reviewed
Nie ma sensownego wyjaśnienia, dlaczego nie można odwrotnie. Przecież to żadna różnica. Najwidoczniej w kodzie coś nie działa i tyle.[/quote]
[quote="Gietz]"No i znowu - JA chciałbym żeby to wyglądało inaczej, więc ONI pewnie nie potrafią nic zrobić...[/quote]
Nie CHCIAŁBYM tylko TAK WYGLĄDAŁO przez wszystkie lata. Proszę, powiedź mi jakie są z tego korzyści? Z punktu programistycznego to rozwiązanie jest po prostu nieergonomiczne i nieintuicyjne. Zamiast się rozwijać, to się cofamy. A po pierwsze, skąd normalny człowiek ma wiedzieć, że to musi być w takiej kolejności? Zgadywać? Rzucać kością? Inni użytkownicy też na to narzekali - nie wiedzieli jak przydzielić oba zadania scoutowi.
[quote="Gietz"]Nie można powiedzieć że to są bugi. Nie dodawanie do listy powinno być opcją do wyboru, ale to są jakieś funkcjonalności. Btw, jak widziałbyś wstrzymanie wyszukiwania? Masz scouta w Ameryce Południowej, wstrzymujesz poszukiwania, wysyłasz go do Europy i po skończonym kraju czy regionie wznawia tamte poszukiwania? W czym jest to lepsze od zakończenia i rozpoczęcia innego zadania? Wyniki (raporty) przecież zostają. Może masz dobry pomysł, po prostu go nie widzę.[/quote]
Nie dodawanie do listy jest opcją występującą w grze, która nie działa prawidłowo. Skoro ona tam jest, to klient oczekuje, że będzie ona prawidłowo działać, ale na ten moment silnik scoutingu jest tak zaprogramowany, że wymaga dodania tego grajka do listy, inaczej go nie będzie śledził. Ogólnie ten system scoutingu jest strasznie ubogi i brakuje mu dużo podstawowych funkcji. Można by na przykład dać użytkownikowi możliwość definiowania krajów, jakie chce, żeby jego scout przeszukiwał. Łatwa funkcja a jak by umiliła nam życie :)
[quote="Gietz]Masz scouta w Ameryce Południowej, wstrzymujesz poszukiwania, wysyłasz go do Europy i po skończonym kraju czy regionie wznawia tamte poszukiwania? W czym jest to lepsze od zakończenia i rozpoczęcia innego zadania? Wyniki (raporty) przecież zostają. Może masz dobry pomysł, po prostu go nie widzę.[/quote]
W tym jest to lepsze, że by nie musiał ponownie wyszukiwać tych samych grajków, przez co szybciej by kończył zadanie oraz byłoby to znowu bardziej ergonomicznym rozwiązaniem. W pisanych programach chodzi o to, żeby użytkownik miał wszystko na tacy, żeby nie musiał klikać parę razy, aby dobrać się do jakiejś funkcji.
[quote="Gietz"]Wybacz, ale to że podobały ci się suwaki nie znaczy że inne rozwiązanie jest uproszczeniem, błędem, głupotą i że producent ma je porzucić [/quote]
Sorry, ale nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Proszę nie przekręcać moich słów. Uproszczenie a głupota to dwa różne pojęcia. Mówię tylko, że temu silnikowi taktycznemu brakuje dużo funkcji zaawansowanych, są jedynie ogólniki które potrafią zdezorientować gracza.
[quote="Gietz"]Niby tak, ale nie do końca. Jest zgłoszenie że jest za dużo wrzutek czy kontuzji, zwykle okraszone jakimś tekstem o kompetencjach, zdolnościach umysłowych albo pracowitości. W odpowiedzi są jakieś dane - na przykład o tym że inaczej definiuje się dośrodkowania w grze, albo że ilość kontuzji odpowiada średnim i temat się urywa, po to żeby zaraz wrócić z innym pomysłem.[/quote]
Ty powróciłeś z tym tematem. Ja od tego patcha na to nie narzekam. Jest w normie.
[quote="Gietz"] Nie mam tak wielu dośrodkowań ani po swojej stronie ani po stronie rywala.
84 dośrodkowania - Manchester United w meczu z Fulham. Na niższych poziomach nikt tego nie liczy.[/quote]
Linka poproszę.

// Edytowano 15 razy, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 01:15

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 01:46    #1232
[quote="Gietz]Masz scouta w Ameryce Południowej, wstrzymujesz poszukiwania, wysyłasz go do Europy i po skończonym kraju czy regionie wznawia tamte poszukiwania? W czym jest to lepsze od zakończenia i rozpoczęcia innego zadania? Wyniki (raporty) przecież zostają. Może masz dobry pomysł, po prostu go nie widzę.[/quote]
[quote="robal15"]W tym jest to lepsze, że by nie musiał ponownie wyszukiwać tych samych grajków, przez co szybciej by kończył zadanie oraz byłoby to znowu bardziej ergonomicznym rozwiązaniem. W pisanych programach chodzi o to, żeby użytkownik miał wszystko na tacy, żeby nie musiał klikać parę razy, aby dobrać się do jakiejś funkcji. [/quote]

Jeszcze jedna sprawa, w jaki sposób chcesz to zadanie zakończyć w dowolnej chwili?
http://gyazo(...)af02f170

Nie widzę takiej opcji... można jedynie je usunąć, a wtedy rozpoczęcie tego zadania od nowa spowoduje, że będzie przeszukiwał tych samych grajków - to co napisałem wyżej.

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 01:56

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 patpul Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.06.2010
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 10:14    #1233
Przez wiele długich miesięcy się nie odzywałem, śledziłem sobie przeróżne dyskusje. Z częścią argumentów się zgadzałem, z częścią nie - życie.
Bardzo długo uważałem FM11 za super grę. Może dlatego, że na oczy nie widziałem 12 i 13. Nie miałem takiej potrzeby. Kupiłem 14 i zagrałem niewiele więcej, niż sezon. Teraz już wiem dlaczego.
Bo za bardzo przejmowałem się komentarzami na tej stronie. Chujnia z grzybnią - tak mniej więcej parafrazowałem sobie te wypowiedzi. Jest nr 15, towarzystwo się nie zmieniło za bardzo - zniknął Szarlatan, niemal umarł Demon z Pawłem, nawet towarzysz romantyczny nieco zawarł japę. (Może z uwagi na prezent, jaki dostał, a może trollowanie już mu też śmierdzi - nie ważne. Choć co jakiś czas bąka puścić musi, bo wiadomo - trzeba o sobie przypomnieć). Pojawił się Makaron, aktywny jest też robal. No i lament wciąż aktualny jest.
O głupio-mądrych postach Makarona pisać nie mam zamiaru - zachowanie jak przedszkolaka, który przeczytał w książeczce, że - a, powiedzmy - znaczna większość aut jeszcze nie jeździ na wodę. I musi każdemu powiedzieć, że taką tajemną wiedzę posiadł. (Tak, głównie pierdoprobablistyczne bajania mam na myśli. Poza tym popełniając tyle błędów ortograficznych, językowych i interpunkcyjnych uwłaczasz np. mi - i choćbyś zaklinał rzeczywistość - tłumaczenie lenistwa grafomanią będzie zawsze żenujące.).
Z zaciekawieniem zaś czytałem robalowe posty. Bo i w miarę logiczne mi się wydawały. Niemniej w kilku PMach (donosach) - nie do niego, ale odnośnie kilku postów wyżej wspomnianych towarzyszy - dzieliłem się refleksją, że podziwiam uprór w wyjaśnianiu wirtualnej rzeczywistości.
Przy okazji FM15 postanowiłem czytać, ale puszczać większość błazenady (oczywiście w moim, lemingowym, cebulowym, ignoranckim postrzeganiu) mimo oczu. I - kurwa - super mi się gra. Pojawia się ta radość, co przy wersji z numerem 11. Dostaje w papę (niemal) mecz za meczem w hiszpańskiej Tercera Division, prowadząc jakiś amatorski zespolik z Galicji z dwustuosobowym stadionikiem, ale sprawia mi ta _zabawa_ frajdę. Czytam posty w tym wątku, ale mam wiele z nich w głębkim poważaniu. Bo w grze nie musi być, jak w rzeczywistości - na szczęście. Odświeżyłem sobie w kudłatym łbie frazę, przeczytaną jakoś na przełomie wieków, odnoszącą się do CM-a. Że wraz z rozpoczęciem rozgrywki zaczyna się kompletnie inny świat. W sensie, że nie musi się to zgadzać z tym, co znamy z ekranów telewizorów czy stadionów. Właśnie to jest moim punktem odniesienia, więc pewnie dlatego zaczęła mi ta gra znów dawać jakąś tam radość. Gram sobie jeden mecz na kilka dni, czasem kilka meczów w ciągu dnia - jeśli czas pozwoli. I tyle.
A w tym przekonaniu, że nie warto dupobolizmu uprawiać utwierdziła mnie ta wypowiedź:

[quote="robal15"]Ja tę grę kupuję dla bazy danych, bo jestem maniakiem pod tym względem.[/quote]

Dzięki, robal:)
Reszta Twoich postów o kłopotach z rozgrywką - część pewnie słusznych - poszła w niepamięć.

BTW. Dzień dobry forowiczom tym postem mówię, bo to mój pierwszy komentarz na CMRev.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 10:17

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 10:44    #1234
[quote="robal15"]Nie widzę takiej opcji... można jedynie je usunąć, a wtedy rozpoczęcie tego zadania od nowa spowoduje, że będzie przeszukiwał tych samych grajków - to co napisałem wyżej.[/quote]
Ok, rozumiem. Przy tych opisach problemów ze scoutingiem trochę się pogubiłem, teraz widzę o co w nich chodziło.
Btw, spróbowałeś przydzielić innego scouta do następnego rywala w opisany sposób?
[quote="robal15"][quote="Gietz]Masz scouta w Ameryce Południowej, wstrzymujesz poszukiwania, wysyłasz go do Europy i po skończonym kraju czy regionie wznawia tamte poszukiwania? W czym jest to lepsze od zakończenia i rozpoczęcia innego zadania? Wyniki (raporty) przecież zostają. Może masz dobry pomysł, po prostu go nie widzę.[/quote]
W tym jest to lepsze, że by nie musiał ponownie wyszukiwać tych samych grajków, przez co szybciej by kończył zadanie oraz byłoby to znowu bardziej ergonomicznym rozwiązaniem. W pisanych programach chodzi o to, żeby użytkownik miał wszystko na tacy, żeby nie musiał klikać parę razy, aby dobrać siędo jakiejś funkcji.[/quote]
Prawda. Z tym że jest to niewygodne się zgadzam, chociaż rozumiem też dlaczego nie wybiera się scouta z panelu przydzielania zadań.
[quote="robal15"][quote="Gietz"]Wybacz, ale to że podobały ci się suwaki nie znaczy że inne rozwiązanie jest uproszczeniem, błędem, głupotą i że producent ma je porzucić [/quote]
Sorry, ale nigdzie czegoś takiego nie napisałem. Proszę nie przekręcać moich słów. Uproszczenie a głupota to dwa różne pojęcia. Mówię tylko, że temu silnikowi taktycznemu brakuje dużo funkcji zaawansowanych, są jedynie ogólniki które potrafią zdezorientować gracza.[/quote]
Mówisz że taktyka jest uboga i że na suwakach wszystko było widoczne, chyba aż tak bardzo nie przekręciłem. Takie rozwiązanie wybrał świadomie producent. Może kiedyś pojawi się możliwość większego wpływu na SFG (chociaż moim zdaniem wystarczyłaby wizualizacja tego co mamy obecnie i dodanie podziału wykonawców na wrzucającego/strzelającego), ale np. ustawianie zespołu w ataku i w obronie czego domaga się wielu ludzi to fatalny pomysł i ślepa uliczka - mam nadzieję że nigdy nie zobaczymy tego ponownie w grze - w latach 90-tych miało jeszcze sens ale do współczesnej piłki zdecydowanie bardziej pasują role i pojęcie płynności determinujące zachowanie zawodników w fazie przejściowej.
Moim zdaniem jest w sam raz i potrzebna jest kosmetyka a nie jakiekolwiek rewolucje.
[quote="robal15"][quote="Gietz"] Nie mam tak wielu dośrodkowań ani po swojej stronie ani po stronie rywala.
84 dośrodkowania - Manchester United w meczu z Fulham. Na niższych poziomach nikt tego nie liczy.[/quote]
Linka poproszę.[/quote]
https://twitt(...)79821312
a tak wygląda to na rysunku: http://voice(...)lham.png
Btw, Fulham miało 3 celne uderzenia i 2 bramki.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 10:46

 romantico Partyzant

Postów: 1809
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Szczecin/Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 12:15    #1235
Dobrze, że tutaj nie banują jak na forum SI :)
Zgłoszony znany bład - bramkarz wykopuje z okolic autu do przeciwnika na połowe boiska a ten ładuje brame z połowy nim bramkarz zdąży wrócić
Odpowiedź moderatora - bardzo trudno naprawić ten bład
Moja riposta : to trzeba zatrudnić lepszych programistów lub zmienić silnik a nie korzystać z tego samego od kilku lat
Efekt : miesiąc bana :)

Ehhhh... a tak wiele SI obiecywało po finalnym patchu do FM14
Do zobaczenia w FM16.......

