Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.12.2015 21:53    #401
"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 diabelek26 Partyzant

Postów: 66
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.02.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 08:39    #402
To teraz ja pozwolę sobie napisać moje odczucia :)
Pograłem kilka sezonów klubami od średnich po wielkie (zawsze zaczynam w ten sposób nowego FM by potem grac tymi z niższych lig)
Gra jest na przyzwoitym poziome, nie mniej jednak zaprzestaje grać do momentu wyjścia nowego patcha z jednej prostej przyczyny - łatwo jest znaleźć sposób na rozgrywkę (sukcesy) więc gra staje się nudna i bardzo przewidywalna. Poprzednie, a raczej te stare wersje 12, 13 polegały na dopasowaniu taktyki pod klub, piłkarzy natomiast w 16 taktyka pasuje do wszystkich klubów. Jedną taktyką grałem kilkoma klubami i wyniki były co najmniej bardzo satysfakcjonujące. Warto dodać że nie ruszałem w ogóle treningu robił to asystent co świadczy a małej wadze tego aspektu w grze.
Liczę na poprawę w zakresie:
Poziomu rozgrywki, zróżnicowanie taktyk, różnorodność u przeciwników i stylu ich gry
Systemu transferowego do realnych żądań za piłkarzy co do pensji, przy przejściu do klubu, podwyżek. Praktycznie zawsze piłkarz chce o 300% więcej. Klubów do kwot żądanych, gdyż po dwóch sezonach przeciętny piłkarz kosztuje co najmniej 20 mln euro. Do 10 mln euro nie można kupić nikogo.
Zbyt łatwe podpisywanie kontraktów za free i to czasami z gwiazdami
Niby wszystko jest możliwie ale niektóre transfery po w pierwszym sezonie powodują mieszane uczucia np, gdy Rooney przeszedł do Realu to nie poczułem melodii realizmu :)
Zróżnicowanie sposobu zdobywania bramek, a więc w 90% z dośrodkowań, gdzie boczni obrońcy są bezradni w obronie, rewelacyjni w ofensywie (gram na obieg)
Zniwelowanie meczy z super ofensywnych - u mnie zazwyczaj strzały na bramkę (celne) są na poziomie 20-13 itp.
Realnie zdarzają się mecze gdzie pierwszy strzał w meczu pada np w 60 min a na koniec jest 2-1 w strzałach, gdzie wynik meczu to 0-0 :)

Ogólnie gra jest bardzo perspektywiczna i ma potencjał, aby cieszyć się nią jak za tych najlepszych części.
Oby tylko nowym patchem jej bardziej nie popsuli niż naprawili.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 15.12.2015 o godz. 08:43

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 11:47    #403
no akurat w FM12, bo jedną taktyką grałem drużyna z Malty w LM i awansowałem z 11 poziomu w Anglii do Champioship samymi polakami. Zdecydowanie najłatwiejsza wersja dla mnie i tam jedną taktyką można było zrobić wszystko :)

 lucjanos Partyzant

Postów: 88
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 23.10.2013
Skąd: Grudziądz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 13:19    #404
Rację ma diabelek26, gra jest zbyt łatwa. Zresztą pisałem o tym już wcześniej tutaj na forum. Gram Olimpia w pierwszej lidze polskiej, praktycznie cały czas jedną taktyką i wygrywam około 85% spotkań.Mało tego, pozbyłem się kilku kluczowych piłkarzy i zmiennicy wygrywają bez kłopotu. Zdażają się remisy, a porażki bardzo rzadko. Na becie było dużo trudniej, bo także Olimpią miałem problemy z wygrywaniem i aby coś ugrać, byłem zmuszony do kombinowania z taksami. Na tę chwilę straciłem motywację do gry, a oczekiwania miałem rozbudzone, po zetknięciu się z bardzo obiecująca betą.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 15.12.2015 o godz. 13:22

 ASSE Wróg ludu

Postów: 84
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 3
0
15.12.2015 16:27    #405
KAżdemu kto uważa gre za łatwą proponuje zacząć grać środkiem. Ustawcie takse z 4 obrońców bez skrzydłowych,4-1-2-3,4-3-3,4-1-2-1-2 cokolwiek,zdobądźcie jakiekolwiek trofeum a potem uważajcie ,że gra jest łatwa

 karols87 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 16:46    #406
Witam, czy mógłby mi ktoś przetłumaczyć ulubione zagrania bo nie mogę dojść które to które...z góry dziękuję


DEEP LYING FORWARD
GOOD - "Comes Deep To Get Ball", "Plays One-Twos", "Moves Into Channels"
BAD - "Gets Forward Whenever Possible", "Likes To Try To Beat Offside Trap"


SHADOW STRIKERS
GOOD - "Plays One-Twos", "Gets Forward Whenever Possible", "Moves Into Channels", "Cuts Inside"
BAD - "Comes Deep To Get Ball", "Stays Back At All Times"



RIGHT WIDE MIDFIELDERS
GOOD - "Gets Forward Whenever Possible", "Plays One-Twos", "Cuts Inside"
BAD - "Comes Deep To Get Ball", "Stays Back At All Times"



LEFT WIDE MIDFIELDERS
GOOD - "Plays One-Twos", "Cuts Inside"

CENTRAL MIDFIELDER (ATTACK)
GOOD - "Plays One-Twos", "Gets Forward Whenever Possible"
BAD - "Comes Deep To Get Ball", "Stays Back At All Times"

 feiticeira Partyzant

Postów: 5
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.12.2015
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 16:48    #407
Raptem się zarejestrowałem, dlatego też mówię wszystkim witam. Acz jestem rokrocznym graczem jeszcze od czasu zielonego CMa.
Pierwsze, co mi się rzuciło w oczy to kwestia zatrudniania sztabu. O zgrozo! stało się to mega trudne. W FM15 grałem z reguły słabymi klubami w słabych ligach, lecz wczoraj rozpocząłem grę Betisem. Od zawsze uwielbiałem kompletować sztab, to było moje oczko w głowie. W FM 15 robiłem w ten sposób, że jak miałem jakiegoś trenera z 3letnim kontraktem, i chciałem go zastąpić nowym, lepszym to robiłem tak:
- ze starym podpisywałem nową roczną umowę obniżając ją o 1 punkt (np z 4400 na 4000) i rozwiązywałem umowę. Koszt minimalny a mam wolne miejsce w sztabie.
- z nowym podpisywałem umowę dając mu maksymalne premie oraz roczną podwyżkę 50%, aby po kilku miesiącach podpisać z nim nowy kontrakt obniżając mu wynagrodzenie (znowuż o 1 punkt) i odbierając wszystkie premie i roczną podwyżkę.
Trochę to nierealne było, ale dzialało i dawało możliwość ogromnego rotowania sztabem.
Tu się to widzę zmieniło! Trenerzy scouci, nie zgadzają się na skracanie kontraktów i zawsze chcą wysokiej podwyżki.
I tak mam w Betisie scouta (OU,OP 10,11), który zarabia 40 koła miesięcznie i 3 lata kontraktu i trza z nim jakoś żyć.
Potwierdzacie moje uwagi? Króciutko gram w nowego FMa, przeto może źle to odbieram?

 Gutii Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 17:38    #408
Do teraz nie wiem czy piszę to w odpowiednim dziale, no ale cóż... Zaczynam od nowa karierę moim Leicester (miałem formata i pan zapominalski nie skopiował zapisu) i mam przegrane ponad połowę sezonu. Vardy robot - wcześniej prawie pobił rekord, który pobił w rzeczywistości, a ilość bramek przedtem jak i teraz aż razi w oczy, rzecz jasna pozytywnie (wtedy król strzelców z przewagą +/- 10 bramek, jak na razie też na 1. miejscu). Real rzuca ponad 30mln za ów grajka. Koniec tego dobrego. Mecze z gigantami przebiegają następująco: Ja vs Man.City, pierwsza połowa wygrywam 4:0, a w drugiej dostaje 5 bramek i przegrywam 4:5. Niby w połowie mogło coś drgnąć, i tak cud, że strzeliłem 4 bramki w jednej połowie. Taka sytuacja jest nieco dziwna, ale racjonalna do wytłumaczenia, no ale jak pojawia się kilka razy to już jest trochę irytująca. Ja vs Man.Utd - 5:0 w pierwszej połowie, a mecz kończy się wynikiem 5:8 :D Pozdrawiam FM16. Przejmując stery "Lisów" miałem uniknąć spadku, a ja z racji tego, że pozytywnie patrzyłem na zawodników w mojej szerokiej kadrze wziąłem za cel środek tabeli. Na początku grudnia miałem 4 pozycje w lidze, a zarząd postanowił przedłużyć ze mną kontrakt, bo byli niezmiernie zadowoleni z mojej pracy i obietnic im złożonym. Zmniejszyłem o 10tyś zarobki dla mnie, bo po co mam zarabiać mega dużo kasy, a do tego zmieniłem z 4 lat pełnienia funkcji menadżera na 3, zarząd swoje, że nadal chcą mi oferować 4, ja uparcie jak osioł zostaje przy swoich 3 latach, a sprawa skończyła się tak, że prezes postanowił rozwiązać ze mną umowę :D Koniec FM'a do końca roku, muszę przestać się śmiać z tej gry, to może wrócę.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.12.2015 o godz. 17:40

 Gutii Partyzant

Postów: 63
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 17:43    #409
Dodam fakt, że Liverpool pod koniec 2015 roku jest na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 6 pkt (1x wygrana i 3x remis). Klopp pożegnał się z stanowiskiem menadżera.

 taczek Partyzant

Postów: 37
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2011
Skąd: Pułtusk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2015 18:52    #410
[quote="diabelek26"]To teraz ja pozwolę sobie napisać moje odczucia :)
Pograłem kilka sezonów klubami od średnich po wielkie (zawsze zaczynam w ten sposób nowego FM by potem grac tymi z niższych lig)
Gra jest na przyzwoitym poziome, nie mniej jednak zaprzestaje grać do momentu wyjścia nowego patcha z jednej prostej przyczyny - łatwo jest znaleźć sposób na rozgrywkę (sukcesy) więc gra staje się nudna i bardzo przewidywalna. Poprzednie, a raczej te stare wersje 12, 13 polegały na dopasowaniu taktyki pod klub, piłkarzy natomiast w 16 taktyka pasuje do wszystkich klubów. Jedną taktyką grałem kilkoma klubami i wyniki były co najmniej bardzo satysfakcjonujące. Warto dodać że nie ruszałem w ogóle treningu robił to asystent co świadczy a małej wadze tego aspektu w grze.
Liczę na poprawę w zakresie:
Poziomu rozgrywki, zróżnicowanie taktyk, różnorodność u przeciwników i stylu ich gry
Systemu transferowego do realnych żądań za piłkarzy co do pensji, przy przejściu do klubu, podwyżek. Praktycznie zawsze piłkarz chce o 300% więcej. Klubów do kwot żądanych, gdyż po dwóch sezonach przeciętny piłkarz kosztuje co najmniej 20 mln euro. Do 10 mln euro nie można kupić nikogo.
Zbyt łatwe podpisywanie kontraktów za free i to czasami z gwiazdami
Niby wszystko jest możliwie ale niektóre transfery po w pierwszym sezonie powodują mieszane uczucia np, gdy Rooney przeszedł do Realu to nie poczułem melodii realizmu :)
Zróżnicowanie sposobu zdobywania bramek, a więc w 90% z dośrodkowań, gdzie boczni obrońcy są bezradni w obronie, rewelacyjni w ofensywie (gram na obieg)
Zniwelowanie meczy z super ofensywnych - u mnie zazwyczaj strzały na bramkę (celne) są na poziomie 20-13 itp.
Realnie zdarzają się mecze gdzie pierwszy strzał w meczu pada np w 60 min a na koniec jest 2-1 w strzałach, gdzie wynik meczu to 0-0 :)

Ogólnie gra jest bardzo perspektywiczna i ma potencjał, aby cieszyć się nią jak za tych najlepszych części.
Oby tylko nowym patchem jej bardziej nie popsuli niż naprawili.[/quote]

Ja również gram od kilku lat w FM`a i mam trochę inne zdanie niż Ty z bocznymi obrońcami to zgoda u mnie Bellerin asystuje jak dziki natomiast jeśli chodzi o łatwość gry gram kilkoma bardzo mocnymi klubami i 80% meczów wygrywam natomiast jeśli trochę zmienię skład z drużynami walczącymi o utrzymanie to zazwyczaj przegrywam a nic nie zmieniam a gracze nie są aż tak słabi żeby nie wygrać z jakimiś słabiakami

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.