Strona

FM 2018 - wrażenia

 Faith_l Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 22.10.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2017 21:24    #2
[quote="Mifune85"][quote="Faith_l"][quote="Mifune85"]Pieniądze wyrzucone w błoto. Nie miałem żadnych problemów z oglądaniem meczów w poprzednich wersjach, a w tej wersji nawet przy ustawieniu grafiki na "niska" obraz tnie, tak że boli mnie od tego głowa. Dałem się nabrać na zapewnienia, że wymagania sprzętowa dla FM 2018 prawie się nie zmieniły :/[/quote]

Dziwne, z ciekawości odpaliłam grę też na 5 letnim laptopie Samsunga i działa bardzo płynnie.[/quote]

Myślałem, że może mam jakiegoś wirusa, ale odpaliłem FM17 i tam mecz chodzi bardzo płynnie. Czy na tym starym laptopie mecz chodzi normalnie?(chodzi mi o jakość powyżej bardzo niskiej, która jest jakimś żartem)[/quote]

Tak ustawienia na wysokich i nic nie przycina, działa płynnie :)

 martin123154 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 10.11.2017
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2017 21:48    #3
Tak na szybko co mnie denerwuje, i nie mówie tego w odniesieniu do poprzedniej gry bo grałem ostatnio w FM 2010 - mianowicie jak sobie wyszukuje personel, powiedzmy chce zatrudnić menadżera u18 to musze po kolei wchodzisz w menadzerów z wyszukiwarki personelu (bo nie ma wyszczególnionego czy gość jest menadzerem seniorów czy młodzieżówki) i dopiero o tym czy zechce gość trenować u18 dowiaduje sie jak chce mu zaproponować kontrakt (a to trzeba troche wyklikać), oczywiście w 90% przypadków nie jest zainteresowany przez co trace czas, generalnie przez to skompletowanie sztabu początkowego zajęło mi kilka godzin dzisiaj :P

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.11.2017 o godz. 21:50

 nasir10 Partyzant

Postów: 9
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2017
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2017 22:52    #4
Da się jakoś wyłączyć te animacje okienek itd.?? Denerwuje mnie, że te okienka się pojawiają w takiej animacji zamiast normalnie wyskakiwać od razu. Mam wrażenie, że przez to jest wolniejsza reakcja, nie można od razu nacisnac spacji żeby zatwierdzić tylko trzeba chwile poczekać aż animacja dobiegnie końca itd. Ogolnie te animowane efekty w menu itd mi sie nie podobaja, ale nie widze zadnej opcji zeby to wylaczyc ;/

 Faith_l Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 22.10.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2017 23:24    #5
Nie bardzo kumam ten nowy system scoutingu, jak mogę sama przydzielić zadanie Scoutowi?

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2017 23:29    #6
Paradoks wprowadzenia "dynamiki" do FM-a nie polega na tym, że środowisko gry jest bardziej dynamiczne, tylko że te same procesy bardziej obciążają sprzęt i dają gorsze wyniki w testach :D

Czyli stworzono jakieś niby nowinki, które mają Ci zajeżdżać komputer i ograniczać możliwość wykorzystania na przykład drugiego ekranu do oglądania meczu albo filmu w 4K, bo tak ktoś sobie wymyślił. Pod względem optymalizacji zasobów to najgorsza wersja z możliwych. Na pewno było to widać w testach, bo było szybko łatane, ale wciąż nieskutecznie.

Na sprzęcie gamingowym działa to jak w poprzednich edycjach, ale co tak naprawdę się zmieniło? Taki był zamiar? :D Co powoduje taki wzrost obciążeń i gorszą optymalizację?

Po wyrzuceniu możliwości oglądania meczu w trybie 2D dostępnym w FM 2017 coś kompletnie się wykrzaczyło. A dowodem na to jest też to, że opcje dostosowania graficznego meczu zostały znacznie ograniczone.

Najlepsze są odpowiedzi gości z SI na forum SI o tym, że jeśli coś nie działa tak dobrze jak w FM 2017, to trzeba kupić nowy sprzęt albo próbować jakichś chorych metod typu graj na pełnym ekranie, a nie w oknie :D :D :D

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.11.2017 o godz. 23:33

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 lolek77 Partyzant

Postów: 183
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.07.2015
Skąd: wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2017 00:03    #7
To prawda. Na moim laptopie fm17 hula całkiem spoko, a fm18 to dramat. Silnik meczowy zdycha strasznie. Zastanawia mnie to, bo grafiką się nie różnią w ogóle....

 Mifune85 Partyzant

Postów: 16
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.03.2014
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2017 03:29    #8
Czy grę można zwrócić jeśli kupiłem ją nie w formie pudełkowej, tylko przez stroną internetową?

 PavS Partyzant

Postów: 251
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2017 08:59    #9
Optymalizacja w 18 to jakaś tragedia, na nowym kompie, gdzie śmigam sobie w 50-60 klatkach w Wiedźmina 3 na ultra, tu mam problemy z płynnością. Pamiętam, że ten sam problem był na starcie 16, ale do grudnia udało się im to wyeliminować, zobaczymy czy tym razem sobie poradzą.

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2017 09:49    #10
Śmieszne, że wystarczy jeden raz włączyć FM-a na 10 różnych komputerach, żeby zauważyć tego typu problem. To zastanawiające dlaczego testy tego nie wykazały.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 Faith_l Partyzant

Postów: 42
Grupa: Użytkownik
Dołączyła: 22.10.2016
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.11.2017 10:00    #11
Szokujące jest też, że jednym gra działa dobrze, a drugim nie...

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.