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 13:11    #1236
[quote="Gietz"][quote="robal15"]Nie widzę takiej opcji... można jedynie je usunąć, a wtedy rozpoczęcie tego zadania od nowa spowoduje, że będzie przeszukiwał tych samych grajków - to co napisałem wyżej.[/quote]
Ok, rozumiem. Przy tych opisach problemów ze scoutingiem trochę się pogubiłem, teraz widzę o co w nich chodziło.
Btw, spróbowałeś przydzielić innego scouta do następnego rywala w opisany sposób? [/quote]
Dzisiaj sprawdzę to. Jeśli nie będzie działać, to mogę nawet filmik nagrać.
[quote="robal15"][quote="Gietz"] Nie mam tak wielu dośrodkowań ani po swojej stronie ani po stronie rywala.
84 dośrodkowania - Manchester United w meczu z Fulham. Na niższych poziomach nikt tego nie liczy.[/quote]
Linka poproszę.[/quote]
[quote="Gietz"]https://twitter.com/KickOff/status/432574282279821312
a tak wygląda to na rysunku: http://voice(...)lham.png
Btw, Fulham miało 3 celne uderzenia i 2 bramki.[/quote]
No i gitara. Teraz mam świadomość, że takie wydarzenie może wystąpić, więc wycofuję swoje oskarżenia - to nie jest bug.
btw, teraz po tym nowym patchu już nie mam takich dużych liczb, są zbliżone do średniej.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 13:13

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 kalidorek Partyzant

Postów: 34
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.10.2013
Skąd: Marki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 13:30    #1237
Pogralem troche i stwierdzam, ze gierka fajna, choc ma kilka bledow.
A co do dyskusji. Kilka osob na sile chce udowodnic, ze gra nie odzwierciedla rzeczywistosci. To tak jakby ktos kupil dacie logan (przyklad z dupy) i marudzil, ze nie moze zapyerdalac 300 km/h. Ludzie. Ogarnijcie sie troche. Tutam powinno sie opisywac wrazenia z gry, ew wskazywac jakies niedociagniecia czy bledy zeby inni wyrobili sobie opinie i zdecydowali o kupnie gry. A marudzenia jest od groma bo sie komus cos niepodoba, inaczej to widzi, itd, itp. To tak jakbym ja gral w CIV5 i marudzil, ze czolgi przeciwnika rozwalaja moich lucznikow. Kurna, to tylko gra. Jak sie nie podoba i uwazasz gre za tragiczna to napisz 1-2 posty, skasuj gre i wywal pudelko do smieci, ew. oddaj do domu dziecka, Moze ktos skorzysta i bedzie mega zadowolony. To tak na szybko troche zolci.
A co do jechania po ludziach ktorzy zbierali dane dla polskich lig. Czym oni zawinili? Przeciez oni tylko podawali nazwiska. Powinno sie im raczej dziekowac, ze maja chec i ochote.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 13:54    #1238
Właśnie, dla osób które interesują się ligami wschodnimi, a wiem, że takie są i pytały się o transfery w tej lidze (chyba to był armbi), to mogę powiedzieć, że już tego problemu nie ma w lidze rosyjskiej i ukraińskiej. Zespoły zaczęły kupować zawodników z poza ich kraju, np z Brazylii oraz Hiszpanii. Niestety nie wiem, jak sytuacja wygląda w Turcji.

A co do bugów, to rzucił mi się w oczy kolejny. Kółeczka na ekranie taktycznym źle oceniają przydatność piłkarza do roli w sytuacji, gdy w zakładce "piłkarze" ustawimy mu inną rolę.

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 14:05

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 WariatCFC Młody aktywista

Postów: 306
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 14:41    #1239
HAHAHAHAHAHAH, nie wiem czy ktoś już zgłaszał tego buga, ale spalony nie obowiązuje przy rzutach rożnych tylko dla wykonawców tego stałego fragmentu gry, a nie dla drużyny przeciwnej. O co mi chodzi? Rzut rożny, obrońca drużyny przeciwnej wybija piłkę i co? Napastnik rywala stojący sam na 30m!!! wychodzi sam na sam i strzela bramkę. Ostatni obrońca stoi na linii środkowej, a napastnik dobre 10 m za nim. Zróbcie coś z tym, bo tracić tak bramkę co mecz nie jest fajne.

Zdjęcie przykładowe po której padła bramka (jak ktoś mi powie jak zapisywać powtórki z danego przedziału czasowego, to również udostępnie) https://fbcdn(...)c16b7e11

// Edytowano 7 razy, ostatni raz 20.12.2014 o godz. 14:45

[quote="hapek"]Z drugiej strony zal mi cie po pewnie jestes za polonia gieksa dyskobolia warszafka, albo inna legła poległa która kradła pilakarzy innym kluba, albo wisla skisla tak jak ty, a moze lechia olimpia poznan gdansk, albo ruchowi chorzowskie psy[/quote]

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.12.2014 14:52    #1240
Ale na zdjęciu zawodnik z numerem 22 (jeśli to on jest napastnikiem) stoi na swojej połowie, więc nie ma żadnej mowy o spalonym. No chyba, że źle rozumiem to zdjęcie i opis.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution