Strona

Football Manager 2016 - dyskusja

 robal15 Młody aktywista

Postów: 2961
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2008
Skąd: Poznan
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.01.2016 23:17    #2
[quote="Bajerniak1978"]kiedy wyjdzie patch 16.3.0 bo na dzień dzisiejszy silnik meczowy w tej grze to porażka.[/quote]
Już Ci z sześć razy odpowiedziałem na to pytanie...
@bimbass, jest banalnie prosty pod warunkiem, że wiesz jakim schematem trzeba grać.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 01.01.2016 o godz. 23:19

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

 Bajerniak1978 Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.01.2016 23:32    #3
a nie możesz siódmy raz?
schemat tutaj nic nie da mądralo, gra jest zwalona i tyle, nie ma żadnego normalnego związku z tym co jest realne w piłce nożnej, zawodnik ma 5 sytuacji sam na sam i oddaje 1 celny strzał...w bramkarza, reszta to strzały niecelne...kolejna sprawa to przyjeżdża do mnie Bournemouth zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, w 1 połowie oddają 20 strzałów z tego 12 celnych (w tym z 6 czy 7 sam na sam), mój bramkarz gra mecz życia nie daje się pokonać a moi zawodnicy tylko stoją i biegają za piłką, nie stwarzają żadnych sytuacji - patrzę na oceny : moi zawodnicy 6,97 a przeciwnik 6,75
Żenada

 bimbass Partyzant

Postów: 57
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.11.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2016 07:58    #4
Robal15 a mógłbyś rozwinąć wypowiedź? O jaki schemat chodzi?

 kell1987 Partyzant

Postów: 742
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.07.2011
Skąd: Rumia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2016 10:34    #5
mi gra nie sprawia większych problemów, wyniki są różne, ale poza tym o czym ostatnio pisalismy, czyli pasmami zwycięstw i porażek, żaden z powyższych błędów mnie nie spotkał.

 karols87 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2016 16:13    #6
warto grac w trybie touch?

 Bajerniak1978 Partyzant

Postów: 39
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.05.2009
Skąd: Toruń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2016 22:02    #7
znowu mam w chuj kontuzji jedyna rozsądna taktyka w tym Fmie to kontratak i formacja 1-4-2-1-3-1
Przynajmniej rywal nie wygrywa po 4-1 albo 5-2

 RaaveK Partyzant

Postów: 111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.01.2016 22:58    #8

 Slivadirius Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.01.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2016 02:58    #9
Witam,
jestem tu nowy, ale będąc dziś w robocie przeczytalem większość tego tematu (tak, wiem, ciekawą pracę muszę mieć) :P
Większość z was jak nie wszyscy;, zwracacie uwagę tylko na samą taktykę oraz przygotowania do meczu? Gram w różne odsłony FM'a od paru lat, moją ulubioną jest 14-ka, 15 mnie totalnie nie przekonała a w najnowszą jeszcze nie grałem - czekam na wiosne, bede miec wiecej na to czasu. W mojej wypowiedzi dąże do tego, że równie ważne są rozmowy motywacyjne i samo prowadzenie drużyny. Ja zawsze wszystkich dosłownie "trzymałem za mordę" - jeżeli jakiś zawodnik stroił fochy - chociażby to był największy gwiazdor w teamie, siadał na ławie a w skrajnych przypadkach przenoszony do rezerw, gdzie po miesiącu nie grania z reguły przepraszał na łamach prasy cały zespół i z podkulonym ogonem wracał do łask. Może piszę o rzeczach oczywistych dla wszystkich ale zawsze grałem w tą gre rekreacyjnie i nigdy nie szukałem wiadomości na forach etc ale widac mam kompletnie inna wizje na ta gre jak wiekszosc uzytkownikow. Aktualnie od czasu do czasu pykam w 14-ke i słowo daje, nic dla mnie nie jest tak ważne jak samo podejście do zawodników - cały trening i przygotowania do meczu przekazalem asystentowi. Wszystko u mnie skupia się na przesiadywaniu w centrum transferowym, samodzielnym szukaniu zawodników oraz kombinowaniem z motywacją. Dodam, że gram Torino bodajże 9-10 sezon i akrualnie bronię zdobycia LM. W sumie w każdej odsłonie FM-a zdobycie mistrzostwa kraju jakakolwiek druzyna nie bylo problemem, az dziw, ze taki niedzielny grajek jak ja, bez zadnej szperaniny w taktykach to pisze. Ciekawy jestem 16-ki FM'a, napewno kupię. Jestem ciekaw waszych opinii na temat rozmów motywacyjnych w szatni.
P.S. od kiedy pamiętam gram 4-5-1 z OPŚ, wysuniętymi skrzydłami i DP, jednym napastnikiem. Bazuje na graczach szybkich, zawsze podaje na wolne pole, styl płynny, szukanie gry... W sumie to wszystko :D aż chyba od 16-ki zacznę siedzieć w taktykach :D

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 03.01.2016 o godz. 02:59

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2016 11:41    #10
Ja niczego nie powierzam asystentowi, wszystko ogarniam sam - transfery, sztab, trening (nawet rezerw i juniorów), rozmowy z mediami i motywacyjne z zawodnikami, taktyka. To właśnie jest dla mnie cała otoczka, w którą trzeba się zagłębić.
Zwróciłem ostatnio uwagę, że chyba gra zawyża trochę oceny defensywnych pomocników - przykład Krzysia Mączyńskiego, który ma najwyższą średnią w lidze, mimo małej ilości goli i asyst (jak na registę to asyst mu sporo brakuje, no chyba, że zalicza sporo asyst drugiego stopnia). Jednak uderzyło mnie ostatnio to - dostał za przegrany 0:2 mecz ocenę 8,0, mimo że to przez niego straciliśmy jednego z goli. To jest już przegięcie, bo ile by tych celnych podań i odbiorów nie miał, to za błąd taka ocena jest niemożliwa. Tak samo jak według mnie trochę zaniżają oceny napastnikom - nie strzela gola to ma 6,3 jakkolwiek by nie zagrał, a nawet jak strzeli jedynego gola w meczu (zapewni 3 punkty) to ma ocenę wyjściową lub maksymalnie 7,0. Asysty w ogóle nie wpływają na jego ocenę...
Tak poza tym to niby poprawili skuteczność strzałów na bramkę, a dalej mam od groma sytuacji, że oddaje ze 2-3 celne strzały na kilkanaście prób, z czego maks. 2 są z dystansu. Jest to irytujące, bo przeciwnik z takich samych pozycji oddaje mocne strzały i w dodatku celne.

 Sobiesław Partyzant

Postów: 18
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.01.2016 12:41    #11
Istnieje jakaś możliwość w edytorze aby do Ligi Mistrzów bądź ligi krajowej zgłosić więcej niż 25 graczy ?
PS. Kogo polecacie do Bayernu jako zmiennika dla Lewego

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.