Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:16    #1361
Jeśli chodzi o kwoty zawodników, to najbardziej zjebaną ligą pod tym względem jest Belgia. Tam każdy młody zawodnik (22 lat) kosztuje minimum 5 mln ojro, a np. w takiej Hiszpanii zawodnicy kosztują mniej niż 2 mln ojro...

Ktoś mi odp. na moje pytanie?
Czy Wam wiedza scouta też tak szybko maleje? Tzn. po zakończeniu zadania mam cały pasek, biorę inny kraj - kończę go, patrzę na poprzedni kraj, a tam mój pasek jest prawie zerowy. Też tak macie? Chciałbym to zgłosić na forum SI.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:18    #1362
[quote="Makaronczterojajeczny"]Ale ja im chcę zapłaćić. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron gwarantuje im kasę. Gra w pierwszym zespole też nic nie gwarantuje, bo mogę ich nie wystawiać. Akurat wygrałem ligę i są mi niepotrzebni. Muszę się ich i tak pozbyć, bo mają wysokie pensje. Chciałem miesiąc wcześniej.
A tak blokują mi fundusz płac. Bo długi juz mam. Fix,albo łatka, nie pamiętam co, uniemożliwił grę w Pucharze Angli, więc nie ma kasy.[/quote]

Nie chcą rozwiązać kontraktu, bo nie znajdą sobie innego pracodawcy, a w ten sposób mają zagwarantowaną kasę. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron to tylko połowa ich całej pensji.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:18    #1363
[quote="SuperZiemniak"][quote="Makaronczterojajeczny"]moje grajki nie chcą rozwiązania kontraktu za porozumieniem, bo są zadowolone.Nie chcą też przedłużyć umowy bo klub nie spełnia ich ambicji. Jak można wymyśleć taki IDIOTYZM?[/quote]

No, a po co mają rezygnować z części pieniędzy dla nie pewnej przyszłości po rozwiązaniu kontraktu. Zwłaszcza jeżeli grają[/quote]

Ale ja im chcę zapłaćić. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron gwarantuje im kasę. Gra w pierwszym zespole też nic nie gwarantuje, bo mogę ich nie wystawiać. Akurat wygrałem ligę i są mi niepotrzebni. Muszę się ich i tak pozbyć, bo mają wysokie pensje. Chciałem miesiąc wcześniej. I tak gram juniormi i buduję zespół na ligę numer 8
A tak blokują mi fundusz płac. Bo długi juz mam. Fix,albo łatka, nie pamiętam co, uniemożliwił grę w Pucharze Angli, więc nie ma kasy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 14:19

 chasm Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.11.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:21    #1364
Jestem po pierwszej odpałce :)
Mam słaby laptop: AMD6310, R4, Win8.1, Ram4gb, matHD i jestem z gry bardzo zadowolony.
Zaskoczyła mnie zwiększona funkcjonalność. Teraz łatiwej i chętniej odwiedza sie zakładki, które często się omijało. Silnik meczowy znów ulepszony, ale nadal wiele mu brakuje, mimo wszystko idzie płynnie. Moment wyboru składu mnie trochę zirytował, ale jak dotąd za mną dwa mecze, więc może przywyknę. Myślę o wprowadzeniu skórki, która zawęzi boczne menu. Polecacie jakąś?

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 14:39    #1365
[quote="robal15"]

Nie chcą rozwiązać kontraktu, bo nie znajdą sobie innego pracodawcy, a w ten sposób mają zagwarantowaną kasę. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron to tylko połowa ich całej pensji.[/quote]

Nie jestem taki tego pewien. Facecik zarabiał 200 funtów na tydzień i chciał 10 tysięcy z kawałkiem za rozwiązanie za porozumieniem stron. Na początku sezonu oczywiście. Dziwne jes to , że na początku sezonu zgadzali się na taką operację, a na końcu nie chcą. Został im w sumie miesiąc. Jednego nawet bym za te 200 utrzymał. Ale on nie chce. Nie chce zostać, chociaz jest bardzo zadowolony i nawet uważa , że jest kluczowym zawodnikiem. No bo jest.
Jak znam życie to nie będą oni i tak mieli gdzie grać. Ale i tak będzie gra w 8 lidze poniżej ich ambicji.

