Wypożyczenie czy nie?

 przybyl21 Partyzant

Postów: 11
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.05.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2015, 15:23    #1
Lepiej jest wypożyczać młodych piłkarzy do słabszych lig, żeby grali regularnie, czy lepiej kiedy grają w rezerwach/u-18 i trenują w lepszej bazie treningowej?

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.07.2015 18:19    #2
Z moich doświadczeń wynika, że jeśli nie wypożycza ich klub z co najmniej dobrą bazą treningową to nawet nie rozważam. Robię to dopiero, gdy zawodnik nie łapie się już wiekowo do rozgrywek rezerw. No i wypożyczam jedynie do zespołów z tych samych krajów.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2015 19:21    #3
Ja talentów w ogóle nie wypożyczam, bez względu na bazę. Na wypożyczeniu nie dostaną mentora.

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2015 22:11    #4
A że tak laicko spytam, mentor coś daje? Bo postanowiłem dać sobie z tym spokój po 13.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
12.07.2015 23:25    #5
Tak. Zmienia osobowość (czyli można zwiększyć profesjonalizm i ambicję przykładowo), może powiększyć determinację i nauczyć ulubionych zagrań. Kilka z zagrań jest do nauczenia tylko przez tutoring.

 Bateboo Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.04.2013
Skąd: Świebodzin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2015 13:39    #6
[quote="gucioprawda"]Tak. Zmienia osobowość (czyli można zwiększyć profesjonalizm i ambicję przykładowo), może powiększyć determinację i nauczyć ulubionych zagrań. Kilka z zagrań jest do nauczenia tylko przez tutoring.[/quote]

Cenna informacja. Idąc tym tropem, każdorazowo jak się nadarza okazja dajesz/zgadasz się/aranżujesz mentora? Starasz się robić to sam, czy słuchasz podpowiedzi współpracowników? Choć ja podobnie, nie wypożyczam swoich największych skarbów.

 Gruszczyk Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.07.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2015 13:43    #7
Ja również nie wypożyczam tych najbardziej przyszłościowych zawodników. Wolę by trenowali pod okiem klubowych trenerów na naszej bazie treningowej i uczyli się roli, którą przewiduje moja taktyka. Wypożyczam tylko takich zawodników, którzy wiem że nie mają szans na grę w pierwszym zespole i przeważnie na wypożyczeniu spisują się słabo.
Co do mentora to dawno tego nie używałem, choć w obecnym sezonie spróbuję to przetestować w FM 15. Właśnie co kupiłem z wolnego transferu 35 letniego Drogbę i spróbuję, by uczył mojego utalentowanego newgena.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.07.2015 16:16    #8
[quote="Bateboo"][quote="gucioprawda"]Tak. Zmienia osobowość (czyli można zwiększyć profesjonalizm i ambicję przykładowo), może powiększyć determinację i nauczyć ulubionych zagrań. Kilka z zagrań jest do nauczenia tylko przez tutoring.[/quote]

Cenna informacja. Idąc tym tropem, każdorazowo jak się nadarza okazja dajesz/zgadasz się/aranżujesz mentora? Starasz się robić to sam, czy słuchasz podpowiedzi współpracowników? Choć ja podobnie, nie wypożyczam swoich największych skarbów.[/quote]

Tak, każdorazowo, gdy tylko mam odpowiedni talent, do doszlifowania. Nie będą na piłkarzy z niskim PA marnował mentorów, bo starsi piłkarze mogą albo kogoś uczyć, albo trenować ulubione zagranie. A zagrania te fajnie mogą różnicować i uzupełniać polecenia taktyczne. Więc zwykle mam w drużynie u-18 3-4 zawodników, którym rotuję mentorów. I robię to sam.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.