Słabsza gra po przerwie i hokejowe wyniki

 juventino Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2015, 14:38    #1
Witam,
Gram w FM 2015, patch 15.3.2 Unią Tarnów.
Praktycznie od 3 ligi cały czas taktyką Tinkerman 4231. Co sezon awans, teraz awansowałem do ekstraklasy. Za mną 6 kolejek i komplet zwycięstw i awans do fazy grupowej Ligi Europy (szczęśliwie trafiłem na słabych rywali).
Czego chcieć więcej? :)
Ale jednak martwią mnie dwie rzeczy.
Niemal w każdym meczu są hokejowe wyniki (6-3, 5-3, 4-0, 3-2). Po tych 6 kolejkach mam mam stosunek bramek bodajże 24-10. 2x więcej strzelonych od kolejnej drużyny i zarazem najwięcej straconych bramek.
Druga rzecz, to dwie odmienne połówki. W pierwszej prowadzenie 5-0, 6-1,3-0 a po 90 minutach 5-3, 6-3, 3-2.
Co zrobić, aby tego uniknąć? Co mówić w przerwie po kilkubramkowym prowadzeniu, aby w drugiej połowie utrzymali tempo?
Próbowałem lekko modyfikować taktykę, grać mniejszym pressingiem, cofnąć obronę, z kontry, ale przeważnie jest jeszcze gorzej.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2015 14:41    #2
jak grasz taktyka tego tinkermana, to może się zapytaj jego co zmienić w polecaniach, albo jak przeprowadzać rozmowy motywacyjne, a tak na poważnie to w drugiej połowie przejdź np na kontraatak, albo krzycz do nich żeby sie skupili, nie odpuszczali itp. Ta gra nie polega tylko na klikaniu spacji ;)

 juventino Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2015 16:20    #3
Sprecyzuję może, że ta taktyka Tinkermana to tylko zarys, bo szkoda mi było czasu, aby ustawiać wszystko od podstaw. Akurat przyjemność mi sprawiają inne aspekty tej gry. Oczywiście zależnie od meczu, pogody, rywala ta taktyka jest modyfikowana, więc nie ma mowy o tym, że chodzę na łatwiznę i tylko wciskam spację :)
Staram się pokrzykiwać na nich w trakcie meczu a w przerwie mówię, żeby nie opuszczali, byli skoncentrowani, ale na niewiele to się zdaje.
W jaki sposób to powinienem robić? Agresywnie, żarliwie, spokojnie?
Może problem wynika z tego, że większość moich zawodników ma 18-20 lat i przez brak doświadczenia nie potrafią przez 90 minut wypełniać założeń taktycznych?
Tylko, czy silnik meczowy uwzględnia takie czynniki? Gdyby wiek miał takie znaczenie, to chyba miałbym problem awansować do ekstraklasy, tym bardziej, że połowa składu to wypożyczeni młodziaki z dobrych klubów.
Dzięki za pomoc ;)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.10.2015 o godz. 16:21

 paweldemon Partyzant

Postów: 223
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.09.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2015 17:18    #4
Juventino NIGDY, ale to NIGDY nie możesz zwątpić, że silnik meczowy nie bierze jakiegoś czynnika pod uwagę...FM jest grą DOSKONAŁĄ...szkoda tylko, że dla osób, które nie rozstały się jeszcze z dziecięcą wyobraźnią i fantazją (przypominam, że dorosły wiek nie oznacza, że owe cechy zanikły).
Najlepsza rada dla Ciebie to szukać osoby, która wprowadzi Cię na coraz wyższe levele wtajemniczenia w możliwosci FMa, pomoże odkryć Ci niuanse taktyczne itd itp (kolega Kell1987 wydaje się odpowiednim kandydatem, więc nie czekaj i błagaj go w prywatnych wiadomościach, żeby został Twoim mentorem. Ale jeżeli sie nie zgodzi znam jeszcze wiele osób, które mogą zostać takim mentorem). Pozdrawiam

 Morrfi96 Partyzant

Postów: 245
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2013
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.10.2015 21:37    #5
Sam korzystałem wielokrotnie z taktyki Tinkerman 4-2-3-1, jednak zawsze troche ją modyfikowałem pod swoje potrzeby(zmieniona rola napastnika, dwóch wysuniętych rozgrywających). Też często miewałem hokejowe wyniki, ale dawało radę ograniczyć to jakoś zmienianem nastawienia

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution