Football Manager 2015 - wrażenia

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.01.2015 21:26    #1411
[quote="romantico"]Takie animacje mogą sie podobać - z cyklu "podanie, stadiony świata" > http://youtu.be/Vai7jPvJzOI[/quote]

Zajebiste podanie :D
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2015 18:28    #1412
Ta gra ma zdecydowany problem z "widzeniem" ostatnich (najbliżej bramki) zawodników, czyli to co wspominałem i pokazywałem a propos spalonych. Bo dostać czerwoną kartkę za bycie ostatnim zawodnikiem w tej sytuacji ( niżej) to chyba kpina.

http://zapod(...)jpg.html
http://zapod(...)jpg.html

Btw. mecz zakończył się wynikiem 2-2 i wyrównującego gola strzelili w 90 minucie po dokładnie takim samym podaniu co kolega powyżej wrzucił. Widocznie jakiś specjalne zagranie w tym FM'ie

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2015 19:53    #1413
[quote="SuperZiemniak"]Ta gra ma zdecydowany problem z "widzeniem" ostatnich (najbliżej bramki) zawodników, czyli to co wspominałem i pokazywałem a propos spalonych. Bo dostać czerwoną kartkę za bycie ostatnim zawodnikiem w tej sytuacji ( niżej) to chyba kpina.

http://zapod(...)jpg.html
http://zapod(...)jpg.html

Btw. mecz zakończył się wynikiem 2-2 i wyrównującego gola strzelili w 90 minucie po dokładnie takim samym podaniu co kolega powyżej wrzucił. Widocznie jakiś specjalne zagranie w tym FM'ie[/quote]

Ewidentnie nie powinno być czerwonej kartki.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 02.01.2015 o godz. 19:57

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2015 21:17    #1414
[quote="robal15"]Ewidentnie nie powinno być czerwonej kartki.[/quote]

No właśnie... to jest problem tej gry, tak jak wstawione przeze mnie screeny ze "spalonymi". Pierwsza rzecz do naprawy w łatce jak dla mnie. Bo to, że się zdarza to rozumiem, ale jest to zdecydowanie za często i według gry to nie jest błąd sędziego, więc coś jest nie tak

 Pikawa Artysta Rewolucji

Postów: 911
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2013
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2015 22:19    #1415
[quote="SuperZiemniak"][quote="robal15"]Ewidentnie nie powinno być czerwonej kartki.[/quote]

No właśnie... to jest problem tej gry, tak jak wstawione przeze mnie screeny ze "spalonymi". Pierwsza rzecz do naprawy w łatce jak dla mnie. Bo to, że się zdarza to rozumiem, ale jest to zdecydowanie za często i według gry to nie jest błąd sędziego, więc coś jest nie tak[/quote]
Przykładanie aż tak mocno uwagi do tych komentarzy nie ma sensu. Czerwona kartka to czerwona kartka i już :> A ten "komentator" niech tam sobie "papla" co chce. W rzeczywistości też wygadują steki bzdur których nie da się słuchać ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.01.2015 o godz. 22:20

.

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2015 02:00    #1416
[quote="pikawa94"]Przykładanie aż tak mocno uwagi do tych komentarzy nie ma sensu. Czerwona kartka to czerwona kartka i już :> A ten "komentator" niech tam sobie "papla" co chce. W rzeczywistości też wygadują steki bzdur których nie da się słuchać ;)[/quote]

z komentatorem nie dyskutuje, ale odwołać się nie da skutecznie od takiej kartki :/ a co do "spalonych" to zdarzają się tak często, że wypaczają wyniki meczy w obydwie strony. Mniej denerwujące jest też, że sędziowie zbierają pochwały i dobre oceny po takich błędach. No ale oceny sędziów są akurat nie tak ważne, a boczni obrońcy i def-pomy mają gorzej

