Strona

FM 2017 - wrażenia i dyskusja

 Gietz Polski Szef Researchu

Postów: 551
Grupa: Moderator
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 11:01    #601
[quote="vicomino"]Ja już jakiś czas temu zauważyłem że jak chcesz osiągać sukcesy w FM to nie możesz stawiać na wychowanków, chyba że dostaniesz czas od władz klubu i sam nie będziesz miał ciśnienia :) Ja Lazio prowadzę już piąty sezon, dorobiłem się jednego niezłego środkowego obrońcy, czwartego w kolei ale przynajmniej w kadrze A. Mógłbym stawiać na innych, ale są tak słabi że nie byłoby szans powalczyć o mistrza Włoch. I tak właściwie jest w każdym klubie, szukam młodych zdolnych gdzie indziej, kupuje, sprzedaje z zyskiem. Zatrudniam dobrych piłkarzy bez kontraktów, sprzedaje z zyskiem. I tak się kręci, na wychowankach wg mnie nie ma sukcesu...[/quote]
Ale przecież dokładnie tak jest w rzeczywistości, poza szczególnymi przypadkami kluby dzielą się na te grające o umiarkowane cele i szkolące wychowanków i gigantów, przechwytujących tych wychowanków innych klubów, ew. uzupełniających skład swoimi wychowankami.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 12:36    #602
Ale bym perelke stracil.w pierwszym sezonie w auxerre przyszedl do mnie mega 15 latek,obstawiam dwa lata i go wrzucam na atak do pierwszego skladu.cale wakacje odrzucalem oferty gigantow albo stawialem zaporowe ceny.nawet jak manchester dawal 6mln w gotowce to sie zarzad nie wtracal.ostatni dziec sierpnia poszedlem na urlop zeby mecze miedzynarodowe sie wczytaly,wracam a tu nie ma mojej perełki ;o.okazuje sie ze chelsea dala 8 w gotowce plus 6 w bonach i prezes stwierdzil ze to oferta nie do odrzucenia.dobrze ze zrobilem sejwa przed urlopem i moglem spokojnie wczytac gre.najgorsze ze 15 latek nie ma statusu transferowego i nie moge ustawic jakiejsc kwoty zaporowej

 wislak87 Partyzant

Postów: 250
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2016
Skąd: kiedyś Kraków, teraz Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 12:46    #603
Ja tak kiedyś w FM08 poszedłem przed zgłoszeniem drużyny do pucharów... nie wczytywałem ale kim ja tam musiałem grać... nie wiem... musi być jakiś ukryty atrybut inteligencja i u asystenta zawsze jest 1 :P
Albo radę damy, albo jak tynk odpadamy.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 12:58    #604
Prawda,dac asystentowi zglaszac sklad do LM...ja nie wiem czym oni się kierują,najgorsze ze zgloszenie skladu jest często w tym samym dniu co koniec okienka transferowego przez co trzeba dlugo czekac az sie ten dzien wczyta,dla mnie to glupota celowe przedluzanie wczytywania się ostatniego dnia okienka,że niby transfery na ostatnią chwilę,zglaszanie zawodników minuty przed zamknięciem itp,to się zdarza raz na ruski rok np Berbatov w MU a co dopiero w grze,powinni to zmienic

 wislak87 Partyzant

Postów: 250
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2016
Skąd: kiedyś Kraków, teraz Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 13:11    #605
No niestety... na moim słabym sprzęcie ostatni dzień to mordęga. Mecze repy o ile nie jestem jakimś selekcjonerem też 'urlopuję'. Smaczek to ma tylko przy pierwszym okienku jak się jeszcze nie wie i się kliknie żeby brać aktywny udział i się komentuje transfery no namów :P
Albo radę damy, albo jak tynk odpadamy.

 Slayer666 Partyzant

Postów: 312
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Skąd: Olsztyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 16:57    #606
1.Czy potencjał jest jak amen w pacierzu? Kiedyś jeden z uzytkowników pisał,że ma w składzie gościa,którego potencjał jest już wyższy niż jest początkowo sprawdzał w edytorze.Czy na skutek świetnej formy,bazy szkoleniowej/trenerów/sukcesów piłkarz może osiągnąć większe umiejętności niż przewidziała na starcie gra?
2.Czy juniorowi może się zmienić opis potencjału? Zawsze szukam newgenów z opisem"wielki talent" ale ostatnio trafiłem na super napastnika z Czech,16 lat,łatka obiecujący snajper,czy wraz z regularną grą w pierwszym składzie i podnoszeniu się atrybutów,jest szansa na zrobienie z niego "wielkiego talentu"? Bo pare razy odpuszczałem sobie kupno gracza nawet pomimo rekomendacji o właśnie"wielkim talencie" z uwagi na bardzo kiepskie atrybuty,po kilku latach statsy się nieznacznie podnosiły a gość przechodził za grubą kase do topowych drużyn,grał w kadrze a ja się nie mogłem nadziwić,czemu robi taką kariere,widocznie miał mega ukryte atrybuty

 karma85 Partyzant

Postów: 35
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.12.2013
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 17:01    #607
Tak, potencjał zawodnika może wzrosnąć jeżeli będzie się dobrze rozwijał jak również spaść, kiedy nie będzie się rozwijał na miarę oczekiwań. Natomiast nie jest powiedziane, że każdy kupiony zawodnik będzie wielką gwiazdą.

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 17:26    #608
[quote="Gietz"][quote="vicomino"]He, dobre. U mnie taki kozak jest Rincon, agresja 20, muszę używać go ostrożnie :)[/quote]
To nie do końca tak działa, za faule odpowiada ukryty atrybut "Gra faul", Agresja to tylko styl gry, przydatny zwłaszcza do rozróżnienia obrońców atakujących wysoko (jak Pazdan) i grających głębiej, asekurujących (wysocy obrońcy, jak np. Szukała). Możesz mieć Agresję 20, Grę faul 1 i nie łapać kartek, taki zawodnik będzie wychodził wysoko, doskakiwał do przeciwnika, ale bez wślizgów i bez fauli.[/quote]
No to Rincon ma ukryty atrybut Gra faul też na 20 :) Albo głupota na 15 :)

 vicomino Partyzant

Postów: 713
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 17:30    #609
[quote="Gietz"][quote="vicomino"]Ja już jakiś czas temu zauważyłem że jak chcesz osiągać sukcesy w FM to nie możesz stawiać na wychowanków, chyba że dostaniesz czas od władz klubu i sam nie będziesz miał ciśnienia :) Ja Lazio prowadzę już piąty sezon, dorobiłem się jednego niezłego środkowego obrońcy, czwartego w kolei ale przynajmniej w kadrze A. Mógłbym stawiać na innych, ale są tak słabi że nie byłoby szans powalczyć o mistrza Włoch. I tak właściwie jest w każdym klubie, szukam młodych zdolnych gdzie indziej, kupuje, sprzedaje z zyskiem. Zatrudniam dobrych piłkarzy bez kontraktów, sprzedaje z zyskiem. I tak się kręci, na wychowankach wg mnie nie ma sukcesu...[/quote]
Ale przecież dokładnie tak jest w rzeczywistości, poza szczególnymi przypadkami kluby dzielą się na te grające o umiarkowane cele i szkolące wychowanków i gigantów, przechwytujących tych wychowanków innych klubów, ew. uzupełniających skład swoimi wychowankami.[/quote]

Gietz, masz rację. Ale od początku gry FM 2017 prowadzę Lazio. Dostałem informację od zarządu że mam stawiać na wychowanków i walczyć o Ligę Europejską a w drugim sezonie o Ligę Mistrzów. No bez szans z wychowankami których mam. Na szczęście z czasem, choć ten warunek nie zniknął, nie czepiają się o brak wychowanków w składzie.

 Makaronczterojaj... Partyzant

Postów: 543
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 03.05.2014
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.01.2017 17:34    #610
Gra zdobyła nowe poziomy . Trzy karne w jednym meczu i trzy nietrafione. Czekamy na cztery

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.01.2017 o godz. 17:35

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.