Kwiaty naszej akademii i inne FM-owe wyzwania

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.02.2017, 21:17    #1
Jeśli dopadło Cię, drogi czytelniku, FM-owe znużenie i poszukujesz wyzwania, to zapoznaj się z poniższym wyzwaniem, które wpadło mi w oko przy okazji pobieżnego przeglądania forum Sports Interactive.
Kwiaty naszej akademii
Cel - wygrać najwyższą ligę swojego kraju oraz Ligę Mistrzów, obejmując po pierwszym sezonie wcześniej niegrywalny klub (czyli ten, który awansował do najniższej grywalnej ligi). Samo to nie jest problemem, ale tu pojawia się haczyk. Jako nowy narybek można wykorzystywać tylko i wyłącznie zawodników ze swojej akademii. Można objąć zespół w jakimkolwiek europejskim państwie, pod warunkiem że drogą urlopowania po sezonie będzie można objąć wcześniej niegrywalną drużynę.

Znane daty resetu; Austria 6.06, Belgia 30.06, Francja i Niemcy 20.06, Holandia 7.07, Włochy 30.06, Irlandia Północna 25.06, Norwegia 13.01, Hiszpania 10.07, (na marginesie byłoby świetnie, gdyby ktoś ustalił tę datę dla Polski).

Ładujemy wyłącznie kraj, w którym zamierzamy pracować. Baza danych może być mała, średnia bądź duża. Można wybrać dodatkowych zawodników, warto zwłaszcza przemyśleć ten ruch jeżeli chodzi o zespoły z najwyższej niegrywalnej ligi (w ten sposób zapewniamy sobie zawodników po awansie). W zaawansowanych opcjach należy zaznaczyć tę uniemożliwiającą korzystanie z FM-owego edytora czasu rzeczywistego i uniemożliwić grze dodawanie wygenerowanych członków sztabu.

Po stworzeniu bazy i uruchomieniu kariery tworzymy bezrobotnego menedżera i idziemy im na urlop do daty resetu. Potem przechodzimy na emeryturę, tworzymy nowego menedżera z najniższymi kwalifikacjami i atrybutami, po czym obieramy beniaminka z najniższej grywalnej ligi w kraju.

Inne zasady - nie możemy przeprowadzać transferów i wypożyczeń do klubu, ale możemy wypożyczać graczy do innych zespołów. Zwolnienie oznacza rozpoczęcie od nowa. Nie można obejmować reprezentacji. Zatrudnianie sztabu jest dozwolone, w przeciwieństwie do ściągania piłkarzy na testy bądź podpisywania szaraków.

Co sądzicie o tym wyzwaniu? Moim zdaniem jest całkiem interesujące, gdybym miał najnowszego FM-a, to pewnie bym do niego podszedł. A tak zostaje mi tylko menedżer baseballu - OOTPB ;)
A może macie jakieś inne propozycje wyzwań, które chodzą wam po głowie? Graczy bez pomysłu na swoje kolejne kariery chyba u nas nie brakuje...

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.02.2017, 21:18

Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.02.2017 00:50    #2
Tego typu osiągnięcie to chyba mokry sen każdego eFeManiaka. Niestety taka kariera wymaga poświęcenia dużo więcej czasu niż przeciętna kilku a nawet kilkunastoletnia rozgrywka i mało kto może sobie na nią pozwolić. Gdy ktoś już się na nią zdecyduje istnieje również duża szansa, że pojawi się u niego zjawisko uczucia braku rozwoju, gdy natrafi się na słaby nabór juniorów w danym roku. Powstał już z resztą podobny 'Youth academy challenge', jednak różni się on od przedstawionego przez Ciebie wyzwania tym, że przed rozpoczęciem gry, można w edytorze ulepszyć infrastrukturę swojego klubu do maksimum.*

Moje dwie najbardziej wciągające rozgrywki odbyłem w ostatnim FMie - jak ktoś jest zainteresowany odsyłam do panelu z karierami w moim profilu.
1. Objęcie drużyny w przeciętnej lidze europejskiej (ja wybrałem węgierskie Ferencvaros, któremu kibicuje od czasu mojej kariery w FM13) i sprowadzanie do niej jedynie zawodników i członków sztabu szkoleniowego narodowości, z której wywodzi się klub. Tego typu kariera może prowadzić do tego, że przy dobrze skonfigurowanej siatce scoutingu będziemy znali niemalże wszystkich zawodników w naszym kraju. Bardzo polecam tego typu karierę, bo dzięki stosunkowo prostemu ograniczeniu można bardzo urozmaicić sobie zabawę. Istnieją oczywiście różne wariacje tego typu wyzwania - znacie na pewno youtubową serię 'Grupa Wyszehradzka' Chrzana, sam również miałem chrapkę na poprowadzenie w FM17 Skonto Rygę i sprowadzać do klubu samych zawodników z krajów bałtyckich.

2. Drugie dużo prostsze zadanie to typowa kariera 'od 0 do bohatera' z wyłączeniem opcji zgłaszania się do klubów. O co chodzi? Przed rozpoczęciem rozgrywki należy wyznaczyć sobie jakiś długoterminowy cel: zdobycie konkretnego trofeum, poprowadzenie ulubionego zespołu czy osiągnięcie określonej reputacji menedżera. Zaczynamy jako bezrobotny i... czekamy. Symulujemy do momentu aż jakiś klub sam się po nas zgłosi. Po przyjęciu oferty gramy już normalnie. Reputacja z czasem zacznie sama nam rosnąć, jednak kolejną przeprowadzkę będziemy mogli dokonać dopiero w momencie, gdy jakiś mocniejszy klub sam się po nas zgłosi. Decyzję o odejściu staramy się podjąć w sposób racjonalny - tak jakbyśmy w rzeczywistości byli ową postacią. Ograniczenie wydaje się nie być zbyt duże, jednak jeżeli ktoś dobrze zna mechanikę poszukiwania pracy w FMie to dobrze wie, że w nienaturalny sposób w kilka sezonów można z prowincjonalnego klubu przejść do europejskiej potęgi. W tego typu karierze taka historia nie ma prawa mieć miejsca. W FM16 w połowie 1. sezonu objąłem 6-ligowy AFC Fylde, by po dziesięciu latach i po ograniu pięciu angielskich klubów udało mi się w końcu dojść do Premier League jako trener Notts County (awans z L1 do PL sezon po sezonie). Ponownie bardzo polecam tego typu karierę - ogrywam ją z resztą teraz w FM17 :)

*Uważam to za kompletnie bezsensowną regułę, ale co kto lubi ;)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 11.02.2017 o godz. 00:54

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.02.2017 10:41    #3
Pierwsze wyzwanie, które opisałeś jest bardzo ciekawe. Przypomina mi trochę bałkański system szkolenia w piłce ręcznej, gdzie np. w Chorwacji wszyscy najbardziej utalentowani zawodnicy grają w Zagrzebiu, a Słoweńcy w Celje albo w Velenje Gorenje. Tutaj byłoby tak samo - kto tylko będzie się wyróżniał, trafia do Twojego klubu. Po jakimś czasie zapewne da się złożyć 11 kadry z graczy prowadzonej przez siebie ekipy, zwłaszcza, jeśli kraj jest średniakiem.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 SuperZiemniak Naczelnik Służb Wywiadowczych

Postów: 1663
Grupa: Moderator
Dołączył: 19.03.2014
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.02.2017 11:34    #4
Sporo jest wszelakich wyzwań już wymyślony i pewnie czekających na wymyślenie. Jedyny minus, przynajmniej dla mnie, jest taki, że wyzwania, które z założenia mają wyznaczyć nam cel w rozgrywce, zapobiegnąć nudzie i zmęczeniu materiału, są w większości tak oklepane, że już sam pomysł rozpoczęcia takiej kariery nudzi - "od 0 do bohatera" (sam grałem z wielkim zacięciem, drugi raz już nie byłem w stanie się zabrać), "azjatyckie tournee" (a'la Nascimento), "awans z najniższej ligi do najwyższej" (to tak oklepane, że aż boli), itp. itd.
Staram się od niedawna coś "wymyślić" (chociaż pewnie już wszystko zostało wymyślone i gdzieś opisane), ale nie mam pomysłu, więc gram po prostu jak zawsze - Wisła, bez żadnych założeń, co ma być, to będzie.

 Viique Młody aktywista

Postów: 441
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.02.2017 13:49    #5
@Bolson
Zgadzam się, ale w piłce nożnej również można znaleźć dziś podobne przykłady. Chyba każdy ma w pamięci Bate, które skupowało do siebie najlepszych Białorusinów, Dinamo Zagrzeb czy Maribor. Problemem tego typu kariery jest fakt, że po tym jak wykupimy najlepszych graczy z danego kraju, reszta klubów nie ma kim grać i następuje napływ tzw. szrotu z zagranicy. Kończy się na tym, że nasz zespół ma piękną kadrę, składającą się z samych rodzimych graczy, a reszta klubów, chcąc dotrzymać nam kroku składa się w 3/4 z obcokrajowców. Dodatkowo w co drugim wywiadzie dziennikarze wspominają nam o tym, że menedżerowie rywalizujących z nami drużyn krytykują styl w jaki prowadzimy zespół...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.02.2017 o godz. 13:50

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.