Football Manager 2015 - wrażenia

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 10:22    #1391
Dopisywanie ideologii do tej gry mnie po prostu bawi. Ideologie mozna stworzyć do wszystkiego więc i do tej gierki też. Co nie znaczy, że ta ideologia tam jest. Pokazałem jeden jedyny przykład,który de facto nie ma dużego znaczenia,ale jest jakąś małą informacją. Mecz dotyczył Kamerun U20- Burkina Faso U20. Po pierwszym meczu wygranym 4:0 i prowadzeniu 2:0 w drugim nakazałem grać ultra defensywnie. I co . Ano nic. Niech sobie taki "analizator" weźmie jakiś zespolik szaraków z 9 ligi i popodpisuje kontrakty i analizuje. Może wymyśli dlaczego po zwycięstwie 5:0 z wiceliderem przegrywa się z ostatnim zespołem po 6 minutach 3:0. Albo jakim cudem traci się 3 bramki w 90-93 minucie. I z 3:0 robi się 3:3. Albo jakim cudem Kamerun U20 prowadzi w 76 minucie z Argentyną 3:1 i przegrywa 4:3 po zajebistych strzałach z 25- 30 metrów. Jednak mimo wszystko to ma urok. Nie ma natomiast logiki.

 matifcb Partyzant

Postów: 191
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 10:39    #1392
3-0 do przerwy, po przerwie 3 bramki w 6 minut i 3-3? Gdzie tu logika? To pewnie błąd, przecież to niemożliwe...
https://www.youtu(...)mC3vN-bQ
Albo przeciwnik strzela dwie bramki w doliczonym czasie gry. Przecież to niemożliwe...
https://www.youtu(...)f9CB1Pmg
Według Ciebie w futbolu jest logika? Bo według mnie nie ma. I to jest w nim piękne. Możesz być niewiadomo jakim faworytem i przegrać. Możesz prowadzić 4-0 i zremisować. To niby też nielogiczne. A jakoś ma miejsce.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.12.2014 o godz. 10:42

„Gra w piłkę nożną jest bardzo prosta, ale prosta gra w piłkę nożną jest najtrudniejszą rzeczą w futbolu”

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 10:56    #1393
[quote="DeV"]Staram się przeglądać na bieżąco ale temat się mega rozrósł, także może już było.

1. gdzie jest opcja wysylania trenerow na kursy?[/quote]
profil trenera- zakładka kontrakt. Czasami się nie wyświetla ta opcja, dla niektórych trenerów, a większość trenerów jak chce to sama się zgłasza do zarządu o finansowanie

[quote="DeV"]2. w porównaniu ze starszymio wersjami fm13 zniknęło pare rzeczy m.in w poleceniach dla zawodników wybór krycia - strefowe/1 na 1. Jak oni teraz bronią domyślnie? Da się to gdzieś ustawiać?[/quote]
Domyślne jest chyba strefowe. 1 na 1 może ustawić podczas meczu w polecaniach dla piłkarza - kryj wskazanego

[quote="DeV"]3. zniknęła też możliwość ustawienia w taktyce dla zespołu opcji "domyślne" np dotycząca presingu czy agresywności tak by polecenia dawać rózne poszczególnym zaowodnikom a nie całeu zespolowi. Wtedy ustawiało się 'domyślne' w taktyce drużyny a u zawodników tak jak nam pasowało. Czy jeśli teraz nie zaznacze żadnych prostokącików w "polecenia dla drużyny" to będzie to samo co kiedyś "domyślne"? A jeśli zaznaczam polecania dla drużyny a inne dla zawodników to te drugie są nadrzędne?[/quote]
Nie do końca rozumiem z tym domyślnym, ale polecenia dla zawodników są ważniejsze. A w poleceniach dla piłkarzy możesz ustawić każdemu jak zawzięcie ma atakować przeciwnika z piłką. Poza tym przed meczem w instrukcjach dot. rywali.

[quote="DeV"]4. opcja odgrywający i sposób podawania do niego też znieknęła, wiem że już w fm14. Teraz odgrywający jest w zadaniach zaowndika ok ale da się jakoś to obejśc, żeby np moi zawodnicy do odgrywającego podawali tylko na dobieg albo górne piłki a do pozostałych zawodników już normalnie np. do nogi podania? Bo jakoś nie mam pomysłu jak teraz wyróznić odgrywającego od reszty tak by dostawał piłki w odpowiedni dla niego sposób. Jest tylko na głowę.[/quote]
Nie wiem, nie korzystałem z tych opcji, ani z odgrywającego

[quote="DeV"]5. jak czytać opcje pressingu teraz? Kiedyć miałem wyraźnie podane "na całym boisku", "na swojej połowie", "w polu karnym" teraz jakieś 'więcej presingu, mniej presingu, znacznie mniej itd'. Chciałbym żeby obrońcy boczni zaczynali grać presingiem np na mojej połowie a środkowi w polu karnym. Any idea?[/quote]
Ustaw mniej presingu bocznym obrońcom i znacznie mniej stoperom, wtedy najpierw się cofną, a dopiero potem zaczną atakować. Oczywiście teoretycznie.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 11:13    #1394
[quote="matifcb"]3-0 do przerwy, po przerwie 3 bramki w 6 minut i 3-3? Gdzie tu logika? To pewnie błąd, przecież to niemożliwe...
https://www.youtu(...)mC3vN-bQ
Albo przeciwnik strzela dwie bramki w doliczonym czasie gry. Przecież to niemożliwe...
https://www.youtu(...)f9CB1Pmg
Według Ciebie w futbolu jest logika? Bo według mnie nie ma. I to jest w nim piękne. Możesz być niewiadomo jakim faworytem i przegrać. Możesz prowadzić 4-0 i zremisować. To niby też nielogiczne. A jakoś ma miejsce.[/quote]

poszukaj sobie jeszcze meczu Angola, Mali bo tam to się działo. Tyle tylko,że to nie ma znaczenia i żadnego związku.Bo twoje komentarze świadczą, o tym że wszystko jest możliwe. A skoro tak, to gadanie o super taktykach i super rozwiązaniach nie ma sensu bo one nie istnieją gdyż wszystko jest możliwe. Taka mała sprzeczność.

 matifcb Partyzant

Postów: 191
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 12:07    #1395
Żadna taktyka nie da 1000 wygranych z rzędu. Próbuję Ci wytłumaczyć, że takie sytuacje się zdarzają w realnym świecie. Kandydat do spadku może wygrać z kandydatem do mistrzostwa. Trzecioligowe Alcorcon może ograć wielki Real 4-0. Tak w futbolu prawdziwym jak i wirtualnym bywa. Przerasta Cię fakt myślenia? Super taktyki i super rozwiązania i to, że wszystko jest możliwe to sprzeczność? Możesz mieć super taktykę i wygrać 99 meczów z rzędu by przegrać z jakimiś ogórami. I to świadczy o tym, że wszystko jest możliwe i że są super taktyki itp. Idąc Twoim tokiem rozumowanie FM jest grą losową i Ci co wygrywają np. rozgrywki ligowe nie mają żadnych umiejętności tylko kupę szczęścia, bo im dobrze wylosowało. No litości...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.12.2014 o godz. 12:10

„Gra w piłkę nożną jest bardzo prosta, ale prosta gra w piłkę nożną jest najtrudniejszą rzeczą w futbolu”

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 12:49    #1396
Oczywiście,że jest to gra losowa o nieznanym mi współczynniku losowości. Wirzę natomiast romantici i Robalowi 15 w zwycięskie taktyki. Tak jak wierzę w to, że o zwycięstwie decyduje trafienie odpowiedniej rozmowy motywacyjnej i jej tonu ,co na tym forum opisałem. Ja się nie bawię w żadne analizy taktyczne i wygrałem Kamerunem U20 Mistrostwo Afryki i Byłem 4 w mistrzostwach świata, a żeby nie ta Argentyna to bym wygrał zPortugalią.Wygrałem w FM 2014 Polską i mistrzostwo świata i Europy. Teraz zacząłem nową gra Lancasterem i mam 6 zwycięst z rzędu. No to co to jest? To tylko szczęście, bo ja nic nie analizuje.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 31.12.2014 o godz. 12:51

 patrykes89 Partyzant

Postów: 7
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 12:55    #1397
[quote="matifcb"]Żadna taktyka nie da 1000 wygranych z rzędu. Próbuję Ci wytłumaczyć, że takie sytuacje się zdarzają w realnym świecie. Kandydat do spadku może wygrać z kandydatem do mistrzostwa. Trzecioligowe Alcorcon może ograć wielki Real 4-0. Tak w futbolu prawdziwym jak i wirtualnym bywa. Przerasta Cię fakt myślenia? Super taktyki i super rozwiązania i to, że wszystko jest możliwe to sprzeczność? Możesz mieć super taktykę i wygrać 99 meczów z rzędu by przegrać z jakimiś ogórami. I to świadczy o tym, że wszystko jest możliwe i że są super taktyki itp. Idąc Twoim tokiem rozumowanie FM jest grą losową i Ci co wygrywają np. rozgrywki ligowe nie mają żadnych umiejętności tylko kupę szczęścia, bo im dobrze wylosowało. No litości...[/quote]

