Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 15:55    #121
[quote="student137"][quote="H3rus"]Może jakaś podpowiedź? Gra się na prawdę ciężko.
Postanowiłem sobie zacząć od 0.. (wiem, szło dograc jeszcze np 8 lige ale to już by był hardcore :D ) i moim FMowym 'marzeniem' był awans z tą drużyną do Premiership... no ale tak jak pisałem wcześniej- kompletnie nic nie idzie.... scouci nic nie mogą znaleźć, a ci gracze co ich mam to za dobrzy to nie są (choć wydaje mi się, że innych drużynach jest porównywalnie...)[/quote]

Po pierwsze bierz dużą bazę danych plus ja zawsze biore Europę Wschodnią oraz Argentynę i Chile(ale na angielska ze względu na przepisy odpada). Scout nic Ci nie da trzeba samemu szukać, a że masz maly zasięg scoutingu(sam wyszukujesz i zapraszasz na testy) jedziesz wtedy po niższych ligach Europy wschodniej i sciągasz chętnych :) Np Polacy, Słoweńcy, Słowacy, Azerowie, Armianie z niższych lig chętnie przychodzą.
Po drugie klub patronacki ale nie z najwyższej półki tylko taki z kótrego jesteś pewien że ktoś wpadnie.

PS: na takim poziomie rozgrywki scouci to sa o kant d... Ja zawsze sam wyszukuje i sprawdzam graczy a scoutów pytam tylko o opinię.

Tu masz efekt 5 scoutów -bardzo dobrych. Do teraz nie wiem jak to ocenić. W najblizyszm okienku go kupie si sprawdze :)
http://postimg.org/image/as5zl3o2d/[/quote]

Azerowie i Ormianie odpadają do Angli, są z poza Unii i za dużo zachodu by trzeba było

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 16:16    #122
[quote="lksz15"]A ja mam jeszcze jedno pytanie odnośnie porad taktycznych. Tzn szukam jakiegoś poradnika w którym jest dokładnie opisane jak ustawić zespół pod danego przeciwnika (formacja, polecenia, polecenia indywidualne, indywidualne instrukcje dotyczące rywali). Szukam czegoś gdzie jest wyjaśnione co zrobić jeśli przeciwnik dużo gra skrzydłami, środkiem pola, strzela z dystansu, łapie moich bardzo często na spalonym, a sam dostaje piłki "za kołnierz" i idealnie do nich wychodzi. Jak poznać przed meczem czy gra środkiem czy skrzydłami itp. Jak powstrzymać ataki przeciwnika i w jaki sposób spróbować mu strzelić bramkę. Gram w FM-a już dłuższy czas, ale nigdy się nie zagłębiałem w rozpracowanie przeciwnika. Zazwyczaj tylko ustawiłem skład najlepszy jaki mogę i grałem. Na koniec sezonu przynosiło to jednak marne wyniki i drużyna się sypała.[/quote]

Jeśli chciałbyś coś poczytać na ten temat, to nieskromnie polecam moją serię OMDE, w której rozpracowuję krok po kroku całą Serie A.

Link do 1/15 części:
http://tts0.(...)ego.html

A tak ogólnie, to najlepszym sposobem na poznanie przeciwnika jest obejrzenie przynajmniej jednego z jego poprzednich meczów; zwykle wystarcza ok. 25-30 minut pierwszej połowy, by widzieć wszystko jak na dłoni. Potem trochę pomyśleć i dać się ponieść kreatywności.;) Odpowiedzi narzucają się przecież same. Jeśli wrzucają "za kołnierz", to znaczy, że wykorzystują przestrzeń za plecami obrońców, ergo - trzeba tę przestrzeń ograniczyć(cofnięcie linii obrony) lub sprawić, że stanie się bezużyteczna(bardzo wysoka obrona i pułapki ofsajdowe). Wybór odpowiedniej opcji zależy tylko i wyłącznie od potencjału posiadanych zawodników. I tak ze wszystkim;)
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 student137 Partyzant

Postów: 420
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2009
Skąd: czarny
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 16:36    #123
[quote="kell1987"][quote="student137"][quote="H3rus"]Może jakaś podpowiedź? Gra się na prawdę ciężko.
Postanowiłem sobie zacząć od 0.. (wiem, szło dograc jeszcze np 8 lige ale to już by był hardcore :D ) i moim FMowym 'marzeniem' był awans z tą drużyną do Premiership... no ale tak jak pisałem wcześniej- kompletnie nic nie idzie.... scouci nic nie mogą znaleźć, a ci gracze co ich mam to za dobrzy to nie są (choć wydaje mi się, że innych drużynach jest porównywalnie...)[/quote]

Po pierwsze bierz dużą bazę danych plus ja zawsze biore Europę Wschodnią oraz Argentynę i Chile(ale na angielska ze względu na przepisy odpada). Scout nic Ci nie da trzeba samemu szukać, a że masz maly zasięg scoutingu(sam wyszukujesz i zapraszasz na testy) jedziesz wtedy po niższych ligach Europy wschodniej i sciągasz chętnych :) Np Polacy, Słoweńcy, Słowacy, Azerowie, Armianie z niższych lig chętnie przychodzą.
Po drugie klub patronacki ale nie z najwyższej półki tylko taki z kótrego jesteś pewien że ktoś wpadnie.

PS: na takim poziomie rozgrywki scouci to sa o kant d... Ja zawsze sam wyszukuje i sprawdzam graczy a scoutów pytam tylko o opinię.

Tu masz efekt 5 scoutów -bardzo dobrych. Do teraz nie wiem jak to ocenić. W najblizyszm okienku go kupie si sprawdze :)
http://postimg.org/image/as5zl3o2d/[/quote]

Azerowie i Ormianie odpadają do Angli, są z poza Unii i za dużo zachodu by trzeba było[/quote]

Podałem ciągiem, chyba wiadomo o jakie kraje chodzi. Ja gra na małem bazie to nigdzie nie znajdzie szybko dobrych zawodników. Przy dużej ma ogromny wybór graczy 2-3 razy lepszych od obecnych dla których nawet 8 liga angielska to awans :)

Najlepiej niech wejdzie sobie w zasady ligowe i sprawdzi jakie kraje traktowane są jak UE

 lksz15 Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.12.2007
Skąd: Ożarów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 17:04    #124
Dzięki za pomoc. Niestety nie mam możliwości obejrzenia meczu ani analizy przeciwnika. Jedynie mogę oglądać swoje mecze.

 taczek Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Pułtusk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 17:45    #125
Ile wam się czasu aktualizowała gra ?

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 18:17    #126
[quote="taczek"]Ile wam się czasu aktualizowała gra ?[/quote]

jak aktualizowała? jakaś łatka była?

 taczek Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Pułtusk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.11.2015 19:27    #127
Nie już ok po prostu kupiłem więc się pobierało to wszystko.

 kmdrev Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2015 01:18    #128
Masakrycznie mi się gra na razie. Próbowałem stworzyć własną taktykę, własny pomysł wdrożyć, ale nie dam rady, drużyna nie chce grać tak jak ja chcę, tylko muszę ustawić ją tak jak jest najskuteczniej. Tracę wiarę,że coś mi wyjdzie. Jakich wy taktyk używacie.
Powiedzcie kto z was serio tak jak ja próbuje kolejnego fm-a z własną taktyką prowadzić, a kto ściąga gotowce. Sam chyba coś pierwszy raz w życiu ściągnę, bo czuje, że zaraz przestanę grać, nie czując przyjemności w rozgrywce.

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2015 08:13    #129
[quote="kmdrev"]Masakrycznie mi się gra na razie. Próbowałem stworzyć własną taktykę, własny pomysł wdrożyć, ale nie dam rady, drużyna nie chce grać tak jak ja chcę, tylko muszę ustawić ją tak jak jest najskuteczniej. Tracę wiarę,że coś mi wyjdzie. Jakich wy taktyk używacie.
Powiedzcie kto z was serio tak jak ja próbuje kolejnego fm-a z własną taktyką prowadzić, a kto ściąga gotowce. Sam chyba coś pierwszy raz w życiu ściągnę, bo czuje, że zaraz przestanę grać, nie czując przyjemności w rozgrywce.[/quote]

ja gram swoja taktyką 4-2-4 jak na razie jest skyteczna. Cztery mecze cztery zwycięstwa. Wcześniej grałem tatyką 4-2-3-1 i też nie było źle, ale teraz niska liga to trzeba grać prostą piłkę

 matg87 Partyzant

Postów: 269
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.09.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
19.11.2015 12:15    #130
Ja gram 4-2-3-1 Śląskiem Wrocław. Gra z kontry, płynne ustawienie, głęboko linia defensywy, zagrania na obieg i podania w pole karne + długie wrzutki z autów i w atakau jako snajper - Del Piero :)
Łatwo nie jest ale jakoś idzie ;). W lidze póki co 2 wygrane, 1 remis, 1 porażka i awans do IV rundy eliminacji LE (start od 1)

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution