Strona

FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 14:03    #561
Gram z cofnietym pomocnikiem od kilku edycji, jest to rola, która największy swój atut pokazuje w trakcie wyprowadzenia piłki ze strefy obronnej, przydatna do gry krótkimi podaniami w systemie z czterema obrońcami. Ważna jest tam gra głową i odbiór, gdyż zawodnik ten wypełnia rolę pierwszego obrońcy. Atakuje wszystkie górne piłki po wznowieniu i zatrzymuje akcje przed środkową strefą boiska. Podczas rozegrania piłki wchodzi między obrońców, pozwala to w bezpieczny sposób skonstruować akcje krótkimi podaniami, do wychodzących do przodu bocznych obrońców, bądź czekających w środkowej strefie dwóch pomocników.

Przy kryciu indywidualnym nie bardzo pasuje agresywny odbiór, jest to przydatne przy strefowym kryciu i przede wszystkim dla przednich formacji. Przy agresywnym odbiorze szybki zawodnik łatwo będzie mógł się wyrwać kryjącemu. Niech obrońca nie atakuje na raz agresywnie tylko stoi na nogach, a agresywnie niech ładuje się zawodnik z przednich formacji. Można spróbować tak, np. prawego pomocnika nie kryjemy indywidualnie lewym obrońcą a wyżej postawionym lewym pomocnikiem, podwajamy krycie nie naruszajac żadnej ze stref. Obrońca lewy odbiór normalny/delikatny, lewy pomocnik odbiór agresywny, indywidualne krycie prawego pomocnika.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 14:18    #562
@Karo,dlaczego uważasz,że agresywny odbiór piłki jest nieskuteczny? Jak masz dobrych zawodników to nie będą mieli problemów aby szybko i zdecydowanie wyłuskać piłkę rywalowi.Ja zawsze gram agresywnym odbiorem,nienawidzę gdy zawodnik kryje "na oko" często puszczając rywala,ma być zdecydowane wejście.
A co do cofniętego pomocnika to jest to chyba najlepsza rola dla tej pozycji.Najlepsze jest to,że w mojej początkowej taktyce grałem registą ale przez ofensywną grę bocznych obrońców nadziewałem się na mordercze kontry.Wsytarczyła jedna zmiana roli i cała taktyka zaczęła nagle wybornie pracować

 karo Partyzant

Postów: 226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.08.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 15:55    #563
Agresywnym odbiorem możemy łatwo zdominować drużynę rywala. Sam zawsze stosuje agresywny odbiór dla zawodników ofensywnych, dla defensywnych graczy przed podjęciem decyzji warto przeanalizować sytuacje meczowe. Umiejętność odbioru piłki bez wślizgu wydaje się być niezwykle ważne dla środkowych obrońców. Przy kryciu 1-1 (przypisanie plastra, kryj zawsze, wyłącz zawodnika z gry) agresja/wślizgi mogą być powodem urywania się rywala spod krycia. Lewy pomocnik do krycia prawego pomocnika agresywnie wydaje się być w porządku, gdyż mamy asekuracje w postaci lewego obrońcy. Z drugiej strony przypisanie jakiegokolwiek obrońcy, bądź defensywnego pomocnika do indywidualnego krycia rywala (biega zawsze za nim) wydaje mi się być błędem taktycznym.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 04.01.2017 o godz. 16:06

 Roninho999 Partyzant

Postów: 176
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 16:45    #564
Słuchajcie czy też macie tak że wasz zespół po prostu nie istnieje w drugiej połowie ? testowałem już 20 taktyk w każdej taktyce jest ten sam problem po pierwszej połowie gdy wychodzimy na prowadzenie w drugiej połowie nie istniejemy i tak sobie oglądamy całe 45 minut jak nas rywal cisnie i strzela 3-4 bramki.
Wszelkie próby zmiany tego są nieskuteczne.
Ten problem mam od początku FM 2017 w każdym sezonie w każdym meczu druga połowa to nasza bezradność.

Pomóżcie coś bo mnie już szlag trafia.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
1
04.01.2017 17:13    #565
@Roninho,ja tak mam jak do przerwy prowadzę np 3-0 i pochwalę drużynę za grę,zawsze druga polowa jest praktycznie na stojąco,czasami cos rezerwowy zrobi,ale ogolnie to nic im się nie chce,teraz przy takim prowadzeniu jesli nie mam meczu w srodku tygodnia to czasami nawet na nich krzycze,byleby tylko cos pograli w drugiej czesci spotkania albo daje nastawinie szarża/gra na afere aby cokolwiek poruszyc w zespole

 deco87 Partyzant

Postów: 253
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2006
Skąd: wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 17:17    #566
Ja staram się nie chwalić, chyba jest 4,5-0. Szczególnie trzeba uważać w fazach pucharowych. Ja daje opcje"bądźcie czujni" czy coś w ten deseń.

 Roninho999 Partyzant

Postów: 176
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 17:19    #567
dzięki spróbuję stosować szarżę. Ogólnie to druga połowa u mnie to taka bezradność w podaniach że najczęściej kończy się na 30 metrze od bramiki przeciwnika stratą piłki, a przy tym graja tak ospale i leniwie że idzie tylko wrzeszczeć pod nosem

 Shrek Partyzant

Postów: 275
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.11.2007
Skąd: Katowice
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 17:22    #568
@Slayer666 nie wiem jak sprawa wygląda w FM 17 ( bo nie mam więc nie gram), ale w FM 16 agresywny odbiór działał na zawodników ze słabymi atrybutami dryblingu, równowagi, oraz błyskotliwości - te wysokie atrybuty cechują dobrego dryblera. Jeśli chcesz poradzić sobie z takowym zawodnikiem, dobrze jest sprawdzić następujące cechy
a) szybkość - jak wyraźnie niższa od osoby która ma go kryć spróbować granie pressing ( ale nie zawsze to się sprawdza, bo tworzy dziurę w formacji)
b) morale - jak niskie to ścisłe krycie - rzadziej będzie wchodził w drybling.
c) podatność na kontuzje + charakter + naturalna kondycja - agresywne krycie - nic tak nie zatrzymuje gracza podatnego na urazy jak kilka porządnie skrobniętych marchewek.
d) słabsza noga - jeśli zawodnik jest jedno nożny, a Ty chcesz ustrzec się strzałów z jego silniejszej nogi - wymuś zagranie słabszą nogą.

Ogólnie agresywny odbiór piłki to nie bliskie granie przy przeciwniku - od tego jest polecenie ścisłe krycie, ale poleganiu na swojej sile fizycznej i wybiciu z głowy granie przeciwnikowi - dość skuteczne przeciwko słabym fizycznie napastnikom i pomocnikom grającym w środku.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 04.01.2017 o godz. 17:26

 Roninho999 Partyzant

Postów: 176
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.07.2015
Poziom ostrzeżeń: 0
-1
04.01.2017 17:44    #569
dobra nic nie pomaga... jak grali nieporadnie tak grają nadal, bezsensowne straty, dziwne zagrania... żałuje tych 160 zł nigdy więcej FMa pffff porażka

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.01.2017 17:47    #570
@Shrek,atrybuty fizyczne też są ważne,fakt.Mój Fomba jest jak ściana w stykowych pojedynkach,idealny do roli cofniętego pomocnika,zauwazylem też ze nie trzeba za mocno kombinowac z rolami srodkowych pomocnikow,i jesli ma się juz jednego wysuniętego rozgywającego to obok moze biegac i drugi,to samo z pomocnikami dlugodystansowcami

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.