Coś jakby błąd w FM 2006

 acidzooq Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.02.2006, 22:58    Pytanie
Właśnie grając w FM'06 znalazłem się w dziwnej sytuacji:
Podczas rundy jesiennej przejąłem klub Wisla Kraków, udało mi się przejść grupową fazę PUEFA i awansowałem do wiosennych rozgrywek pucharowych. W międzyczasie dokonałem konkretnego przesiewu w składzie - tak się złożyło, że pozbyłem się większości polaków ze składu.
1 lutego nadszedł moment rejestracji kadry na wiosnę dla UEFA, niestety okazało się, że nie miałem w klubie wymaganych 8 piłkarzy wyszkolonych w Polsce - co robić dalej? Nie mogłem w żaden sposób zatwierdzić składu (i co za tym idzie kontynuować gry), wycofałbym w tej sytuacji klub z pucharów, ale tego gra nie pozwala zrobić.
...ten specyficzny "lockout" udało mi się obejść - poprosiłem o 2 dniowy natychmiastowy urlop, a działacze w klubie "jakoś to załatwili", i gra toczy się dalej...

Jak dla mnie to klasyczny BUG :(




 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.02.2006 16:01    #1
Raczej jedyne wyjście TWOJEGO niedopatrzenia. Bugiem nazywasz to że zamiast pojawić ci się na ekranie Game Over (rzecz niemożliwa), asystent załatwił to co ty spartoliłeś. A naprawde opcja wycofania klubu z pucharów była by świetna :/

 acidzooq Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.02.2006 12:51    #2
OK, dałem ciała, nie znałem tych nowych zasad UEFA (w FM2005 tego nie było, a swoją drogą ciekawe co się stanie jeśli w "realu" nowa Pogoń Szczecin załapie się do pucharów), powinnii mnie zwolnić z tej Wisły i mogłaby mi spaść trochę reputacja - dobrą pracę bym złapał bez trudu bo wcześniej przeprowadziłem Oxford z Division 3 do Premiership - i nadal twierdzę, że to bug bo teraz "nielegalnie" jestem w ćwierćfinale pucharu UEFA - gra nie powinna na takie sytuacje pozwalać, jeśli już zdecydowano się na te limity przy rejestracji składów.

ps CM i FM to takie gry w których nigdy nie ma Game Over - sprawdziłem to kiedyś w CM'93 grając we własnoręcznie spolszczoną wersję (dodatkowo z błędem przyśpieszjącym rozgrywanie meczów) kilkadziesiąt zezonów - good old times :).

 Brudas Socrealista

Postów: 462
Grupa: Administrator
Dołączył: 29.11.2004
Skąd: Krotoszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.02.2006 17:57    #3
Poprostu gra umożliwiła ci kontynuacje gry. Pomyśl sobieże tak naprawde w FM-ie masz ograniczoną ilość zawodników w składzie (znaczy juniorzy różne katygorie,a w skladzie mamy tylko tych co zrobili researcherzy)więc poprostu przyjmij sobie, że asystent dopisał ci poprostu do następnej rundy kilku zawodników z Baaardzo głębokich rezerw. Naprawde nawet nie ma takiej możliwości żeby zrezygnować z udziału w P UEFA( jak by to zrobili to było by to bardzo nieprawdziwe), zrseztą jak byś to sobie wyobrażał ? Może opcje pobij sędziego, albo zrzuć fortepian z trybun :P

 acidzooq Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.01.2006
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.02.2006 13:31    #4
Nie wiem czy dobrze zrozumiałeś mój opis problemu - gra była w zasadzie zawieszona i gdyby nie pomysł z urlopem nastąpiłby Game Over. Uważam, że twórcy gry (to pierwszy taki odnotowany przeze mnie przypadek) wykazali się tu brakiem wyobraźni. Piszesz Brudasie "Naprawde nawet nie ma takiej możliwości żeby zrezygnować z udziału w P UEFA( jak by to zrobili to było by to bardzo nieprawdziwe)", ale przecież po to właśnie wprowadono te wymogi co do liczby graczy by były one przestrzegane - nie wiem jakie są prawdziwe przepisy UEFA - precedensu z tego co wiem nie było, ale podejrzewam, że następuje WALKOWER.
Sytuacja jest jak najbardziej możliwa w rzeczywistości - to co piszesz o graczach głębokich rezerw/juniorach jest ok. ale na początku rozgrywek - tj. latem - zimą klub może dokonać tylko do 5 korekt w składzie w porównaniu do wiosny.

Proponuję już nie bronić twórców i przyznać, że tym razem (mimo całej doskonałej roboty dotychczas) wykazali się BRAKIEM WYOBRAŹNI - i jestem pewien, że w FM 2007 zostanie to inaczej rozwiązane.

Co do grywalności to teraz czuję się cheaterem i gra dużo u mnie straciła - znając ten wytrych mogę kontynuować w następnych sezonach Swój proceder i zrezygnować z Polaków grając w polskim klubie, ewentualnie Anglików w angielskim etc.

pozdr.
ZooQ

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution