Football Manager 2015 - wrażenia

 ndz Partyzant

Postów: 50
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.12.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 12:02    #1381
dikhet: masz źle wyważoną taktykę, spróbuj np podania w pole karne albo inne ustawienia, które powinny zmniejszyć ilość oddawanych strzałów, a poprawić ich celność oraz skuteczność. Może ustaw pomocnikom rzadziej strzelaj w poleceniach indywidualnych? Trudno cokolwiek bez taktyki powiedzieć.

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 12:06    #1382
Szkoda, że nie było tam mimimimi :)
https://www.youtu(...)5Wa13fFU

A co do tłumaczenia, to przy niezadowoleniu z treningu jest takie zdanie, które w ogóle co innego znaczy po angielsku! Na szczęście jestem ogarnięty i zczaiłem to. Tak bym miał niezadowolonego grajka aka by się nie rozwijał.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 30.12.2014 o godz. 12:08

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 dikhet Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2007
Skąd: Mozów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 13:50    #1383
[quote="ndz"]dikhet: masz źle wyważoną taktykę, spróbuj np podania w pole karne albo inne ustawienia, które powinny zmniejszyć ilość oddawanych strzałów, a poprawić ich celność oraz skuteczność. Może ustaw pomocnikom rzadziej strzelaj w poleceniach indywidualnych? Trudno cokolwiek bez taktyki powiedzieć.[/quote]

Dzięki, pokombinowałem tak jak poleciłeś i na razie jest lepiej. dzięki.

 Budziu Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.10.2009
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 15:25    #1384
z jakiego kraju ogarnąć sobie klub filialny aby wypożyczać tam zawodników żeby szybko uzyskali narodowość kraju europejskiego ?

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 17:37    #1385
Nie zwróciłem na taką rzecz uwagi w poprzednich wersjach, a tu razi po oczach - Puchar Polski runda 4, moja Wisła vs Zawisza, sędzia ...... nieznany. No litości, jakiekolwiek imię nawet zmyślone by mogło być

 misiek993 Partyzant

Postów: 149
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 18:23    #1386
Potrzebuję pomocy w pewnej sprawie. Dopiero zacząłem karierę w FM15, przejąłem Wellington Phoenix i od pierwszego dnia jest problem. Skład mam bardzo przeciętny, na pewnych pozycjach są dosłownie dziury, natomiast w składzie rezerwowym gnije paru zakontraktowanych zawodników, znakomitych jak na ten zespół ale nie mają pozwolenia na pracę. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby dostali pozwolenie, to naprawdę świetni piłkarze. Są na świeżych kontraktach, więc opcja z przedłużeniem odpada.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.12.2014 22:14    #1387
Nie wiem czy tylko ja tak miałem, ale jest to zdecydowanie kpina..... Rok 2017, październik, przerwa reprezentacyjna. Mój zawodnik, jeden z lepszych w klubie, Marokańczyk wyjeżdża na zgrupowanie kadry na finał ( jako, że jest 5 par i to dwumecz to chyba powinno nazywać się baraż) eliminacji do mistrzostw świata w strefie afrykańskiej. 1 mecz rozgrywany jest 13 października, Maroko remisuje 1-1 z Togo. Wszystko było by okej, ale ale ale..... na pierwszy mecz po przerwie mój piłkarz nie jest gotowy, bo cały czas jest na zgrupowaniu, przewidywany powrót dopiero za miesiąc 18.11, gdyż dzień wcześniej rozgrywany jest rewanż z Togo!!!!!!!!!!! TO ŻART. Mój piłkarz, bardzo mi potrzebny, ma siedzieć na dupie przez miesiąc na zgrupowaniu i nie rozgrywać żadnych meczy?!?!?!?

 DeV Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 02:43    #1388
Staram się przeglądać na bieżąco ale temat się mega rozrósł, także może już było.

1. gdzie jest opcja wysylania trenerow na kursy?

2. w porównaniu ze starszymio wersjami fm13 zniknęło pare rzeczy m.in w poleceniach dla zawodników wybór krycia - strefowe/1 na 1. Jak oni teraz bronią domyślnie? Da się to gdzieś ustawiać?

3. zniknęła też możliwość ustawienia w taktyce dla zespołu opcji "domyślne" np dotycząca presingu czy agresywności tak by polecenia dawać rózne poszczególnym zaowodnikom a nie całeu zespolowi. Wtedy ustawiało się 'domyślne' w taktyce drużyny a u zawodników tak jak nam pasowało. Czy jeśli teraz nie zaznacze żadnych prostokącików w "polecenia dla drużyny" to będzie to samo co kiedyś "domyślne"? A jeśli zaznaczam polecania dla drużyny a inne dla zawodników to te drugie są nadrzędne?

4. opcja odgrywający i sposób podawania do niego też znieknęła, wiem że już w fm14. Teraz odgrywający jest w zadaniach zaowndika ok ale da się jakoś to obejśc, żeby np moi zawodnicy do odgrywającego podawali tylko na dobieg albo górne piłki a do pozostałych zawodników już normalnie np. do nogi podania? Bo jakoś nie mam pomysłu jak teraz wyróznić odgrywającego od reszty tak by dostawał piłki w odpowiedni dla niego sposób. Jest tylko na głowę.

5. jak czytać opcje pressingu teraz? Kiedyć miałem wyraźnie podane "na całym boisku", "na swojej połowie", "w polu karnym" teraz jakieś 'więcej presingu, mniej presingu, znacznie mniej itd'. Chciałbym żeby obrońcy boczni zaczynali grać presingiem np na mojej połowie a środkowi w polu karnym. Any idea?

Ogólnie moje pierwsze wrażenia delikatnie mówiąc średnie. Jakoś tak te ustawienia poleceń na kwadracikach jak z gry na konsole. O meczach jeszcze się nie wypowiadam za mocno bo grałem pare bez opanowanej taktyki. Wydaje się, że w ataku i grze z piłką ciekawiej to kombinacyjnie wygląda za to w grze obronnej bez piłki to poruszanie się zawodników coś średnio . Często moi 2 MC i 1 DM grają metr od siebie albo we 3 atakują presingiem jednego. Zdarzało się już, że wybita w kierunku mojej bramki piłka toczy się w kierunki obrońcy a on czeka na cofającego się mojego pomocnika goniącego piłę zamiast ją przejąć (albo wręcz się mózg jeden od niej cofa). A oczywiście za moim wracającym pomocnikiem biegnie już przeciwnik i robi się groźnie. Moze to wina atrybutu 'decyzje' albo nie ogarniętej taktyki także jeszcze poczekam z narzekaniem, ale mam wrażenie, że to jednak nie to. Wizualnie to też dla mnie krok w tył. O ile przesiadka z fm12 na fm13 in plus to teraz z fm13 na fm15 nie mam takiego wrażenia. Skina oczywiście tez musiałem zmienić bo orginalny straszy ale może to to kwestia gustu.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.12.2014 o godz. 02:46

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 09:21    #1389
Prowadzę do przerwy 2:0. Po przerwie ustawiam mentalność na powstrzymywanie, krótkie podania, gra na czas, gra bez ryzyka,cofnięcie sie do obrony , zero presingu.I mecz wygląda, jak w pierwszej połowie. Non stop cisnę, a ja wygrywam 5:1. Oto pośredni dowód, na to,że te przyciski nie mają kompletnie zadnego znaczenia.

 marivsh Partyzant

Postów: 190
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2009
Skąd: Gliwice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 09:46    #1390
Wg np. tts0 jest inaczej - http://goo.gl/1s67WG [choć to FM14].

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.12.2014 o godz. 09:59

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.