EDIT: a gra potrafi wkurzać i stresować bez błędów jak prawdziwa piłka, więc po co takie dodatki, jak ten najlepszy sport świata jest ekscytujący bez "pomocy" :] ( jak Chelsea-Tottenham)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.01.2015 o godz. 02:05

 DeV Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.10.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2015 03:14    #1417
Ze spalonymi to i ja potwierdzam. Zagrałem raptem ze 3 mecze, w ostatnim 2 spalone błędnie gwizdane + 1 w jakimś poprzednim. A to dopiero sparingi. o_O
Druga sprawa zmieniono coś z uczeniem się taktyki? Przy dużej liczbie poleceń dla drużyny +zróżnicowanych indywidulanych dla zawodników (ale nie więcej niż w starszych wersjach) znajomość taktyki np podania spada mi na 5% a po tygodniu treningów i 2 sparingach skacze na 9%. No w takim tempie to taktyke ogarne pod koniec sezonu i to jak odpuszcze treningi atrybutów. :/
Chyba nie będzie mi jednak dane zobaczyć jak słucha się zespół poleceń na wytrenowanej na max taktyce bo mnie prędziej wywalą za wyniki heh

 matifcb Partyzant

Postów: 191
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2015 03:23    #1418
[quote="DeV"]Ze spalonymi to i ja potwierdzam. Zagrałem raptem ze 3 mecze, w ostatnim 2 spalone błędnie gwizdane + 1 w jakimś poprzednim. A to dopiero sparingi. o_O
Druga sprawa zmieniono coś z uczeniem się taktyki? Przy dużej liczbie poleceń dla drużyny +zróżnicowanych indywidulanych dla zawodników (ale nie więcej niż w starszych wersjach) znajomość taktyki np podania spada mi na 5% a po tygodniu treningów i 2 sparingach skacze na 9%. No w takim tempie to taktyke ogarne pod koniec sezonu i to jak odpuszcze treningi atrybutów. :/
Chyba nie będzie mi jednak dane zobaczyć jak słucha się zespół poleceń na wytrenowanej na max taktyce bo mnie prędziej wywalą za wyniki heh[/quote]

Jeśli trenujesz jedną taktykę to ustaw ją w trzech miejscach. W poprzednich FM-ach dzięki temu zespół szybciej opanowywał taktykę, nie wiem jak jest w 15, ale może też działa.
„Gra w piłkę nożną jest bardzo prosta, ale prosta gra w piłkę nożną jest najtrudniejszą rzeczą w futbolu”

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2015 13:16    #1419
Prędkość opanowania taktyki zależy od jakości zespołu. W Colwyn Bay zajmuje to pół roku, natomiast w Depo dwa miesiące przy odpowiednim ustawieniu treningu.

Ja np. nie mam problemu ze spalonymi. Może on występuje tylko w określonych ligach? Grę zacząłeś od nowa po patchu, czy kontynuujesz starego save'a?

Btw, widziałem, że napisałeś o tym na forum SI.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 03.01.2015 o godz. 13:30

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2015 14:16    #1420
[quote="robal15"]Prędkość opanowania taktyki zależy od jakości zespołu. W Colwyn Bay zajmuje to pół roku, natomiast w Depo dwa miesiące przy odpowiednim ustawieniu treningu.

Ja np. nie mam problemu ze spalonymi. Może on występuje tylko w określonych ligach? Grę zacząłeś od nowa po patchu, czy kontynuujesz starego save'a?

Btw, widziałem, że napisałeś o tym na forum SI.[/quote]

U mnie w Wiśle Kraków opanowywali jedną taktykę do perfekcji przez cały sezon. A "spalone" pojawiły się w takiej zauważalnej i wkurzającej ilości po najnowszym patchu. Widziałem ten problem na dużą skalę w LE, praktycznie w każdym meczu, w Ekstraklasie trochę rzadziej, ale też dosyć często. W LM nie zauważyłem raczej

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.