:) Jak sie kolega tak wpasował w edycję:)?

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 14:42

 Mijagi Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.12.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 15:13    #1366
[quote="robal15"] Ktoś mi odp. na moje pytanie?
Czy Wam wiedza scouta też tak szybko maleje? Tzn. po zakończeniu zadania mam cały pasek, biorę inny kraj - kończę go, patrzę na poprzedni kraj, a tam mój pasek jest prawie zerowy. Też tak macie? Chciałbym to zgłosić na forum SI.[/quote]
Mi się wydaje,że ma to związek z pojawianiem się nowych graczy w kraju. Są oni nie obserwowani to i wiedza o kraju maleje. Ale to tylko moja teoria. Bo maleje ale nie powiedział bym, że szybko.

Chciałem się przywitać bo od 3 lat śledzę forum, ale w końcu przychodzi czas żeby samemu wyrzucić żale i popytać o parę rzeczy :D
Nie szukam niczego na siłę, a wszystko co zauważę to przypadek.

1. Jeśli chodzi o transfery, to fakt, że ceny odkupu są wysokie ale można tez nieźle negocjować.

2. Dlaczego zawodnik mający 2 gwiazdki silnie próbuje wymusić grę w 1 zespole skoro jest o dwie klasy gorszy od pozostałych. Mało tego od roku traci umiejętności mimo 22 lat. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu.

3. Miałem nędznego bramkarza 2 gwizdki. Doszło mi 4 kolejnych młodzików bardzo nędznych po 1-3 srebrne gwiazdki. Przez rok żaden się nie rozwiną ani o jeden atrybut. Nagle sam z siebie trafiłem a może jednemu zaproponować opiekę przez ww 2 gwiazdkowa. 4 Miechy i szok, 16 latek ma 4,5 gwiazdki złotej w 4 miesiące a i tak po marudził, że tamten nic go nie nauczył. Mało tego wg scouta jest to jego szczyt możliwości w wieku 16 lat. wtf???

4. czy u was też zawodnicy najczęściej grają tyłem do przeciwnika. Mój rozgrywający nie widzi wtedy wychodzących na pozycję napadziorów i podaje do obrońców zamiast do przodu. Mało tego mój przeciwnik jak robi kontry po rogu i uda mu się minąć 1 obrońce zostaje mu 2. To mój obrońca zamiast zrobić cokolwiek kopnąć albo chociaż udawać że chce mu zabrać piłkę to on biegnie tyłem przez połowę boiska i co najlepsze biegnie szybciej niż tamten.

5. Jak zmusić zawodników do zaprzestania strzałów z przed pola karnego. rozumiem 3-4 razy na mecz przez zawodnika który ma dobry parametr. Ale u mnie to robią wszyscy notorycznie, mimo ze ustawiłem im rzadziej strzelaj.


[quote=""Makaronczterojajeczny"]Ale ja im chcę zapłaćić. Rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron gwarantuje im kasę.[/quote]
Nie do końca prawda. Ja bardzo dużo rozwiązuje kontraktów nie płacąc niczego. Mało to dotyczy w/w sytuacji ale jeśliby ktoś nie wiedział to jest taka opcja.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 15:26    #1367
[quote="Mijagi"]4. czy u was też zawodnicy najczęściej grają tyłem do przeciwnika. Mój rozgrywający nie widzi wtedy wychodzących na pozycję napadziorów i podaje do obrońców zamiast do przodu. Mało tego mój przeciwnik jak robi kontry po rogu i uda mu się minąć 1 obrońce zostaje mu 2. To mój obrońca zamiast zrobić cokolwiek kopnąć albo chociaż udawać że chce mu zabrać piłkę to on biegnie tyłem przez połowę boiska i co najlepsze biegnie szybciej niż tamten.[/quote]

Zdarzają się takie kwiatki obrońcom, dziwnie biegną, nagle się zatrzymują, truchtają i przeciwnik mający do piłki 40 metrów dalej ich wyprzedza. To bugi.

[quote="Mijagi"]5. Jak zmusić zawodników do zaprzestania strzałów z przed pola karnego. rozumiem 3-4 razy na mecz przez zawodnika który ma dobry parametr. Ale u mnie to robią wszyscy notorycznie, mimo ze ustawiłem im rzadziej strzelaj.[/quote]
W poleceniach piłkarza dajesz zwłaszcza bocznym obrońcom "rzadziej strzelaj", w poleceniach drużynowych dajesz "więcej dyscypliny" i "podania w pole karne", a jak któryś piłkarz ma " Lubi strzelać z dystansu" to musisz próbować go oduczyć. Ale i tak zawsze jakiś będzie miał kozacką fantazję i odda od czasu do czasu strzał z dystansu. Do tego dochodzą często wolne jako strzały z dystansu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 15:26

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 18:26    #1368
[quote="Mijagi"][quote="robal15"] Ktoś mi odp. na moje pytanie?
Czy Wam wiedza scouta też tak szybko maleje? Tzn. po zakończeniu zadania mam cały pasek, biorę inny kraj - kończę go, patrzę na poprzedni kraj, a tam mój pasek jest prawie zerowy. Też tak macie? Chciałbym to zgłosić na forum SI.[/quote]
Mi się wydaje,że ma to związek z pojawianiem się nowych graczy w kraju. Są oni nie obserwowani to i wiedza o kraju maleje. Ale to tylko moja teoria. Bo maleje ale nie powiedział bym, że szybko.[/quote]

Tylko że ta zdobyta wiedza po zakończeniu zadania znika mu po dwóch miesiącach. To jest taka syzyfowa praca. Zdobędziesz wiedzę jednego kraju, to druga Ci znika...
W ten sposób nie mogę stworzyć dobrej siatki scoutingu.

[quote="Mijagi"]2. Dlaczego zawodnik mający 2 gwiazdki silnie próbuje wymusić grę w 1 zespole skoro jest o dwie klasy gorszy od pozostałych. Mało tego od roku traci umiejętności mimo 22 lat. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu.[/quote]

Traci umiejętności bo nie gra - zmniejsz mu status w drużynie na zaplecze - wtedy mniej marudzą.

[quote="Mijagi"]3. Miałem nędznego bramkarza 2 gwizdki. Doszło mi 4 kolejnych młodzików bardzo nędznych po 1-3 srebrne gwiazdki. Przez rok żaden się nie rozwiną ani o jeden atrybut. Nagle sam z siebie trafiłem a może jednemu zaproponować opiekę przez ww 2 gwiazdkowa. 4 Miechy i szok, 16 latek ma 4,5 gwiazdki złotej w 4 miesiące a i tak po marudził, że tamten nic go nie nauczył. Mało tego wg scouta jest to jego szczyt możliwości w wieku 16 lat. wtf???[/quote]

Trudno odp. na to pytanie nie znając sytuacji. Może junior nie nauczył się żadnych ulubionych zagrań - stąd to niezadowolenie. Natomiast mogła mu się zmienić osobowość, przez co zaczął rzetelniej pracować na treningach. A ten Twój scout jaki ma parametr "potencjalna umiejętność"? Może po prostu gada jakieś głupoty.

Również witamy:)

Jak stworzyć killer taktykę? Tu macie jeden jego element.
http://gyazo(...)f6b87ed5

Przeanalizować, ustawić dobrze wykonawców i macie killer rogi. Nie wiadomo dlaczego, ale komputer lubi kryć strefą... 2ezy
Jeden kolo już zgłosił to jako buga, bo w trakcie sezonu jest w stanie trafić 30 goli z rogu...

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.12.2014 o godz. 18:29

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.12.2014 22:57    #1369
[quote="robal15"]Jak stworzyć killer taktykę? Tu macie jeden jego element.
http://gyazo(...)f6b87ed5

Przeanalizować, ustawić dobrze wykonawców i macie killer rogi. Nie wiadomo dlaczego, ale komputer lubi kryć strefą... 2ezy
Jeden kolo już zgłosił to jako buga, bo w trakcie sezonu jest w stanie trafić 30 goli z rogu...[/quote]
Ja tam też ustawiam krycie strefą 5 zawodników, bo przy kryciu indywidualnym obrońcy stali na 11 metrze, szła piłka na krótki słupek i pozamiatane. Traciłem tak gola na mecz co najmniej, mimo trenowania głównie defensywy i def. stałych fragmentów.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
29.12.2014 14:32    #1370
W końcu muszę to pytanie zadać. Czym się kierować przy wyborze mentalności?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.