Makaronowi i tak i tak nie przepowiesz :D Fakt faktem u mnie również zdarza się coś takiego, że jestem w stanie zespołem średnim, wygrywać z zespołami teoretycznie silniejszymi, a nawet ze zdecydowanym faworytem by zaraz przerąbać z zespołem z dołu tabeli. No ale to mi się już zdarzało w poprzednich FMach, więc mnie to tam nie rusza. Tak, jak wspomniał kolega wyżej, nikt nie jest w stanie wygrać 1000 meczy z rzędu.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 13:09    #1398
[quote="patrykes89"][quote="matifcb"]Żadna taktyka nie da 1000 wygranych z rzędu. Próbuję Ci wytłumaczyć, że takie sytuacje się zdarzają w realnym świecie. Kandydat do spadku może wygrać z kandydatem do mistrzostwa. Trzecioligowe Alcorcon może ograć wielki Real 4-0. Tak w futbolu prawdziwym jak i wirtualnym bywa. Przerasta Cię fakt myślenia? Super taktyki i super rozwiązania i to, że wszystko jest możliwe to sprzeczność? Możesz mieć super taktykę i wygrać 99 meczów z rzędu by przegrać z jakimiś ogórami. I to świadczy o tym, że wszystko jest możliwe i że są super taktyki itp. Idąc Twoim tokiem rozumowanie FM jest grą losową i Ci co wygrywają np. rozgrywki ligowe nie mają żadnych umiejętności tylko kupę szczęścia, bo im dobrze wylosowało. No litości...[/quote]

Makaronowi i tak i tak nie przepowiesz :D Fakt faktem u mnie również zdarza się coś takiego, że jestem w stanie zespołem średnim, wygrywać z zespołami teoretycznie silniejszymi, a nawet ze zdecydowanym faworytem by zaraz przerąbać z zespołem z dołu tabeli. No ale to mi się już zdarzało w poprzednich FMach, więc mnie to tam nie rusza. Tak, jak wspomniał kolega wyżej, nikt nie jest w stanie wygrać 1000 meczy z rzędu.[/quote]

No to załóż jakąś grę daj IP i zagramy 20 kolejek. Warunek jeden, zaczynamy w 8 lidze angielskiej. Tam nie ma już szaraków. I mi udowodnisz, że to zależy od Twoich umiejętności.

 DeV Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 13:42    #1399
Mi się udało 70 pare meczy bez porażki w premier league. Z pucharami to było ponad 100 lol. Przy zdeterminowanym zespole i dobrych rozmowach motywacyjnych idzie dogonić każdy wynik na remis. Ale to był fm13 i tam rozmowy były kluczowe. W fm15 biorąc menago z licencją pro i doświadczeniem mamy dobrze bo zespół już od pierwszego meczu reaguje na rozmowy motywacyjne. W fm12/13 np pierwszy sezon to mnie puszczali koło ucha ;)

Dzięki SuperZiemniak. . Jeśli teraz krycie jest strefą tylko to lipa. Zawsze używałem 1 na 1 dla linii obrony a całej reszcie strefą. :/ Czyli mam się spodziewać, że obrońcy będą dublować krycie i zlatywać się do jednego napastnika jak muchy do g.. ? :/ Swoją drogą zniknęła też opcja grania na spalone a także możliwości zaznaczenie częstotliwości oddawania strzałow z dystansu (chyba, że to teraz podpada pod "strzelaj częściej/rzadziej) Ale równie dobrze może to się odnosić do strzelania w polu karnymi czy gdziekolwiek dostaniemy piłkę a w końcu po coś mamy ten oddzielny atrybut do strzałow z dystansu w grze. Jakoś tak ubogo, co raz bardziej mam wrażenie, że za wiele tu odemnie nie zależy i ciężko będzie zmusić grajków żeby robili to co chcę. Zagram z jeden sezon może się jeszcze wciągnę..

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.12.2014 14:39    #1400
[quote="DeV"] Jakoś tak ubogo, co raz bardziej mam wrażenie, że za wiele tu odemnie nie zależy i ciężko będzie zmusić grajków żeby robili to co chcę. Zagram z jeden sezon może się jeszcze wciągnę..[/quote]

I to jest opinia gracza, który przesiadł się z 13-ki do 15-ki. Ja również to powtarzam na okrągło, ale pracownik SI ma inne zdanie na ten temat. Wg niego ME jest coraz bardziej rozbudowany oraz umożliwia lepszą kontrolę nad taktyką i zawodnikami.

A co zwycięstw z rzędu. W ciągu pięciu lat stworzyłem z Depo zespół, który wygrywał z każdym po 5-0. Nawet Barcę i Real potrafiłem rozbić do 8-0. Kluczem do tego jest dobra taktyka (killer taktyka), a nie jakieś tam analizowanie przeciwnika, zawodnicy czy morale. Trzeba po prostu umieć złamać ME, i to tyle.

Dowód:
http://zapod(...)png.html

Miałbym tego więcej, ale ile można? Znudziła mnie ta kariera.
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.